Hollandia a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Hollandia zászlaja | |||||
NOB-országkód: NED | |||||
OOB | Holland Olimpiai Bizottság és Holland Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2012. évi nyári olimpiai játékok London | |||||
Versenyzők | 173 fő 19 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Dorian van Rijsselberghe[1] | ||||
Záróünnepség | Ranomi Kromowidjojo[2] | ||||
Érmek 13. helyezés |
| ||||
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Hollandia a nagy-britanniai Londonban megrendezett 2012. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 19 sportágban 173 sportoló képviselte, akik összesen 20 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Nemzeti válogatott Marilyn Agliotti Naomi van As Merel de Blaey Carlien Dirkse van den Heuvel Margot van Geffen Maartje Goderie Eva de Goede Ellen Hoog Kelly Jonker Kim Lammers Caia van Maasakker Kitty van Male Maartje Paumen Sophie Polkamp Joyce Sombroek Lidewij Welten | Gyeplabda | Női |
1 Arany | Vos, MarianneMarianne Vos | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
1 Arany | Zonderland, EpkeEpke Zonderland | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Kromowidjojo, RanomiRanomi Kromowidjojo | Úszás | Női 50 m gyors |
1 Arany | Kromowidjojo, RanomiRanomi Kromowidjojo | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Rijsselberghe, Dorian vanDorian van Rijsselberghe | Vitorlázás | Férfi szörfvitorlázás |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Sander Baart Billy Bakker Marcel Balkestein Floris Evers Rogier Hofman Robert van der Horst Tim Jenniskens Wouter Jolie Robbert Kemperman Teun de Nooijer Jaap Stockmann Valentin Verga Klaas Vermeulen Bob de Voogd Mink van der Weerden Roderick Weusthof Sander de Wijn | Gyeplabda | Férfi |
2 Ezüst | Cornelissen, AdelindeAdelinde Cornelissen | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
2 Ezüst | Schröder, GercoGerco Schröder | Lovaglás | Díjugratás, egyéni |
2 Ezüst | Vrieling, JurJur Vrieling Maikel van der Vleuten Marc Houtzager Gerco Schröder | Lovaglás | Díjugratás, csapat |
2 Ezüst | Dekker, IngeInge Dekker Marleen Veldhuis Femke Heemskerk Ranomi Kromowidjojo Hinkelien Schreuder | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Bouwmeester, MaritMarit Bouwmeester | Vitorlázás | Női laser radial |
3 Bronz | Grol, HenkHenk Grol | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Bosch, EdithEdith Bosch | Cselgáncs | Női középsúly |
3 Bronz | Veenhoven, JacobineJacobine Veenhoven Nienke Kingma Chantal Achterberg Sytske de Groot Roline Repelaer van Driel Claudia Belderbos Carline Bouw Annemiek de Haan Anne Schellekens | Evezés | Női nyolcas |
3 Bronz | Mulder, TeunTeun Mulder | Kerékpározás | Férfi keirin |
3 Bronz | Smulders, LauraLaura Smulders | Kerékpározás | Női BMX |
3 Bronz | Veldhuis, MarleenMarleen Veldhuis | Úszás | Női 50 m gyors |
3 Bronz | Grunsven, Anky vanAnky van Grunsven Edward Gal Adelinde Cornelissen | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
3 Bronz | Berkhout, LobkeLobke Berkhout Lisa Westerhof | Vitorlázás | Női 470-es osztály |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jiao Li | Egyes | erőnyerő | Marharita Peszocka (UKR) 11–3, 11–9, 11–4, 11–4 | Elizabeta Samara (ROU) 11–5, 8–11, 13–11, 6–11, 11–9, 11–7 | Li Xiaoxia (CHN) 5–11, 9–11, 9–11, 7–11 | kiesett | 5. | |||
Jie Li | erőnyerő | Natalia Partyka (POL) 11–13, 6–11, 16–14, 11–7, 12–10, 11–7 | Fukuhara Ai (JPN) 4–11, 11–8, 11–8, 11–6, 5–11, 8–11, 8–11 | kiesett | 9. | |||||
