Kína a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a szócikknek a címében vagy szövegében a kínai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédia átírási irányelve szerint szerepelnek, és/vagy nincs feltüntetve a pinjin és a magyaros alak a {{kínai}} (?) sablon segítségével. Ezeket pótolni, illetve javítani kell. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2012. évi nyári olimpiai játékok London | |||||
Versenyzők | 386 fő 29 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ji Csien-lien (Yi Jianlian)[1] | ||||
Záróünnepség | Hszü Li-csia (Xu Lijia)[2] | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a nagy-britanniai Londonban megrendezett 2012. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 29 sportágban 386 sportoló képviselte, akik összesen 88 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Zhang Jike | Asztalitenisz | Férfi egyes |
1 Arany | Ma Long Zhang Jike Vang Hao (Wang Hao) | Asztalitenisz | Férfi csapat |
1 Arany | Li Xiaoxia | Asztalitenisz | Női egyes |
1 Arany | Li Xiaoxia Ting Ning (Ding Ning) Kuo Jüe (Guo Yue) | Asztalitenisz | Női csapat |
1 Arany | Csen Ting (Chen Ding) | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
1 Arany | Luo Yutong Csin Kaj (Qin Kai) | Műugrás | Férfi szinkron műugrás |
1 Arany | Cao Yuan Zhang Yanquan | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás |
1 Arany | Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Csen Zso-lin (Chen Ruolin) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | He Zi Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Műugrás | Női szinkron műugrás |
1 Arany | Csen Zso-lin (Chen Ruolin) Vang Hao (Wang Hao) | Műugrás | Női szinkron toronyugrás |
1 Arany | Cou Si-ming (Zou Shiming) | Ökölvívás | Férfi papírsúly |
1 Arany | Kuo Ven-csün (Guo Wenjun) | Sportlövészet | Női légpisztoly |
1 Arany | Ji Sze-ling (Yi Siling) | Sportlövészet | Női légpuska |
1 Arany | Lin Qingfeng | Súlyemelés | Férfi 69 kg |
1 Arany | Lu Xiaojun | Súlyemelés | Férfi 77 kg |
1 Arany | Wang Mingjuan | Súlyemelés | Női 48 kg |
1 Arany | Li Xueying | Súlyemelés | Női 58 kg |
1 Arany | Zhou Lulu | Súlyemelés | Női +75 kg |
1 Arany | Vu Csing-jü (Wu Jingyu) | Taekwondo | Női légsúly |
1 Arany | Lin Tan (Lin Dan) | Tollaslabda | Férfi egyes |
1 Arany | Caj Jün (Cai Yun) Fu Haj-feng (Fu Haifeng) | Tollaslabda | Női páros |
1 Arany | Csang Nan (Zhang Nan) Zhao Yunlei | Tollaslabda | Vegyes páros |
1 Arany | Li Xuerui | Tollaslabda | Női egyes |
1 Arany | Tian Qing Zhao Yunlei | Tollaslabda | Női páros |
1 Arany | Csen Ji-ping (Chen Yibing) Feng Zhe Guo Weiyang Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) Cou Kaj (Zou Kai) | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Cou Kaj (Zou Kai) | Torna | Férfi talaj |
1 Arany | Feng Zhe | Torna | Férfi korlát |
1 Arany | Teng Lin-lin (Deng Linlin) | Torna | Női gerenda |
1 Arany | Tung Tung (Dong Dong) | Torna | Férfi trambulin |
1 Arany | Szun Jang (Sun Yang) | Úszás | Férfi 400 m gyors |
1 Arany | Szun Jang (Sun Yang) | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
1 Arany | Csiao Liu-jang (Jiao Liuyang) | Úszás | Női 200 m pillangó |
1 Arany | Je Si-ven (Ye Shiwen) | Úszás | Női 200 m vegyes |
1 Arany | Je Si-ven (Ye Shiwen) | Úszás | Női 400 m vegyes |
1 Arany | Hszü Li-csia (Xu Lijia) | Vitorlázás | Női laser radial |
1 Arany | Lej Seng (Lei Sheng) | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Luo Xiaojuan Xu Anqi Sun Yujie Li Na | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Vang Hao (Wang Hao) | Asztalitenisz | Férfi egyes |
2 Ezüst | Ting Ning (Ding Ning) | Asztalitenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Sze Tien-feng (Si Tianfeng) | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
2 Ezüst | Li Jen-feng (Li Yanfeng) | Atlétika | Női diszkoszvetés |
2 Ezüst | Jing Ruixue | Birkózás | Női szabadfogás, 63 kg |
2 Ezüst | Xu Lili | Cselgáncs | Női váltósúly |
2 Ezüst | Hszü Tung-hsziang (Xu Dongxiang) Huang Ven-ji (Huang Wenyi) | Evezés | Női könnyűsúlyú kétpárevezős |
2 Ezüst | Cheng Ming Fang Yuting Xu Jing | Íjászat | Női csapat |
2 Ezüst | Kuo Suang (Guo Shuang) | Kerékpározás | Női keirin |
2 Ezüst | Gong Jinjie Kuo Suang (Guo Shuang) | Kerékpározás | Női csapatsprint |
2 Ezüst | Csin Kaj (Qin Kai) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
2 Ezüst | Qiu Bo | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | He Zi | Műugrás | Női egyéni műugrás |
2 Ezüst | Zsen Can-can (Ren Cancan) | Ökölvívás | Női légsúlyú |
2 Ezüst | Cao Csung-zsung (Cao Zhongrong) | Öttusa | Férfi |
2 Ezüst | Csen Jing (Chen Ying) | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Vej Ning (Wei Ning) | Sportlövészet | Női skeet |
2 Ezüst | Wu Jingbiao | Súlyemelés | Férfi 56 kg |
2 Ezüst | Lu Haojie | Súlyemelés | Férfi 77 kg |
2 Ezüst | Chang Si Chen Xiaojun Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Csiang Ting-ting (Jiang Tingting) Csiang Ven-ven (Jiang Wenwen) Liu Ou Lo Hszi (Luo Xi) Wu Yiwen Sun Wenyan | Szinkronúszás | Csapat |
2 Ezüst | Hou Yuzhuo | Taekwondo | Női pehelysúly |
2 Ezüst | Xu Chen Ma Jin | Tollaslabda | Vegyes páros |
2 Ezüst | Wang Yihan | Tollaslabda | Női egyes |
2 Ezüst | Csen Ji-ping (Chen Yibing) | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Ho Ko-hszin (He Kexin) | Torna | Női felemás korlát |
2 Ezüst | Sui Lu | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Huang San-san (Huang Shanshan) | Torna | Női trambulin |
2 Ezüst | Szun Jang (Sun Yang) | Úszás | Férfi 200 m gyors |
2 Ezüst | Lu Ying | Úszás | Női 100 m pillangó |
3 Bronz | Vang Csen (Wang Zhen) | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Csiejang Si-csie (Qieyang Shijie) | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Kung Li-csiao (Gong Lijiao) | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Tung Ven (Tong Wen) | Cselgáncs | Női nehézsúly |
3 Bronz | Dai Xiaoxiang | Íjászat | Férfi egyéni |
3 Bronz | Kuo Suang (Guo Shuang) | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
3 Bronz | Ho Csung (He Chong) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Li Jinzi | Ökölvívás | Női középsúly |
3 Bronz | Ding Feng | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
3 Bronz | Vang Cse-vej (Wang Zhiwei) | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
3 Bronz | Yu Dan | Sportlövészet | Női légpuska |
3 Bronz | Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Liu Ou | Szinkronúszás | Páros |
3 Bronz | Chen Long | Tollaslabda | Férfi egyes |
3 Bronz | Liu Hsziao-po (Liu Xiaobo) | Taekwondo | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Cou Kaj (Zou Kai) | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Lu Csun-lung (Lu Chunlong) | Torna | Férfi trambulin |