Jiao Li Jie Li Elena Timina | Csapat | Egyiptom (EGY) Nadeen El-Dawlatly Dina Meshref Raghd Magdy 3–0 | Kína (CHN) Li Xiaoxia Ding Ning Guo Yue 0–3 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Churandy Martina | 100 m | kiemelt | 10,20 | 3. | 20. | 9,91 | 2. | 5. | 9,94 | 6. | ||
200 m | 20,58 | 1. | 17. | 20,17 | 1. | 4. | 20,00 | 5. | ||||
Robert Lathouwers | 800 m | 1:46,06 | 2. | 10. | 1:45,85 | 5. | 16. | kiesett | ||||
Gregory Sedoc | 110 m gát | 13,52 | 3. | 17.* | nem ért célba | kiesett | ||||||
Brian Mariano Churandy Martina Giovanni Codrington Patrick van Luijk | 4 × 100 m váltó | 38,29 | 3. | 8. | 38,39 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Rutger Smith | Súlylökés | 20,08 m | 14. | kiesett | |
Erik Cadée | Diszkoszvetés | 63,55 m | 12. | 62,78 m | 10. |
Rutger Smith | 63,09 m | 16. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Eelco Sintnicolaas | Tízpróba | 10,85 | 894 | 737 cm | 903 | 14,18 m | 739 | 193 cm | 740 | 48,85 | 868 | 14,43 | 920 | 32,26 m | 509 | 530 cm | 1004 | 58,82 m | 720 | 4:31,17 | 737 | 8034 | 11. |
Ingmar Vos | 10,98 | 865 | 727 cm | 878 | 13,77 m | 714 | 196 cm | 767 | 49,62 | 832 | 14,61 | 897 | 42,26 m | 711 | 450 cm | 760 | 61,60 m | 762 | 4:50,01 | 619 | 7805 | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Hilda Kibet | Maraton | 2:28:52 | 24. | |||
Lornah Kiplagat | nem ért célba | |||||
Kadene Vassell Dafne Schippers Eva Lubbers Jamile Samuel | 4 × 100 m váltó | 42,45 | 3. | 5. | 42,70 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Monique Jansen | Diszkoszvetés | 57,50 m | 31. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Dafne Schippers | Hétpróba | 13,48 | 1053 | 180 cm | 978 | 13,67 m | 772 | 22,83 | 1096 | 628 cm | 937 | 36,63 m | 603 | 2:15,52 | 885 | 6324 | 11. |
Nadine Broersen | 13,64 | 1030 | 186 cm | 1054 | 13,57 m | 765 | 25,13 | 875 | 594 cm | 831 | 51,98 m | 899 | 2:16,98 | 865 | 6319 | 12. |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jeroen Mooren | Légsúly | erőnyerő | Artiom Arshansky (ISR) 000(1)–000(1) (bírói) | kiesett | 17. | |||||
Dex Elmont | Könnyűsúly | erőnyerő | Emmanuel Nartey (GHA) 111(0)–000(3) | Bruno Mendonca (BRA) 001(1)–000(2) | Ugo Legrand (FRA) 100(0)–000(0) | Nakaja Riki (JPN) 000(0)–000(1) (bírói) | Szajndzsargalin Njam-Ocsir (MGL) 000(2)–001(1) | 5. | ||
Guillaume Elmont | Váltósúly | erőnyerő | Alain Schmitt (FRA) 000(0)–000(1) (bírói) | kiesett | 17. | |||||
Henk Grol | Félnehézsúly | erőnyerő | Dominic Dugasse (SEY) 101(0)–000(0) | Luciano Corrêa (BRA) 010(1)–000(3) | Dimitri Peters (GER) 000(1)–010(0) | Lukáš Krpálek (CZE) 101(0)–000(0) | Hvang Hithe (KOR) 010(0)–000(0) | |||
Luuk Verbij | Nehézsúly | erőnyerő | Bor Barna (HUN) 000(2)–001(0) | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Birgit Ente | Légsúly | erőnyerő | Csernoviczki Éva (HUN) 000(1)–001(0) | kiesett | 9. | ||||
Elisabeth Willeboordse | Váltósúly | Káren Sammász (LIB) 110(0)–000(1) | Séverine Nébié (BUR) 100(0)–000(1) | Xu Lili (CHN) 000(1)–100(0) | Ueno Josie (JPN) 000(0)–001(0) | kiesett | 7. | ||
Edith Bosch | Középsúly | erőnyerő | Sally Conway (GBR) 010(0)–000(1) | Kerstin Thiele (GER) 000(0)–010(1) | Tacsimoto Haruka (JPN) 001(1)–000(2) | Hvang Jeszul (KOR) 001(1)–001(1) (bírói) | |||
Marhinde Verkerk | Félnehézsúly | erőnyerő | Ogata Akari (JPN) 011(0)–002(0) | Gemma Gibbons (GBR) 000(0)–010(0) | Yang Xiuli (CHN) 000(0)–000(0) (bírói) | Mayra Aguiar (BRA) 000(0)–100(0) | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Nanne Sluis Meindert Klem | Kormányos nélküli kettes | 6:25,90 | 3. | A/B | 7:13,77 | 6. | B | 7:05,12 | 5. | 11. | ||
Kaj Hendriks Boaz Meylink Ruben Knab Mechiel Versluis | Kormányos nélküli négyes | 5:55,99 | 2. | A/B | 6:03,71 | 3. | A | 6:14,78 | 5. | 5. | ||
Sjoerd Hamburger Diederik Simon Rogier Blink Matthijs Vellenga Roel Braas Jozef Klaassen Olivier Siegelaar Mitchel Steenman Peter Wiersum | Nyolcas | 5:28,99 | 3. | 5:27,98 | 3. | A | 5:51,72 | 5. | 5. | |||
Roeland Lievens Timothee Heijbrock Vincent Muda Tycho Muda | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:52,47 | 2. | A/B | 6:01,37 | 3. | A | 6:11,39 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Inge Janssen Elisabeth Hogerwerf | Kétpárevezős | 7:00,10 | 4. | 7:19,80 | 5. | B | 7:29,57 | 2. | 8. | |||
Jacobine Veenhoven Nienke Kingma Chantal Achterberg Sytske de Groot Roline Repelaer van Driel Claudia Belderbos Carline Bouw Annemiek de Haan Anne Schellekens | Nyolcas | 6:18,98 | 3. | 6:15,36 | 1. | A | 6:13,12 | 3. | ||||
Rianne Sigmond Maaike Head | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:10,49 | 4. | 7:19,26 | 1. | A/B | 7:19,31 | 5. | B | 7:20,36 | 2. | 8. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2012FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 7 | +11 | 15 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 11 | +3 | 10 |
Belgium (BEL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 14 | −4 | 5 |
India (IND) | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 18 | −12 | 0 |
2012. július 30. 16:00 (17:00) Sablon:2012FgyepNEDIND
| Hollandia (NED) | 3–2 | India (IND) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Tim Pullman (AUS) Nathan Stagno (GIB) |
van der Horst 20' Weusthof 29' van der Weerden 51' | (2–0) Jegyzőkönyv | D. Szingh 45' Si. Szingh 48' |
2012. augusztus 1. 10:45 (11:45) Sablon:2012FgyepBELNED
| Belgium (BEL) | 1–3 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Hamish Jamson (NZL) Gary Simmonds (RSA) |
Dekeyser 58' | (0–0) Jegyzőkönyv | van der Weerden 43', 62' de Voogd 70' |
2012. augusztus 3. 10:45 (11:45) Sablon:2012FgyepNEDNZL
| Hollandia (NED) | 5–1 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Ged Curran (GBR) Nathan Stagno (GIB) |
Weusthof 16' van der Weerden 27' Bakker 29', 56' Kempermann 67' | (3–1) Jegyzőkönyv | Child 5' |
2012. augusztus 5. 16:00 (17:00) Sablon:2012FgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 3–1 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Ged Curran (GBR) |
de Voogd 14' de Nooijer 36' van der Weerden 41' | (1–1) Jegyzőkönyv | Zeller 3' |
2012. augusztus 7. 08:30 (09:30) Sablon:2012FgyepKORNED
| Dél-Korea (KOR) | 2–4 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) Ged Curran (GBR) |
Nam Hjonu 53' I Namjong 62' | (0–2) Jegyzőkönyv | van der Weerden 17' Verga 21' Weusthof 47' Bakker 64' |
- Elődöntő
2012. augusztus 9. 20:00 (21:00) Sablon:2012FgyepNEDGBR
| Hollandia (NED) | 9–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Christian Blasch (GER) David Gentles (AUS) |
Weusthof 9', 15', 60' van der Weerden 22' Bakker 33', 44', 51' de Nooijer 47' Evers 48' | (4–1) Jegyzőkönyv | Jackson 18' Moore 65' |
- Döntő
2012. augusztus 11. 20:00 (21:00) Sablon:2012FgyepGERNED
| Németország (GER) | 2–1 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Ged Curran (GBR) |
Rabente 33', 66' | (1–0) Jegyzőkönyv | van der Weerden 54' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2012NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 | 5 | +7 | 15 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 0 | 2 | 14 | 7 | +7 | 9 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 3 | +3 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | −4 | 6 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 9 | −5 | 4 |