3 Bronz | Ho Ven-na (He Wenna) | Torna | Női trambulin |
3 Bronz | Hao Jün (Hao Yun) Li Jün-csi (Li Yunqi) Csiang Haj-csi (Jiang Haiqi) Szun Jang (Sun Yang) Lü Cse-vu (Lü Zhiwu) Taj Csün (Dai Jun) | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
3 Bronz | Tang Ji (Tang Yi) | Úszás | Női 100 m gyors |
3 Bronz | Li Hszüan-hszü (Li Xuanxu) | Úszás | Női 400 m vegyes |
3 Bronz | Sun Yujie | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zhang Jike | Egyes | erőnyerő | Bora Vang (TUR) 11–8, 11–8, 11–5, 11–7 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 4–11, 11–7, 11–5, 8–11, 8–11, 11–7, 11–7 | Jiang Tianyi (HKG) 11–4, 8–11, 11–4, 11–9, 11–6 | Dimitrij Ovtcharov (GER) 11–8, 11–3, 5–11, 11–9, 11–9 | Vang Hao (Wang Hao) (CHN) 18–16, 11–5, 11–6, 10–12, 13–11 | |||
Vang Hao (Wang Hao) | erőnyerő | Werner Schlager (AUT) 11–3, 8–11, 11–9, 11–8, 11–9 | Gao Ning (SIN) 11–9, 11–7, 11–9, 7–11, 11–3 | Kisikava Szeija (JPN) 11–4, 11–5, 11–3, 11–5 | Chuang Chih-yuan (TPE) 11–13, 11–2, 12–10, 11–6, 11–9 | Zhang Jike (CHN) 16–18, 5–11, 6–11, 12–10, 11–13 | ||||
Ma Long Zhang Jike Vang Hao (Wang Hao) | Csapat | Oroszország (RUS) Alekszandr Sibajev Kirill Szkacskov Alekszej Szmirnov 3–1 | Szingapúr (SIN) Gao Ning Zhan Jian Yang Zi 3–0 | Németország (GER) Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger 3–1 | Dél-Korea (KOR) Ju Szungmin Csu Szehjok O Szangun 3–0 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Xiaoxia | Egyes | erőnyerő | Ariel Hsing (USA) 11–4, 9–11, 11–6, 6–11, 11–8, 11–9 | Pak Mijong (KOR) 6–11, 11–7, 11–6, 11–5, 11–6, 11–9 | Jiao Li (NED) 11–5, 11–9, 11–9, 11–7 | Isikava Kaszumi (JPN) 11–5, 11–4, 11–13, 11–6, 11– | Ting Ning (Ding Ning) (CHN) 11–8, 14–12, 8–11, 11–6, 11–4 | |||
Ting Ning (Ding Ning) | erőnyerő | Daniela Dodean (ROU) 11–4, 11–3, 11–9, 11–6 | Jiang Huajun (HKG) 12–10, 11–2, 11–5, 9–11, 11–6 | Fukuhara Ai (JPN) 15–13, 11–6, 11–6, 11–4 | Feng Tian Wei (SIN) 11–7, 11–4, 9–11, 12–10, 6–11, 11–6 | Li Xiaoxia (CHN) 8–11, 12–14, 11–8, 6–11, 4–11 | ||||
Li Xiaoxia Ting Ning (Ding Ning) Kuo Jüe (Guo Yue) | Csapat | Spanyolország (ESP) Yanfei Shen Sara Ramírez Galia Dvorak 3–0 | Hollandia (NED) Jiao Li Jie Li Elena Timina 3–0 | Dél-Korea (KOR) Kim Gjonga Szok Hadzsong Tang Jeszo 3–0 | Japán (JPN) Fukuhara Ai Isikava Kaszumi Hirano Szajaka 3–0 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Su Bingtian | 100 m | kiemelt | 10,19 | 3. | 19. | 10,28 | 8. | 22. | kiesett | |||
Xie Zhenye | 200 m | 20,69 | 6. | 27.* | kiesett | |||||||
Dong Guojian | Maraton | 2:20:39 | 54. | |||||||||
Li Zicheng | nem ért célba | |||||||||||
Hszie Ven-csün (Xie Wenjun) | 110 m gát | 13,43 | 3. | 11. | 13,34 | 3. | 9. | kiesett | ||||
Si Tung-peng (Shi Dongpeng) | 13,78 | 7. | 37. | kiesett | ||||||||
Liu Hsziang (Liu Xiang) | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Cheng Wen | 400 m gát | 50,38 | 6. | 39. | kiesett | |||||||
Li Zhilong | 400 m gát | 50,36 | 7. | 37.* | kiesett | |||||||
Guo Fan Liang Jiahong Su Bingtian Csang Pej-meng (Zhang Peimeng) | 4 × 100 m váltó | 38,38 | 5. | 12. | kiesett | |||||||
Csen Ting (Chen Ding) | 20 km gyaloglás | 1:18:46 | ||||||||||
Vang Csen (Wang Zhen) | 1:19:25 | |||||||||||
Caj Cö-lin (Cai Zelin) | 1:19:44 | 4. | ||||||||||
Sze Tien-feng (Si Tianfeng) | 50 km gyaloglás | 3:37:16 | ||||||||||
Li Csien-po (Li Jianbo) | 3:39:01 | 7. | ||||||||||
Zhao Jianguo | 3:56:59 | 37. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Zhang Guowei | Magasugrás | 221 cm | 21.*** | kiesett | |
Yang Yansheng | Rúdugrás | 535 cm | 20.* | kiesett | |
Li Jinzhe | Távolugrás | 777 cm | 20. | kiesett | |
Zhang Xiaoyi | 725 cm | 36. | kiesett | ||
Tung Pin (Dong Bin) | Hármasugrás | 16,94 m | 5. | 16,75 m | 10. |
Cao Shuo | 16,27 m | 20. | kiesett | ||
Csang Csün (Zhang Jun) | Súlylökés | érvényes dobás nélkül | kiesett | ||
Qin Qiang | Gerelyhajítás | 72,29 m | 41. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Wei Yongli | 100 m | kiemelt | 11,48 | 7. | 40. | kiesett | ||||||
Csu Hsziao-lin (Zhu Xiaolin) | Maraton | 2:24:48 | 6. | |||||||||
Wang Xueqin | 2:28:21 | 22. | ||||||||||
Wang Jiali | 2:35:46 | 58. | ||||||||||
Sun Yawei | 100 m gát | 13,26 | 5. | 25. | kiesett | |||||||
Huang Hsziao-hsziao (Huang Xiaoxiao) | 400 m gát | 56,29 | 6. | 24. | kiesett | |||||||
Li Csen-csu (Li Zhenzhu) | 3000 m akadály | 9:34,29 | 7. | 19. | kiesett | |||||||
Yin Anna | 10:09,10 | 14. | 42. | kiesett | ||||||||
Csiejang Si-csie (Qieyang Shijie) | 20 km gyaloglás | 1:25:16 | ||||||||||
Liu Hung (Liu Hong) | 1:26:00 | 4. | ||||||||||
Lü Hsziu-cse (Lü Xiuzhi) | 1:27:10 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Cseng Hszing-csüan (Zheng Xingjuan) | Magasugrás | 190 cm | 18. | kiesett | |
Li Ling | Rúdugrás | 425 cm | 30. | kiesett | |
Hszie Li-mej (Xie Limei) | Hármasugrás | 13,69 m | 23. | kiesett | |
Li Yanmei | 13,43 m | 30. | kiesett | ||
Kung Li-csiao (Gong Lijiao) | Súlylökés | 19,11 m | 5. | 20,22 m | |
Li Ling | 19,23 m | 4. | 19,63 m | 4. | |
Liu Xiangrong | 18,96 m | 6. | 19,18 m | 6. | |
Li Jen-feng (Li Yanfeng) | Diszkoszvetés | 64,48 m | 6. | 67,22 m | |
Ma Hszüe-csün (Ma Xuejun) | 62,66 m | 11. | 61,02 m | 11. | |
Tan Jian | érvényes dobás nélkül | kiesett | |||
Csang Ven-hsziu (Zhang Wenxiu) | Kalapácsvetés | 74,53 m | 2. | 76,34 m | 4. |
Lu Huihui | Gerelyhajítás | 64,45 m | 5. | 63,70 m | 5. |
Csang Li (Zhang Li) | 58,35 m | 23. | kiesett | ||
Li Lingwei | 56,50 m | 30. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Shujin | 55 kg | Vjugar Rahimov (UKR) 4–0, 0–2, 2–0 | Alekszandar Kosztadinov (BUL) 0–2, 2–0, 2–0 | Rövşən Bayramov (AZE) 0–3, 0–2 | Mingijan Szemjonov (RUS) 0–2, 0–1 | kiesett | 7. | |||
Seng Csiang (Sheng Jiang) | 60 kg | Omid Norouzi (IRI) 0–1, 2–0, 0–1 | Ivo Angelov (BUL) 2–0, 0–1, 0–4 | kiesett | 10. | |||||
Liu Tö-li (Liu Deli) | 120 kg | Deák Bárdos Mihály (HUN) 0–1, 1–0, 0–1 | kiesett | 13. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zhang Chongyao | 74 kg | erőnyerő | Hatos Gábor (HUN) 0–2, 0–2 | kiesett | 17. |
Női
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zhao Shasha | 48 kg | Clarissa Chun (USA) 0–5, 0–1 | kiesett | 18. | ||||||
Jing Ruixue | 63 kg | erőnyerő | Choe Un Gyong (PRK) 7–2, 1–0 | Monika Michalik (POL) 3–0, 2–0 | Ljubov Voloszova (RUS) 2–3, 1–0, 1–0 | Icsó Kaori (JPN) 3–0, 2–0 | ||||
Vang Csiao (Wang Jiao) | 72 kg | erőnyerő | Amarachi Obiajunwa (NGR) 4–0 (kétvállas) | Svetlana Saenko (MDA) 1–0, 4–0 (kétvállas) | Natalja Vorobjova (RUS) 0–3 (kétvállas) | Gjuzel Manyurova (KAZ) 1–1, 1–4, 0–1 | 5. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
A Lamusi | Légsúly | erőnyerő | Javier Guédez (VEN) 000(0)–011(1) | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vu Su-ken (Wu Shugen) | Légsúly | erőnyerő | Lisa Kearney (IRL) 101(1)–001(2) | Sarah Menezes (BRA) 000(2)–001(1) | Csernoviczki Éva (HUN) 000(2)–021(0) | 7. | |||
He Hongmei | Harmatsúly | Priscilla Gneto (FRA) 001(2)–011(1) | kiesett | 17. | |||||
Wang Hui | Könnyűsúly | Corina Căprioriu (ROU) 000(0)–102(0) | kiesett | 17. | |||||
Xu Lili | Váltósúly | Mariana Silva (BRA) 010(1)–000(1) | Edwige Gwend (ITA) 021(1)–000(2) | Elisabeth Willeboordse (NED) 100(0)–000(1) | Csong Daun (KOR) 001(1)–000(2) | Urška Žolnir (SLO) 001(1)–010(0) | |||
Chen Fei | Középsúly | Katarzyna Klys (POL) 100(1)–000(0) | Houda Miled (TUN) 100(0)–000(1) | Tacsimoto Haruka (JPN) 002(0)–002(0) (bírói) | Kerstin Thiele (GER) 000(0)–000(1) (bírói) | Yuri Alvear (COL) 000(1)–011(0) | 5. | ||
Jang Hsziu-li (Yang Xiuli) | Félnehézsúly | erőnyerő | Aye Aye Aung (MYA) 100(0)–000(0) | Audrey Tcheuméo (FRA) 000(1)–010(1) | Marhinde Verkerk (NED) 000(0)–000(0) (bírói) | kiesett | 7. | ||
Tung Ven (Tong Wen) | Nehézsúly | Vanessa Zambotti (MEX) 010(0)–000(0) | Urszula Sadkowska (POL) 101(0)–000(0) | Irina Kindzerszka (UKR) 100(0)–000(0) | Idalys Ortíz (CUB) 000(1)–001(0) | Maria Altheman (BRA) 100(0)–000(1) |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Csang Liang (Zhang Liang) | Egypárevezős | 6:50,71 | 2. | 7:02,03 | 3. | A/B | 7:31,52 | 5. | B | 7:25,64 | 5. | 11. | ||
Zhang Fangbing Szun Csie (Sun Jie) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:57,67 | 4. | 6:40,12 | 3. | C/D | 7:09,39 | 2. | C | 6:49,39 | 3. | 15. | ||
Yu Chenggang Huang Zhe Csang Kuo-lin (Zhang Guolin) Wang Tiexin | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:52,58 | 3. | 0 | 6:08,47 | 6. | B | 6:11,33 | 4. | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Csang Hsziu-jün (Zhang Xiuyun) | Egypárevezős | 7:21,49 | 1. | 7:39,58 | 1. | A/B | 7:45,58 | 2. | A | 8:03,10 | 6. | 6. | ||
Wang Min Zhu Weiwei | Kétpárevezős | 6:50,64 | 3. | 7:09,65 | 1. | A | 7:08,92 | 4. | 4. | |||||
Zhang Yage Kao Jü-lan (Gao Yulan) | Kormányos nélküli kettes | 7:13,38 | 3. | 7:15,18 | 3. | B | 7:55,18 | 1. | 7. | |||||
Tang Pin (Tang Bin) Tien Liang (Tian Liang) Csin Ce-vej (Jin Ziwei) Csang Jang-jang (Zhang Yangyang) | Négypárevezős | 6:50,64 | 3. | 7:09,65 | 1. | A | 7:08,92 | 4. | 4. | |||||
Hszü Tung-hsziang (Xu Dongxiang) Huang Ven-ji (Huang Wenyi) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:15,57 | 1. | A/B | 7:10,39 | 1. | A | 7:11,93 | 2. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2012NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 5 | +7 | 15 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 7 | +7 | 9 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | +3 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | −4 | 6 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | −5 | 4 |
Belgium (BEL) | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10 | −8 | 2 |
2012. július 29. 13:45 (14:45) Sablon:2012NgyepCHNKOR
| Kína (CHN) | 4–0 | Dél-Korea (KOR) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Frances Block (GBR) Julie Ashton-Lucy (AUS) |
Ma Ji-po 26', 67' Csao Jü-tiao 51' Li Hung-hszia 54' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2012. július 31. 13:45 (14:45) Sablon:2012NgyepBELCHN
| Belgium (BEL) | 0–0 | Kína (CHN) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Kelly Hudson (NZL) Carolina de la Fuente (ARG) |
Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 2. 13:45 (14:45) Sablon:2012NgyepCHNNED
| Kína (CHN) | 0–1 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Szoma Csieko (JPN) |
(0–1) Jegyzőkönyv | Goderie 10' |
2012. augusztus 4. 16:00 (17:00) Sablon:2012NgyepCHNGBR
| Kína (CHN) | 2–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Carol Metchette (IRL) |
Fu Pao-zsung 41' Csao Jü-tiao 47' | (0–0) Jegyzőkönyv | Cullen 69' |
2012. augusztus 6. 13:45 (14:45) Sablon:2012NgyepJPNCHN
| Japán (JPN) | 1–0 | Kína (CHN) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Elena Eskina (RUS) Kelly Hudson (NZL) |
Komazava 54' | (0–0) Jegyzőkönyv |
- Az 5. helyért
2012. augusztus 10. 11:30 (12:30) Sablon:2012NgyepCHNAUS
| Kína (CHN) | 0–2 | Ausztrália (AUS) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Frances Block (GBR) Michelle Joubert (RSA) |
(0–0) Jegyzőkönyv | Schulz 41' Close 60' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 6. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dai Xiaoxiang | Egyéni | 678 | 7. | Klemen Štrajhar (SLO) (58.) 6–0 | Eduardo Vélez (MEX) (26.) 6–0 | Taylor Worth (AUS) (23.) 6–5 | Kim Bopmin (KOR) (2.) 6–5 | O Dzsinhjok (KOR) (3.) 5–6 | Bronzmérkőzés Rick van der Ven (NED) (16.) 6–5 | |
Xing Yu | 673 | 13. | Camilo Mayr (GER) (52.) 6–0 | Khairul Anuar Mohamad (MAS) (20.) 5–6 | kiesett | 17. | ||||
Liu Zhaowu | 668 | 22. | Viktor Ruban (UKR) (43.) 5–6 | kiesett | 33. | |||||
Dai Xiaoxiang Liu Zhaowu Xing Yu | Csapat | 2019 | 3. | erőnyerő | Olaszország (ITA) Michele Frangilli Marco Galiazzo Mauro Nespoli (10.) 216–220 | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cheng Ming | Egyéni | 651 | 20. | Leidys Brito (VEN) (45.) 6–4 | Alejandra Valencia (MEX) (13.) 7–1 | Khatuna Lorig (USA) (4.) 3–7 | kiesett | 9. | ||
Xu Jing | 646 | 27. | Natalia Leśniak (POL) (38.) 6–2 | Kanie Miki (JPN) (6.) 0–6 | kiesett | 17. | ||||
Fang Yuting | 649 | 25. | Ika Yuliana Rochmawati (INA) (40.) 4–6 | kiesett | 33. | |||||
Cheng Ming Fang Yuting Xu Jing | Csapat | 1946 | 7. | Olaszország (ITA) Pia Lionetti Jessica Tomasi Natalia Valeeva (10.) 200–199 | Egyesült Államok (USA) Khatuna Lorig Jennifer Nichols Miranda Leek (2.) 218–213 | Oroszország (RUS) Inna Sztyepanova Kszenyija Perova Krisztyina Tyimofejeva (6.) 208–207 | Dél-Korea (KOR) Ki Bobe I Szongdzsin Cshö Hjondzsu (1.) 209–210 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Zhou Yubo | Kajak egyes 200 m | 38,316 | 5. | 18. | 39,042 | 8. | 16. | B | 40,157 | 8. | 16. |
Kajak egyes 1000 m | 3:36,994 | 4. | 17. | 3:36,163 | 7. | 13. | B | 3:36,110 | 7. | 15. | |
Zhang Hongpeng Csou Peng (Zhou Peng) Sen Csie (Shen Jie) Huang Cse-peng (Huang Zhipeng) | Kajak négyes 1000 m | 3:14,234 | 5. | 9. | 3:00,315 | 8. | 8. | kiesett | 10. | ||
Li Csiang (Li Qiang) | Kenu egyes 200 m | 42,004 | 3. | 11. | 42,149 | 3. | 10. | B | 45,852 | 7. | 15. |
Huang Maoxing Li Csiang (Li Qiang) | Kenu kettes 1000 m | 3:38,483 | 3. | 4. | 3:37,746 | 1. | 5. | A | 3:48,930 | 8. | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Zhou Yu | Kajak egyes 200 m | 42,885 | 6. | 18. | 42,279 | 6. | 15. | kiesett | 17. | ||