Belgium (BEL) | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10 | −8 | 2 |
2012. július 29. 10:45 (11:45) Sablon:2012NgyepNEDBEL
| Hollandia (NED) | 3–0 | Belgium (BEL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Claire Adenot (FRA) Michelle Joubert (RSA) |
Lammers 33', 42' van Maasakker 60' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2012. július 31. 08:30 (09:30) Sablon:2012NgyepNEDJPN
| Hollandia (NED) | 3–2 | Japán (JPN) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Kang Hyun-Young (KOR) Irene Presenqui (ARG) |
Lammers 4', 43' Hoog 30' | (2–0) Jegyzőkönyv | Komazava 46' Micuhasi 53' |
2012. augusztus 2. 13:45 (14:45) Sablon:2012NgyepCHNNED
| Kína (CHN) | 0–1 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Szoma Csieko (JPN) |
(0–1) Jegyzőkönyv | Goderie 10' |
2012. augusztus 4. 10:45 (11:45) Sablon:2012NgyepNEDKOR
| Hollandia (NED) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Claire Adenot (FRA) |
Welten 10' Hoog 14' Dirkse van den Heuvel 36' | (2–1) Jegyzőkönyv | Cshon Szulki 5', 65' |
2012. augusztus 6. 19:00 (20:00) Sablon:2012NgyepGBRNED
| Nagy-Britannia (GBR) | 1–2 | Hollandia (NED) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Szoma Csieko (JPN) |
Cullen 29' | (1–0) Jegyzőkönyv | van As 43' van Male 52' |
- Elődöntő
2012. augusztus 8. 15:30 (16:30) Sablon:2012NgyepNEDNZL
| Hollandia (NED) | 2–2 (h. u.) | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Julie Ashton-Lucy (AUS) |
Paumen 32', 53' | (1–1, 2–2) Jegyzőkönyv | Sharland 7' Forgesson 49' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
van As Paumen de Goede van Geffen Hoog | 3 – 1 | Sharland Michelsen Flynn Punt |
- Döntő
2012. augusztus 10. 20:00 (21:00) Sablon:2012NgyepNEDARG
| Hollandia (NED) | 2–0 | Argentína (ARG) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Julie Ashton-Lucy (AUS) Lisa Roach (AUS) |
Dirkse van den Heuvel 45' Paumen 54' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (NED) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rick van der Ven | Egyéni | 671 | 16. | Jeff Henckels (LUX) (49.) 6–2 | Gyenyisz Ganykin (KAZ) (17.) 7–1 | Im Donghjon (KOR) (1.) 7–1 | Kuo Cheng-wei (TPE) (40.) 6–0 | Furukava Takaharu (JPN) (5.) 5–6 | Bronzmérkőzés Dai Xiaoxiang (CHN) (7.) 5–6 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Raymon van der Biezen | Férfi | 37,779 | 1. | 3 | 1. | 8 | 2. | 38,492 | 4. | 4. |
Twan van Gendt | 38,339 | 3. | 7 | 1. | 8 | 2. | 44,744 | 5. | 5. | |
Jelle van Gorkom | 39,529 | 21. | 31 | 7. | kiesett | 27. | ||||
Laura Smulders | Női | 39,420 | 6. | 11 | 3. | 38,231 | 3. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Rudi van Houts | Férfi terepverseny | 1:32:53 (+3:46) | 17. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lars Boom | Időfutam | 55:29,74 (+4:50,20) | 22. |
Mezőnyverseny | 5:46:05 (+0:08) | 11. | |
Robert Gesink | 5:46:05 (+0:08) | 23. | |
Sebastian Langeveld | 5:46:37 (+0:40) | 74. | |
Niki Terpstra | 5:46:37 (+0:40) | 82. | |
Lieuwe Westra | 5:46:47 (+0:50) | 97. | |
Időfutam | 54:19,62 (+3:40,08) | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marianne Vos | Időfutam | 40:40,79 (+3:05,97) | 16. |
Mezőnyverseny | 3:35:29 (+0) | ||
Annemiek van Vleuten | 3:35:56 (+0:27) | 14. | |
Loes Gunnewijk | limitidőn kívül | ||
Ellen van Dijk | limitidőn kívül | ||
Időfutam | 38:53,68 (+1:18,86) | 8. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Teun Mulder | Férfi egyéni | nem indult | kiesett | – | |||||||||||||