Wu Yanan Zhou Yu | Kajak kettes 500 m | 1:43,448 | 1. | 1. | 1:41,863 | 1. | 3. | A | 1:44,136 | 4. | 4. |
Jü La-mej (Yu Lamei) Li Zhangli Ren Wenjun Liu Haiping | Kajak négyes 500 m | 1:40,661 | 4. | 9. | 1:34,004 | 8. | 8. | kiesett | 11. |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Huang Cunguang | Férfi kajak egyes | 94,40 | 14.* | 94,54 | 15. | 94,40 | 17. | kiesett | |||
Teng Zhiqiang | Férfi kenu egyes | 95,68 | 5. | 96,06 | 7. | 95,68 | 11. | 107,53 | 12. | kiesett | |
Hu Ming-haj (Hu Minghai) Su Csün-zsung (Shu Junrong) | Férfi kenu kettes | 103,36 | 5 | 99,05 | 2. | 99,05 | 3. | 110,70 | 5. | 112,85 | 6. |
Li Csing-csing (Li Jingjing) | Női kajak egyes | 108,53 | 8. | 111,22 | 14. | 108,53 | 12. | 117,02 | 11. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tong Weisong | Férfi terepverseny | lekörözték | |
Shi Qinglan | Női terepverseny | 1:35:28 (+4:36) | 12. |
Országúti kerékpározás
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Liu Xin | Mezőnyverseny | limitidőn kívül |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Zhang Miao | Férfi egyéni | 10,155 | 8. | Mohd Azizulhasni Awang (MAS) 10,473 | Bernard Esterhuizen (RSA) Hodei Mazquiaran (ESP) 10,762 | 3. | kiesett | 13. | |||||||||
Cheng Changsong Csang Lej (Zhang Lei) Zhang Miao | Férfi csapat | 43,751 | 6. | Ausztrália (AUS) Matthew Glaetzer Shane Perkins Scott Sunderland 43,505 | kiesett | 6. | |||||||||||
Kuo Suang (Guo Shuang) | Női egyéni | 11,020 | 3. | Daniela Larreal (VEN) 11,371 | Natasha Hansen (NZL) 11,431 | Lisandra Guerra (CUB) 11,536; 11,283; 11,337 | Anna Meares (AUS) 11,683; 11,284 | Bronzmérkőzés Kristina Vogel (GER) 11,532; 11,591 | |||||||||
Gong Jinjie Kuo Suang (Guo Shuang) | Női csapat | 32,447 | 1. | Venezuela (VEN) Daniela Larreal Mariaesthela Vilera 32,422 | Németország (GER) Kristina Vogel Miriam Welte 32,798 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Jiang Fan Jiang Wenwen Liang Jing | Női csapat | 3:26,049 | 10. | kiesett |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Zhang Miao | Férfi | 6. | 6. | kiesett | 17. | |
Kuo Suang (Guo Shuang) | Női | 1. | 3. | 2. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 200 méter | 20 km-es pontverseny | Kieséses verseny | 3 km-es egyéni üldözőverseny | 10 km-es scratch | 500 m-es időfutam | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Pont | Hely. | Hely. | Eredmény | Hely. | Lekörözés | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Huang Li | Női | 14.571 | 9. | 2 | 15. | 16. | 3:45,610 | 13. | 0 | 8. | 36,315 | 6. | 67 | 12. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2012FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | PA | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 400 | 359 | +41 | 1,114 | 9 |
Brazília (BRA) | 5 | 4 | 1 | 402 | 349 | +47 | 1,152 | 9 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 2 | 414 | 394 | +26 | 1,051 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 410 | 373 | +37 | 1,099 | 8 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 1 | 4 | 380 | 405 | −25 | 0,938 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 0 | 5 | 313 | 439 | −126 | 0,713 | 5 |
2012. július 29. 16:45 (17:45) Sablon:2012FkosárESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 97–81 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Luigi Lamonica (ITA), Felicia Grinter (USA), Fernando Sampietro (ARG) |
(19–17, 34–24, 16–19, 28–21) Jegyzőkönyv | ||||
P. Gasol 21 | Pont | Ji Csien-lien 30 | ||
P. Gasol 11 | Lepattanó | Ji Csien-lien 12 | ||
M. Gasol 5 | Gólpassz | Csen Csiang-hua 5 |
2012. július 31. 9:00 (10:00) Sablon:2012FkosárCHNRUS
| Kína (CHN) | 54–73 | Oroszország (RUS) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Saša Pukl (SLO), Robert Lottermoser (GER), William Kennedy (USA) |
(12–20, 13–20, 14–21, 15–12) Jegyzőkönyv | ||||
Ji Csien-lien 16 | Pont | Kirilenko 16 | ||
Ji Csien-lien 7 | Lepattanó | Hrjapa 12 | ||
Csen Csiang-hua 4 | Gólpassz | Sved, Hrjapa 6 |
2012. augusztus 2. 11:15 (12:15) Sablon:2012FkosárAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 81–61 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Recep Ankaralı (TUR), Pablo Estévez (ARG), Stephen Seibel (CAN) |
(21–22, 28–11, 12–20, 20–8) Jegyzőkönyv | ||||
Mills 20 | Pont | Vang Si-peng 21 | ||
Worthington 8 | Lepattanó | Ji Csien-lien, Vang Cse-cse 12 | ||
Ingles 7 | Gólpassz | Vang Si-peng 3 |
2012. augusztus 4. 16:45 (17:45) Sablon:2012FkosárCHNBRA
| Kína (CHN) | 59–98 | Brazília (BRA) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Carl Jungebrand (FIN), Borisz Rizsik (UKR), Oļegs Latiševs (LAT) |
(11–25, 10–17, 17–28, 21–28) Jegyzőkönyv | ||||
Csu Fang-jü 13 | Pont | Marquinhos 14 | ||
Ji Csien-lien 6 | Lepattanó | Varejão 13 | ||
Csen Csiang-hua 2 | Gólpassz | Taylor 6 |
2012. augusztus 6. 16:45 (17:45) Sablon:2012FkosárGBRCHN
| Nagy-Britannia (GBR) | 90–58 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Cristiano Maranho (BRA), Fernando Sampietro (ARG), Vaughan Mayberry (AUS) |
(27–15, 19–16, 26–17, 18–10) Jegyzőkönyv | ||||
Achara 16 | Pont | Vang Cse-cse 11 | ||
Archibald 9 | Lepattanó | Ji Csien-lien 14 | ||
Lawrence 6 | Gólpassz | Liu Vej 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 12. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2012NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | PA | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 462 | 279 | +183 | 1,656 | 10 |
Törökország (TUR) | 5 | 4 | 1 | 343 | 316 | +27 | 1,085 | 9 |
Kína (CHN) | 5 | 3 | 2 | 346 | 363 | −17 | 0,953 | 8 |
Csehország (CZE) | 5 | 2 | 3 | 346 | 332 | +14 | 1,042 | 7 |
Horvátország (CRO) | 5 | 1 | 4 | 324 | 379 | −55 | 0,855 | 6 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 243 | 395 | −152 | 0,615 | 5 |
2012. július 28. 9:00 (10:00) Sablon:2012NkosárCHNCZE
| Kína (CHN) | 66–57 | Csehország (CZE) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Jorge Vazquez (PUR), Vaughan Mayberry (AUS), Carole Delaune (FRA) |
(20–16, 16–13, 15–15, 15–13) Jegyzőkönyv | ||||
Ma Zengyu 16 | Pont | Vítečková 14 | ||
Csen Nan 8 | Lepattanó | Horáková 9 | ||
Miao Li-csie 8 | Gólpassz | három játékos 3 |
2012. július 30. 9:00 (10:00) Sablon:2012NkosárCROCHN
| Horvátország (CRO) | 58–83 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Michael Aylen (AUS), Elena Chernova (RUS), Felicia Grinter (USA) |
(21–24, 10–15, 14–25, 13–19) Jegyzőkönyv | ||||
Mandir 22 | Pont | Csen Nan 28 | ||
Ivezić 6 | Lepattanó | Csen Nan 10 | ||
Jelavić, Lelas 4 | Gólpassz | Miao Li-csie 10 |
2012. augusztus 1. 11:15 (12:15) Sablon:2012NkosárCHNANG
| Kína (CHN) | 76–52 | Angola (ANG) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Christos Christodoulou (GRE), Samir Abaakil (MAR), Shenal Bendke (IND) |
(15–13, 18–18, 24–6, 19–15) Jegyzőkönyv | ||||
Ma Zengyu 15 | Pont | Guadalupe 12 | ||
Gao Song 9 | Lepattanó | Tomas 9 | ||
Miao Li-csie 5 | Gólpassz | három játékos 2 |
2012. augusztus 3. 16:45 (17:45) Sablon:2012NkosárTURCHN
| Törökország (TUR) | 82–55 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Carl Jungebrand (FIN), Felicia Grinter (USA), Vaughan Mayberry (AUS) |
(26-13, 13-14, 20-16, 23-12) Jegyzőkönyv | ||||
Yılmaz 16 | Pont | Ma Zengyu 7 | ||
Hollingsworth 11 | Lepattanó | Ma Zengyu, Csen Nan 8 | ||
Alben 5 | Gólpassz | Miao Li-csie 6 |
2012. augusztus 5. 16:45 (17:45) Sablon:2012NkosárCHNUSA
| Kína (CHN) | 66–114 | Egyesült Államok (USA) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Guerrino Cerebuch (ITA), Borisz Rizsik (UKR), Carole Delauné (FRA) |
(28–31, 8–30, 12–33, 18–20) Jegyzőkönyv | ||||
Szong Hsziao-jün 15 | Pont | Taurasi 22 | ||
négy játékos 3 | Lepattanó | Moore 7 | ||
Miao Li-csie 8 | Gólpassz | Catchings 7 |
- Negyeddöntők
2012. augusztus 7. 16:15 (17:15) Sablon:2012NkosárAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 75–60 | Kína (CHN) | Basketball Arena, London Játékvezetők: Oļegs Latiševs (LAT), Jelena Csernova (RUS), Carole Delauné (FRA) |
(22–16, 13–20, 20–16, 20-8) Jegyzőkönyv | ||||
Cambage 17 | Pont | Ma Zengyu 15 | ||
Batkovic 9 | Lepattanó | Csen Nan 7 | ||
Richards 7 | Gólpassz | Gao Song 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 6. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csin Kaj (Qin Kai) | Egyéni műugrás | 451,60 | 11. | 500,35 | 3. | 541,75 | |
Ho Csung (He Chong) | 500,90 | 2. | 510,15 | 1. | 524,15 | ||
Csiu Po (Qiu Bo) | Egyéni toronyugrás | 563,70 | 1. | 563,55 | 1. | 566,85 | |
Lin Jüe (Lin Yue) | 532,15 | 2. | 541,80 | 2. | 527,30 | 6. | |
Lo Jü-tung (Luo Yutong) Csin Kaj (Qin Kai) | Szinkron műugrás | 477,00 | |||||
Cao Jüan (Cao Yuan) Csang Jen-csüan (Zhang Yanquan) | Szinkron toronyugrás | 486,78 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Egyéni műugrás | 387,95 | 1. | 394,40 | 1. | 414,00 | |
Ho Ce (He Zi) | 363,85 | 2. | 354,50 | 3. | 379,20 | ||
Csen Zso-lin (Chen Ruolin) | Egyéni toronyugrás | 392,35 | 1. | 407,25 | 1. | 422,30 | |
Hu Ja-tan (Hu Yadan) | 337,85 | 6. | 328,25 | 9. | 349,50 | 9. | |
Ho Ce (He Zi) Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Szinkron műugrás | 346,20 | |||||
Csen Zso-lin (Chen Ruolin) Vang Hao (Wang Hao) | Szinkron toronyugrás | 368,40 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cou Si-ming (Zou Shiming) | Papírsúly | erőnyerő | Yosvany Veitía (CUB) 14–11 | Birzsan Zsakipov (KAZ) 13–10 | Paddy Barnes (IRL) 15+–15 | Kaeo Pongprayoon (THA) 13–10 | |
Liu Qiang | Könnyűsúly | Luke Jackson (AUS) 20–7 | Yasnier Toledo (CUB) 10–14 | kiesett | 9. | ||
Csiung Majmajtituerszun (Qiong Maimaitituersun) | Váltósúly | Andrej Zamkovoj (RUS) 11–16 | kiesett | 17. | |||
Meng Fanlong | Félnehézsúly | Szumit Szángván (IND) 15–14 | Yamaguchi Florentino (BRA) 17–17+ | kiesett | 9. | ||
Wang Xuanxuan | Nehézsúly | erőnyerő | Tervel Pulev (BUL) 7–10 | kiesett | 9. | ||
Csang Cse-lej (Zhang Zhilei) | Szupernehézsúly | erőnyerő | Johan Linde (AUS) RSC | Anthony Joshua (GBR) 11–15 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zsen Can-can (Ren Cancan) | Légsúly | erőnyerő | Jelena Szaveljeva (RUS) 12–7 | Marlen Esparza (USA) 10–8 | Nicola Adams (GBR) 7–16 | |
Dong Cheng | Könnyűsúly | Mihaela Lăcătuș (ROU) 10–5 | Mavzuna Csorijeva (TJK) 8–13 | kiesett | 5. | |
Li Jinzi | Középsúly | Roseli Feitosa (BRA) 19–14 | Mary Spencer (CAN) 17–14 | Nagyezsda Torlopova (RUS) 10–12 | kiesett |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Cao Csung-zsung (Cao Zhongrong) | Férfi | 25–10 | 1000 | 2.* | 1:58,93 | 1376 | 3. | 74,62 | 120 | 1080 | 27. | 3 | 10:38,02 | 2448 | 9. | 5904 | |
Wang Guan | 12–23 | 688 | 34.** | 2:12,13 | 1216 | 32. | nem indult | 0 | 36. | nem indult | 1904 | 36. | |||||
Csen Csien (Chen Qian) | Női | 21–14 | 904 | 6.* | 2:17,77 | 1148 | 14. | 85,30 | 80 | 1120 | 22. | 5 | 11:52,20 | 2152 | 3. | 5324 | 5. |
Miao Yihua | 20–15 | 880 | 8.** | 2:19,31 | 1132 | 21. | 81,87 | 64 | 1136 | 17. | 2 | 12:26,31 | 2016 | 20. | 5164 | 14. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2012NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Egyesült Államok (USA) | 15 | 5 | 0 | 12 | 2 | 6,000 | 349 | 285 | 1,225 |
Kína (CHN) | 9 | 3 | 2 | 11 | 10 | 1,100 | 363 | 356 | 1,020 |
Dél-Korea (KOR) | 8 | 2 | 3 | 11 | 10 | 1,100 | 344 | 340 | 1,012 |
Brazília (BRA) | 7 | 3 | 2 | 10 | 10 | 1,000 | 447 | 420 | 1,064 |
Törökország (TUR) | 6 | 2 | 3 | 9 | 8 | 1,125 | 374 | 366 | 1,022 |
Szerbia (SRB) | 0 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 297 | 407 | 0,730 |
2012. július 28. 11:30 (12:30) Sablon:2012NröpiCHNSRB
| Kína (CHN) | 3–1 | Szerbia (SRB) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 13 000 Játékvezető: Susana Rodriguez (ESP), Ibrahim Al-Naama (QAT) |
(16–25, 25–18, 25–13, 25–12) Jegyzőkönyv |
2012. július 30. 9:30 (10:30) Sablon:2012NröpiCHNTUR
| Kína (CHN) | 3–1 | Törökország (TUR) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 10 500 Játékvezető: Frans Loderus (NED), Mohamed Shaaban (EGY) |
(25–20, 25–20, 29–31, 25–22) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 1. 20:00 (21:00) Sablon:2012NröpiUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 3–0 | Kína (CHN) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 14 800 Játékvezető: Rolando Cholakian (ARG), Jose Mercado (PUR) |
(26–24, 25–16, 31–29) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 3. 9:30 (10:30) Sablon:2012NröpiBRACHN
| Brazília (BRA) | 3–2 | Kína (CHN) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 11 000 Játékvezető: Denny Lassi (DOM), Hóbor Béla (HUN) |
(25–16, 20–25, 25–18, 28–30, 15–10) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 5. 11:30 (12:30) Sablon:2012NröpiCHNKOR
| Kína (CHN) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 12 000 Játékvezető: Janpen Jirakul (THA), Frans Loderus (NED) |
(28–26, 22–25, 25–19, 22–25, 15–10) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2012. augusztus 7. 13:00 (14:00) Sablon:2012NröpiJPNCHN
| Japán (JPN) | 3–2 | Kína (CHN) | Earls Court Exhibition Centre, London Nézőszám: 12 000 Játékvezető: Susana Rodriguez (ESP), Zorica Bjelić (SRB) |