Willy Kanis | Női egyéni | 11,322 | 11. | Simona Krupeckaitė (LTU) 11,528 | Virginie Cueff (FRA) Daniela Larreal (VEN) 11,643 | 1. | Victoria Pendleton (GBR) 11,840 | Ljubov Sulika (UKR) Lee Wai Sze (HKG) 11,461 | 3. | Lee Wai Sze (HKG) Monique Sullivan (CAN) Natasha Hansen (NZL) 11,852 | 1. | 9. | |||||
Yvonne Hijgenaar Willy Kanis | Női csapat | 33,253 | 5. | Ausztrália (AUS) Kaarle Mcculloch Anna Meares 33,090 | kiesett | 5. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Levi Heimans Jenning Huizenga Wim Stroetinga Tim Veldt Michael Vingerling | Férfi csapat | 4:03,818 | 8. | Oroszország (RUS) Jevgenyij Kovaljov Ivan Kovaljov Alekszej Markov Alekszandr Szerov 3:57,237 | 4:04,029 | 7. | 7. helyért Kolumbia (COL) Edwin Ávila Arles Castro Kevin Rios Weimar Roldan 4:04,772 | 4:04,569 | 7. |
Vera Koedooder Amy Pieters Ellen van Dijk Kirsten Wild | Női csapat | 3:21,602 | 6. | Németország (GER) Judith Arndt Charlotte Becker Lisa Brennauer 3:21,086 | 3:20,013 | 6. | 5. helyért Új-Zéland (NZL) Lauren Ellis Jaime Nielsen Alison Shanks 3:19,351 | 3:23,256 | 6. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Teun Mulder | Férfi | 2. | 3. | 3. | * | |
Willy Kanis | Női | 6. | 2. | 4. | 7–12. helyért 6. | 12. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 200 méter | 20 km-es pontverseny | Kieséses verseny | 3 km-es egyéni üldözőverseny | 10 km-es scratch | 500 m-es időfutam | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Pont | Hely. | Hely. | Eredmény | Hely. | Lekörözés | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Kirsten Wild | Női | 14,335 | 4. | 2 | 16. | 5. | 3:39,741 | 6. | 0 | 4. | 37,152 | 15. | 50 | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai | Művészi | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Pont | Helyezés | |||
Adelinde Cornelissen | Parzival | Egyéni | 81,687 | 2. | 81,968 | 2. | 84,107 | 92,286 | 88,196 | |
Edward Gal | Glock's Undercover | 75,395 | 11. | 75,556 | 10. | 76,964 | 83,571 | 80,267 | 9. | |
Patrick van der Meer | Uzzo | 70,912 | 25. | 67,444 | 32. | kiesett | ||||
Anky van Grunsven | Salinero | 73,343 | 16. | 74,794 | 12. | 77,714 | 86,286 | 82,000 | 6. | |
Adelinde Cornelissen Edward Gal Anky van Grunsven | lásd fentebb | Csapat | 76,809 | 3. | 77,439 | 3. | 77,124 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Marc Houtzager | Sterrehof's Tamino | Egyéni | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 4 | 11. | 4 | 8 | 9. |
Gerco Schröder | London | 0 | 1. | 4 | 4 | 17. | 4 | 8 | 11. | 1 | 7. | 0 | 1 | * | |
Maikel van der Vleuten | Verdi | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | feladta | kiesett | ||||
Jur Vrieling | Bubalu | 0 | 1. | 8 | 8 | 31. | 8 | 16 | 33. | kiesett | |||||
Marc Houtzager Gerco Schröder Maikel van der Vleuten Jur Vrieling | lásd fentebb | Csapat | 4 | 2. | 4 | 8 | ** |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Andrew Heffernan | Millthyme Corolla | Egyéni | 50,60 | 34. | 12,40 | 63,00 | 32. | 12,00 | 75,00 | 33. | kiesett | 75,00 | 33. |
Tim Lips | Concrex Oncarlos | 51,70 | 39. | 22,00 | 73,70 | 39. | 13,00 | 86,70 | 38. | kiesett | 86,70 | 38. | |
Elaine Pen | Vira | 52,20 | 43. | visszalépett | kiesett | ||||||||
Andrew Heffernan Tim Lips Elaine Pen | lásd fentebb | Csapat | 154,50 | 12. | 982,20 | 1136,70 | 11. | 25,00 | 1161,70 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el, az ezüstéremről szétugratás döntött. 0 büntetőponttal és 49,79-os idővel az 1. helyen végzett, így ezüstérmes lett. ** - egy másik csapattal azonos eredményt ért el, az aranyéremről szétugratás döntött. 4 büntetőponttal a 2. helyen végzett, így ezüstérmes lett.