(28–26, 23–25, 25–23, 23–25, 18–16) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Vu Peng-ken (Wu Penggen) Hszü Lin-jin (Xu Linyin) | C csoport Svájc (SUI) | 4. | kiesett | 19. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Hszüe Csen (Xue Chen) Csang Hszi (Zhang Xi) | B csoport Oroszország (RUS) | 2. | Oroszország (RUS) Jekatyerina Homjakova Jevgenyija Ukolova 21–12, 21–11 | Ausztria (AUT) Doris Schwaiger Stefanie Schwaiger 21–18, 21–11 | Egyesült Államok (USA) Misty May-Treanor Kerri Walsh Jennings 20–22, 20–22 | Bronzmérkőzés Brazília (BRA) Juliana Felisberta Larissa França 21–11, 19–21, 12–15 | 4. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pang Vej (Pang Wei) | Légpisztoly | 586 | 2. | 683,7 | 4. |
Tan Cung-liang (Tan Zongliang) | 581 | 12. | kiesett | ||
Ding Feng | Gyorstüzelő pisztoly | 588 | 2. | 27 | |
Csang Csien (Zhang Jian) | 584 | 5. | 17 | 5. | |
Vang Cse-vej (Wang Zhiwei) | Szabadpisztoly | 566 | 2. | 658,6 | |
Zhang Tian | 553 | 25. | kiesett | ||
Vang Tao (Wang Tao) | Légpuska | 598 | 4. | 700,4 | 4. |
Csu Csi-nan (Zhu Qinan) | 595 | 10. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 590 | 34. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1170 | 6. | 1270,2 | 5. | |
Lan Xing | 1159 | 29. | kiesett | ||
Wang Weiyi | Sportpuska, fekvő | 591 | 28. | kiesett | |
du Yu | Trap | 112 | 30. | kiesett | |
Li Jun | Dupla trap | 134 | 10. | kiesett | |
Hu Pin-jüan (Hu Binyuan) | 133 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kuo Ven-csün (Guo Wenjun) | Légpisztoly | 388 | 1. | 488,1 | |
Su Yuling | 386 | 4. | 484,6 | 6. | |
Csen Jing (Chen Ying) | Sportpisztoly | 585 | 3. | 791,4 | |
Yuan Jing | 579 | 20. | kiesett | ||
Ji Sze-ling (Yi Siling) | Légpuska | 399 | 2. | 502,9 | |
Yu Dan | 398 | 4. | 501,5 | ||
Li Peijing | Sportpuska, összetett | 583 | 9.* | kiesett | |
Tu Li (Du Li) | 581 | 13. | kiesett | ||
Liu Jing-ce (Liu Yingzi) | Trap | 67 | 12. | kiesett | |
Vej Ning (Wei Ning) | Skeet | 68 | 4. | 91 |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétlövés után 49,6 ponttal a 2. helyen végzett
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Wu Jingbiao | 56 kg | 133 | 1. | 156 | 2. | 289 | |
Csang Csie | 62 kg | 140 | 3. | 174 | 2. | 314 | 4. |
Lin Qingfeng | 69 kg | 157 | 1. | 187 | 2. | 344 | |
Lu Xiaojun | 77 kg | 175 | 1. | 204 | 1. | 379 | |
Lu Haojie | 170 | 2. | 190 | 5. | 360 | ||
Lu Jung (Lu Yong) | 85 kg | 178 | 1. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Wang Mingjuan | 48 kg | 91 | 1. | 114 | 1. | 205 | |
Zhou Jun | 53 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Li Xueying | 58 kg | 108 | 1. | 138 | 1. | 246 | |
Zhou Lulu | +75 kg | 146 | 2. | 187 | 1. | 333 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Liu Ou | Páros | 96,100 | 2. | 96,710 | 2. | 192,810 | 2. | 96,770 | 3. | 192,870 | 3. | |
Chang Si Chen Xiaojun Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Csiang Ting-ting (Jiang Tingting) Csiang Ven-ven (Jiang Wenwen) Liu Ou Lo Hszi (Luo Xi) Wu Yiwen Sun Wenyan | Csapat | 97,000 | 2. | 97,010 | 2. | 194,010 | 2. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Hsziao-po (Liu Xiaobo) | Nehézsúly | Kenneth Edwards (JAM) 6–4 | Carlo Molfetta (ITA) 5–6 (h.h.) | Aliser Gulov (TJK) 6–1 | Bahri Tanrıkulu (TUR) 3–2 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vu Csing-jü (Wu Jingyu) | Légsúly | Elizabeth Zamora (GUA) 10–2 | Kaszahara Erika (JPN) 14–0 | Lucija Zaninović (CRO) 19–7 | Brigitte Yagüe (ESP) 8–1 | |||
Hou Yuzhuo | Pehelysúly | Diana López (USA) 1–0 (h.h.) | Suvi Mikkonen (FIN) 7–2 | Marlène Harnois (FRA) 8–3 | Jade Jones (GBR) 4–6 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Peng Suaj (Peng Shuai) | Egyes | Hszie Su-vej (TPE) 6–3, 6–7(3–7), 7–5 | Petra Kvitová (CZE) 5–7, 6–2, 1–6 | kiesett | 17. | ||||
Cseng Csie (Zheng Jie) | Nagyezsda Petrova (RUS) 4–6, 6–7(7–9) | kiesett | 33. | ||||||
Li Na | Daniela Hantuchová (SVK) 2–6, 6–3, 3–6 | kiesett | 33. | ||||||
Peng Suaj (Peng Shuai) Cseng Csie (Zheng Jie) | Páros | Franciaország (FRA) Alizé Cornet Kristina Mladenovic 6–1, 6–7(3–7), 6–3 | Spanyolország (ESP) Nuria Llagostera Vives María José Martínez Sánchez 6–4, 6–2 | Oroszország (RUS) Marija Kirilenko Nagyezsda Petrova 5–7, 7–6(7–4), 4–6 | kiesett | 5. | |||
Li Na Csang Suaj (Zhang Shuai) | Argentína (ARG) Gisela Dulko Paola Suárez 6–4, 6–2 | Csehország (CZE) Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká 3–6, 1–6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lin Tan (Lin Dan) | Férfi egyes | P csoport Scott Evans (IRL) | 1. | Taufik Hidayat (INA) 21–9, 21–1 | Szaszaki Só (JPN) 21–12, 16–21, 21–16 | I Hjonil (KOR) 21–12, 21–10 | Lee Chong Wei (MAS) 15–21, 21–10, 21–19 | ||
Chen Long | E csoport Boonsak Ponsana (THA) | 1. | Wong Wing Ki (HKG) 21–17, 21–17 | Peter Gade (DEN) 21–16, 21–13 | Lee Chong Wei (MAS) 13–21, 14–21 | I Hjonil (KOR) 21–12, 15–21, 21–15 | |||
Csen Csin (Chen Jin) | L csoport Przemyslaw Wacha (POL) | 1. | Marc Zwiebler (GER) 19–21, 21–12, 21–19 | I Hjonil (KOR) 15–21, 16–21 | kiesett | 5. | |||
Caj Jün (Cai Yun) Fu Haj-feng (Fu Haifeng) | Férfi páros | A csoport Németország (GER) | 1. | Kína (CHN) Chai Biao Kuo Csen-tung (Guo Zhendong) 21–15, 21–19 | Malajzia (MAS) Koo Kien Keat Tan Boon Heong 21–9, 21–19 | Dánia (DEN) Mathias Boe Carsten Mogensen 21–16, 21–15 | |||
Chai Biao Kuo Csen-tung (Guo Zhendong) | C csoport Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1. | Kína (CHN) Caj Jün (Cai Yun) Fu Haj-feng (Fu Haifeng) 15–21, 19–21 | kiesett | 5. | ||||
Li Xuerui | Női egyes | L csoport Carolina Marín (ESP) | 1. | Tai Tzu-Ying (TPE) 21–16, 23–21 | Yip Pui Yin (HKG) 21–12, 22–20 | Vang Hszin (Wang Xin) (CHN) 22–20, 21–18 | Wang Yihan (CHN) 21–15, 21–23 21–17 | ||
Wang Yihan | A csoport Michelle Li (CAN) | 1. | Pe Jondzsu (KOR) 15–21, 21–14, 21–14 | Cheng Shao-chieh (TPE) 21–14, 21–11 | Sájna Nehavál (IND) 21–13, 21–13 | Li Xuerui (CHN) 15–21, 23–21, 17–21 | |||
Vang Hszin (Wang Xin) | P csoport Rena Wang (USA) | 1. | Adriyanti Firdasari (INA) 21–15, 21–8 | Ratchanok Inthanon (THA) 17–21, 21–18, 21–14 | Li Xuerui (CHN) 20–22, 18–21 | Sájna Nehavál (IND) 21–18, 1–0 feladta | 4. | ||
Tian Qing Zhao Yunlei | Női páros | D csoport Japán (JPN) | 2. | Tajvan (TPE) Cheng Wen-Hsing Chien Yu-Chin 21–10, 21–14 | Oroszország (RUS) Valerija Szorokina Nyina Viszlova 21–19, 21–6 | Japán (JPN) Fudzsii Mizuki Kakiiva Reika 21–10, 25–23 | |||
Wang Xiaoli Jü Jang (Yu Yang) | A csoport Dél-Korea (KOR) | 2. | kizárták | ||||||
Csang Nan (Zhang Nan) Zhao Yunlei | Vegyes páros | A csoport Oroszország (RUS) | 1. | Lengyelország (POL) Robert Mateusiak Nadieżda Kostiuczyk 21–19, 21–16, 23–21 | Dánia (DEN) Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen 17–21, 21–17, 21–19 | Kína (CHN) Xu Chen Ma Jin 21–11, 21–17 | |||
Xu Chen Ma Jin | D csoport Thaiföld (THA) | 1. | Dánia (DEN) Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl 21–13, 21–17 | Indonézia (INA) Tantowi Ahmad Lilyana Natsir 21–23, 21–18, 21–13 | Kína (CHN) Csang Nan (Zhang Nan) Zhao Yunlei 11–21, 17–21 |
Torna
Bővebben: Torna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Guo Weiyang | Talaj | 12,266 | 70. | kiesett | |
Ugrás | 15,300 | kiesett | |||
Korlát | 13,966 | 53. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,933 | 18. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,400 | 42. | kiesett | ||
Lólengés | 13,266 | 47. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 84,131 | 29. | kiesett | ||
Cou Kaj (Zou Kai) | Talaj | 15,833 | 1. | 15,933 | |
Nyújtó | 15,533 | 7. | 16,366 | ||
Lólengés | 12,533 | 58. | kiesett | ||
Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) | Talaj | 14,666 | 31. | kiesett | |
Korlát | 15,366 | 9.* | 13,808 | 9. | |
Nyújtó | 15,933 | 2. | 16,266 | 4. | |
Lólengés | 13,133 | 48. | kiesett | ||
Feng Zhe | Talaj | 14,433 | 40. | kiesett | |
Korlát | 15,633 | 3. | 15,966 | ||
Nyújtó | 15,000 | 14. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,866 | 24.* | kiesett | ||
Csen Ji-ping (Chen Yibing) | Korlát | 12,900 | 69. | kiesett | |
Gyűrű | 15,858 | 1. | 15,800 | ||
Lólengés | 14,466 | 14. | kiesett | ||
Csen Ji-ping (Chen Yibing) Feng Zhe Guo Weiyang Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) Cou Kaj (Zou Kai) | Csapat összetett | 269,985 | 6. | 275,997 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Teng Lin-lin (Deng Linlin) | Talaj | 13,833 | 29. | kiesett | |
Ugrás | 14,833 | kiesett | |||
Felemás korlát | 14,166 | 24. | kiesett | ||
Gerenda | 15,166 | 4. | 15,600 | ||
Egyéni összetett | 57,998 | 6. | 58,399 | 6. | |
Huang Qiushuang | Talaj | 13,575 | 38. | kiesett | |
Ugrás | 15,000 | kiesett | |||
Felemás korlát | 15,266 | 7. | kiesett | ||
Gerenda | 13,866 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,707 | 10. | 58,115 | 7. | |
Yao Jinnan | Talaj | 13,066 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 13,133 | kiesett | |||
Felemás korlát | 15,766 | 4. | 15,766 | 4. | |
Gerenda | 12,833 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 54,798 | 22. | kiesett | ||
Sui Lu | Talaj | 14,233 | 13. | kiesett | |
Gerenda | 15,400 | 1. | 15,500 | ||
Ho Ko-hszin (He Kexin) | Felemás korlát | 15,966 | 2. | 15,933 | |
Teng Lin-lin (Deng Linlin) Ho Ko-hszin (He Kexin) Huang Qiushuang Sui Lu Yao Jinnan | Csapat összetett | 176,637 | 3. | 174.430 | 4. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Deng Senyue | Egyéni | 27,150 | 13. | 26,800 | 10. | 27,575 | 8. | 27,300 | 9. | 108,825 | 11. | kiesett | 11. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Tung Tung (Dong Dong) | Férfi | 112,895 | 1. | 62,990 | |
Lu Csun-lung (Lu Chunlong) | 112,299 | 3. | 61,319 | ||
Huang San-san (Huang Shanshan) | Női | 104,759 | 2. | 56,730 | |
Ho Ven-na (He Wenna) | 105,500 | 1. | 55,950 |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Bai Faquan | Férfi | 17:55 | 0:46 | 59:46 | 0:33 | 33:26 | 1:52:26 | 46. |
Csang Ji (Zhang Yi) | Női | 19:49 | 0:50 | 1:10:39 | 0:32 | 38:11 | 2:10:01 | 50. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Shi Yang | 50 m gyors | 22,64 | 2. | 26. | kiesett | ||||
Li Jün-csi (Li Yunqi) | 200 m gyors | 1:48,72 | 6. | 23. | kiesett | ||||
Szun Jang (Sun Yang) | 1:46,24 | 1. | 1. | 1:45,61 | 1. | 1. | 1:44,93 | * | |
400 m gyors | 3:45,07 | 1. | 1. | 3:40,14 | |||||
1500 m gyors | 14:43,25 | 1. | 1. | 14:31,02 | |||||
Taj Csün (Dai Jun) | 15:13,90 | 6. | 15. | kiesett | |||||
Hao Jün (Hao Yun) | 400 m gyors | 3:46,88 | 4. | 6. | 3:46,02 | 4. | |||
Lü Cse-vu (Lü Zhiwu) Csang En-csien (Zhang Enjian) He Jianbin Shi Tengfei | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:17,00 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Hao Jün (Hao Yun) Li Jün-csi (Li Yunqi) Csiang Haj-csi (Jiang Haiqi) Szun Jang (Sun Yang) Lü Cse-vu (Lü Zhiwu) Taj Csün (Dai Jun) | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:11,35 | 4. | 6. | 7:06,30 | ||||
Cheng Feiyi | 100 m hát | 53,22 | 2. | 2. | 53,50 | 3. | 6. | 53,77 | 8. |
He Jianbin | 54,81 | 4. | 21. | kiesett | |||||
Zhang Fenglin | 200 m hát | 1:56,71 | 2. | 3. | 1:55,66 | 2. | 3. | 1:55,59 | 4.* |
Hszü Csia-jü (Xu Jia-yu) | 2:00,26 | 8. | 28. | kiesett | |||||
Li Xiayan | 100 m mell | 1:01,55 | 4. | 28. | kiesett | ||||
Csen Cseng (Chen Cheng) | 200 m mell | 2:19,83 | 8. | 33. | kiesett | ||||
Zhou Jiawei | 100 m pillangó | 52,06 | 3. | 8. | 52,30 | 5. | 13. | kiesett | |
Csen Jin (Chen Yin) | 200 m pillangó | 1:55,60 | 3. | 6. | 1:54,43 | 3. | 3. | 1:55,18 | 8. |
Vu Peng (Wu Peng) | 1:55,88 | 5. | 10. | 1:55,65 | 5. | 11. | kiesett | ||
200 m vegyes | 2:01,43 | 7. | 30. | kiesett | |||||
Vang Sun (Wang Shun) | 2:00,85 | 8. | 22.* | kiesett | |||||
Yang Zhixian | 400 m vegyes | 4:15,45 | 4. | 12. | kiesett | ||||
Wang Chengxiang | 4:15,57 | 5. | 14. | kiesett | |||||
Cheng Feiyi Li Xiayan Zhou Jiawei Lü Cse-vu (Lü Zhiwu) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:34,65 | 5. | 11. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csu Csien-vej (Zhu Qianwei) | 50 m gyors | 25,54 | 1. | 24.* | kiesett | ||||
Tang Ji (Tang Yi) | 100 m gyors | 53,28 | 1. | 1. | 53,60 | 3. | 4. | 53,44 | |
Wang Shijia | 200 m gyors | 1:58,73 | 4. | 14. | 1:58,63 | 8. | 15. | kiesett | |
Song Wenyan | 1:59,47 | 7. | 21. | kiesett | |||||
Li Hszüan-hszü (Li Xuanxu) | 400 m vegyes | 4:34,28 | 2. | 4. | 4:32,91 | ||||
400 m gyors | 4:10,95 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Shao Yiwen | 4:08,41 | 5. | 14. | kiesett | |||||
800 m gyors | 8:27,78 | 3. | 9. | kiesett | |||||
Xin Xin | 8:40,88 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Tang Ji (Tang Yi) Qiu Yuhan Wang Haibing Pang Csia-jing (Pang Jiaying) Wang Shijia | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:37,91 | 2. | 4. | 3:36,75 | 4. | |||
Wang Shijia Je Si-ven (Ye Shiwen) Liu Csing (Liu Jing) Tang Ji (Tang Yi) Csu Csien-vej (Zhu Qianwei) Csen Csien (Chen Qian) Pang Csia-jing (Pang Jiaying) | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:53,66 | 3. | 6. | 7:53,11 | 6. | |||
Csao Csing (Zhao Jing) | 100 m hát | 59,97 | 3. | 9. | 59,55 | 2. | 11. | 59,23 | 6. |
Fu Jüan-huj (Fu Yuan-hui) | 59,96 | 4. | 8. | 59,82 | 4. | 15. | 1:00,50 | 8. | |
Bai Anqi | 200 m hát | 2:11,26 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Yao Yige | 2:12,14 | 7. | 22. | kiesett | |||||
Zhao Jin | 100 m mell | 1:07,68 | 4. | 13. | 1:07,97 | 8. | 15. | kiesett | |
Liu Xiaoyu | 1:07,99 | 5. | 17. | kiesett | |||||
Ji Liping | 200 m mell | 2:25,76 | 2. | 7.* | 2:27,26 | 7. | 13. | kiesett | |
Szun Je (Sun Ye) | 2:27,94 | 7. | 24. | kiesett | |||||
Lu Ying | 100 m pillangó | 57,17 | 2. | 2. | 57,51 | 2. | 6. | 56,87 | |
Csiao Liu-jang (Jiao Liuyang) | 57,71 | 4. | 6. | 58,04 | 3. | 9. | kiesett | ||
200 m pillangó | 2:07,15 | 1. | 2. | 2:06,10 | 1. | 2. | 2:04,06 | ||
Liu Ce-ko (Liu Zige) | 2:08,72 | 4. | 11. | 2:06,99 | 4. | 6. | 2:07,77 | 8. | |
Li Csia-hszing (Li Jiaxing) | 200 m vegyes | 2:13,43 | 6. | 13. | 2:12,69 | 6. | 11. | kiesett | |
Je Si-ven (Ye Shiwen) | 2:08,90 | 1. | 1. | 2:08,39 | 1. | 1. | 2:07,57 | ||
400 m vegyes | 4:31,73 | 1. | 2. | 4:28,43 | |||||
Csao Csing (Zhao Jing) Ji Liping Lu Ying Tang Ji (Tang Yi) Gao Chang Szun Je (Sun Ye) Csiao Liu-jang (Jiao Liuyang) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:59,38 | 2. | 7. | 3:56,41 | 5. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Vang Aj-csen (Wang Aichen) | Szörfvitorlázás | 21 | 23 | 18 | 19 | 3 | 23 | 10 | (27) | 22 | 14 | kiesett | 153 | 18. |
Shi Jian | Laser | 27 | 39 | 43 | 45 | 42 | (46) | 32 | 41 | 30 | 41 | kiesett | 340 | 43. |
Vang Vej-tung (Wang Weidong) Teng Tao-kun (Deng Daokun) | 470-es osztály | 20 | 15 | 6 | 26 | (27) | 17 | 22 | 26 | 12 | 16 | kiesett | 160 | 20. |
Gong Lei | Finn dingi | (25*) | 17 | 20 | 22 | 25* | 16 | 23 | 23 | 21 | 24 | kiesett | 190 | 24. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Li Ling | Szörfvitorlázás | 16 | 15 | 8 | 14 | 18 | 7 | 10 | 13 | 14 | (23) | kiesett | 115 | 14. |
Hszü Li-csia (Xu Lijia) | Laser radial | 5 | 8 | (11) | 3 | 5 | 4 | 1 | 4 | 1 | 2 | 2 | 35 | |
Wang Xiaoli Huang Xufeng | 470-es osztály | 18 | 18 | 9 | 12 | 8 | (19) | 2 | 17 | 1 | 12 | kiesett | 97 | 11. |
* - korai rajt miatt kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lej Seng (Lei Sheng) | Tőr, egyéni | erőnyerő | Roland Schlosser (AUT) 15–9 | Victor Sintes (FRA) 15–6 | Valerio Aspromonte (ITA) 15–8 | Andrea Baldini (ITA) 15–11 | Alá ed-Dín Abu el-Kászem (EGY) 15–13 | ||
Ma Jianfei | erőnyerő | Daniel Gómez (MEX) 15–9 | Artur Ahmathuzin (RUS) 15–11 | Cshö Bjongcshol (KOR) 13–15 | kiesett | 7. | |||
Csu Csün (Zhu Jun) | Zajn Saíto (LIB) 15–2 | Cshö Bjongcshol (KOR) 13–15 | kiesett | 27. | |||||
Li Kuo-csie (Li Guojie) | Párbajtőr, egyéni | Seth Kelsey (USA) 7–8 | kiesett | 21. | |||||
Csung Man (Zhong Man) | Kard, egyéni | erőnyerő | Kim Dzsonghvan (KOR) 15–14 | Szilágyi Áron (HUN) 10–15 | kiesett | 15. | |||
Vang Csing-cse (Wang Jingzhi) | erőnyerő | Von Ujong (KOR) 6–15 | kiesett | 27. | |||||
Liu Xiao | erőnyerő | Diego Occhiuzzi (ITA) 9–15 | kiesett | 23. | |||||
Lej Seng (Lei Sheng) Csu Csün (Zhu Jun) Zhang Liangliang Ma Jianfei | Tőr, csapat | Japán (JPN) Óta Júki Csida Kenta Mijake Rjó 30–45 | 5–8. helyért Oroszország (RUS) Artur Ahmathuzin Alekszej Hovanszkij Alekszej Cseremiszinov 40–45 | 7. helyért Franciaország (FRA) Erwann Le Péchoux Marcel Marcilloux Enzo Lefort 45–33 | 7. | ||||
Csung Man (Zhong Man) Vang Csing-cse (Wang Jingzhi) Jiang Kelu Liu Xiao | Kard, csapat | Románia (ROU) Florin Zalomir Rareș Dumitrescu Tiberiu Dolniceanu
| 5–8. helyért Egyesült Államok (USA) Tim Morehouse James Williams Daryl Homer 45–28 | 5. helyért Németország (GER) Max Hartung Nicolas Limbach Benedikt Wagner 30–45 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Chen Jinyan | Tőr, egyéni | erőnyerő | Małgorzata Wojtkowiak (POL) 15–8 | Valentina Vezzali (ITA) 6–15 | kiesett | 14. | |||
Sun Yujie | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Imke Duplitzer (GER) 15–10 | Tiffany Géroudet (SUI) 15–10 | Rossella Fiamingo (ITA) 15–14 | Jana Semjakina (UKR) 13–14 | Szin Aram (KOR) 15–11 | ||
Li Na | erőnyerő | Kszenyija Pantelejeva (UKR) 15–10 | Britta Heidemann (GER) 13–14 | kiesett | 9. | ||||
Luo Xiaojuan | erőnyerő | Sarra Besbes (TUN) 9–15 | kiesett | 17. | |||||
Zhu Min | Kard, egyéni | Bianca Pascu (ROU) 15–10 | Julija Gavrilova (RUS) 15–11 | Mariel Zagunis (USA) 6–15 | kiesett | 7. | |||
Chen Xiaodong | Amira Ben Chaabane (TUN) 15–12 | Irene Vecchi (ITA) 10–15 | kiesett | 11. | |||||
Luo Xiaojuan Xu Anqi Sun Yujie Li Na | Párbajtőr, csapat | Németország (GER) Imke Duplitzer Britta Heidemann Monika Sozanska 45–42 | Oroszország (RUS) Violetta Kolobova Anna Szivkova Ljubov Sutova 20–19 | Dél-Korea (KOR) Szin Aram Cshö Indzsong Cshö Unszuk Csong Hjodzsong 39–25 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2012NvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 1 | 0 | 33 | 26 | +7 | 5 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 30 | 28 | +2 | 5 |
Magyarország (HUN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 35 | 37 | −2 | 2 |
Kína (CHN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 29 | −7 | 0 |
2012. július 30. 15:30 (16:30) Sablon:2012NvíziESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 11–6 | Kína (CHN) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Alan Balfanbajev (KAZ), Cory Williams (NZL) |
(2–2, 4–2, 4–2, 1–0) | ||||
Espar 3 | Jegyzőkönyv | Ma Huan-huan 3 |
2012. augusztus 1. 14:10 (15:10) Sablon:2012NvíziHUNCHN
| Magyarország (HUN) | 11–10 | Kína (CHN) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Georgios Stavridis (GRE), Svetlana Dreval (RUS) |
(1–3, 4–4, 4–3, 2–0) | ||||
Szűcs 4 | Jegyzőkönyv | négy játékos 2 |
2012. augusztus 3. 19:40 (20:40) Sablon:2012NvíziCHNUSA
| Kína (CHN) | 6–7 | Egyesült Államok (USA) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Daniel Flahive (AUS), Marijo Brguljan (MNE) |
(1–0, 2–2, 0–3, 3–2) | ||||
Szun Ja-ting, Ma Huanhuan 2 | Jegyzőkönyv | Steffens 3 |
- Negyeddöntő
2012. augusztus 5. 16:10 (17:10) Sablon:2012NvíziCHNAUS
| Kína (CHN) | 16–16 (h. u.) | Ausztrália (AUS) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Georgios Stavridis (GRE), Dragan Stampalija (CRO) |
(5–5, 3–3, 4–2, 2–4, 2–2) | ||||
Ma Huanhuan 4 | Jegyzőkönyv | Ralph, Zagame 3 | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
2–4 |
- Az 5–8. helyért
2012. augusztus 7. 14:10 (15:10) Sablon:2012NvíziITACHN
| Olaszország (ITA) | 10–14 | Kína (CHN) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Szvetlana Dreval (RUS), Anton Bervoets (NED) |
(2–5, 2–5, 2–2, 4–2) | ||||
Di Mario 4 | Jegyzőkönyv | hat játékos 2 |
- Az 5. helyért
2012. augusztus 9. 15:50 (16:50) Sablon:2012NvíziCHNRUS
| Kína (CHN) | 16–15 | Oroszország (RUS) | Water Polo Arena, London Játékvezetők: Brian Littlejohn (GBR), Steven Rotsart (USA) |
(3–3, 5–6, 3–2, 3–3) | ||||
Ma Huan-huan 6 | Jegyzőkönyv | Fedotova, A. Antonova 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Jegyzetek
Források
- China at the 2012 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Kína-portál