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Reinder Nummerdor Richard Schuil | E csoport Venezuela (VEN) | 2. | Svájc (SUI) Bellaguarda Heuscher 22–20, 21–15 | Olaszország (ITA) Daniele Lupo Paolo Nicolai 21–16, 21–18 | Németország (GER) Julius Brink Jonas Reckermann 14–21, 16–21 | Bronzmérkőzés Lettország (LAT) Mārtiņš Pļaviņš Jānis Šmēdiņš 21–19, 19–21, 11–15 | 4. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Sanne Keizer Marleen van Iersel | D csoport Spanyolország (ESP) | 3. | Egyesült Államok (USA) Misty May-Treanor Kerri Walsh Jennings 13–21, 12–21 | kiesett | 9. | |||
Madelein Meppelink Sophie van Gestel | E csoport Brazília (BRA) | 3. | Csehország (CZE) Lenka Háječková Hana Klapalová 21–17, 21–17 | Brazília (BRA) Juliana Felisberta Larissa França 10–21, 17–21 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Peter Hellenbrand | Légpuska | 596 | 7. | 699,8 | 5. |
Sportpuska, fekvő | 588 | 43. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1160 | 28. | kiesett |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tommy Mollet | Váltósúly | Ahmed Abdelrahman (EGY) 9–8 (h.h.) | Arman Jeremjan (ARM) 4–6 | kiesett | 9. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Robin Haase | Egyes | Richard Gasquet (FRA) 3–6, 3–6 | kiesett | 33. | |||||
Robin Haase Jean-Julien Rojer | Páros | India (IND) Lijendar Pedzs Visnu Vardhan 6–7, 6–4, 2–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jie Yao | Női egyes | F csoport Ragna Ingólfsdóttir (ISL) | 1. | Sájna Nehavál (IND) 14–21, 16–21 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Epke Zonderland | Korlát | 15,133 | 18. | kiesett | |
Nyújtó | 15,966 | 1. | 16,533 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Céline van Gerner | Talaj | 12,966 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 13,700 | kiesett | |||
Felemás korlát | 14,866 | 10. | kiesett | ||
Gerenda | 14,100 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,632 | 19. | 57,232 | 12. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Rea Lenders | Női | 98,115 | 13. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Rachel Klamer | Női | 19:27 | 0:44 | 1:07:14 | 0:35 | 36:59 | 2:04:59 | 36. |
Maaike Caelers | 20:49 | 0:44 | 1:09:41 | 0:36 | 35:03 | 2:06:53 | 41. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sebastiaan Verschuren | 100 m gyors | 48,37 | 1. | 3. | 48,13 | 3. | 4. | 47,88 | 5. |
200 m gyors | 1:47,31 | 4. | 11. | 1:46,95 | 6. | 11. | kiesett | ||
Dion Dreesens | 1:49,00 | 8. | 27.* | kiesett | |||||
Job Kienhuis | 1500 m gyors | 15:03,16 | 5. | 11. | kiesett | ||||
Bastiaan Lijesen | 100 m hát | 54,88 | 5. | 23. | kiesett | ||||
Nick Driebergen | 53,62 | 4. | 6. | 53,81 | 5. | 10. | kiesett | ||
200 m hát | 1:57,29 | 2. | 7. | 1:57,35 | 4. | 9. | kiesett | ||
Lennart Stekelenburg | 100 m mell | 1:00,96 | 6. | 20. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:12,02 | 7. | 18. | kiesett | |||||
Joeri Verlinden | 100 m pillangó | 52,07 | 3. | 9. | 51,75 | 4. | 5. | 51,82 | 6. |
Nick Driebergen Lennart Stekelenburg Joeri Verlinden Sebastiaan Verschuren | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:33,78 | 3. | 5. | 3:33,46 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marleen Veldhuis | 50 m gyors | 24,57 | 2. | 2. | 24,50 | 1. | 3. | 24,39 | |
Ranomi Kromowidjojo | 24,51 | 1. | 1. | 24,07 | 1. | 1. | 24,05 | ||
100 m gyors | 53,66 | 3. | 5. | 53,05 | 1. | 1. | 53,00 | ||
Femke Heemskerk | 54,43 | 4. | 15.* | 54,13 | 6. | 11. | kiesett | ||
Inge Dekker Marleen Veldhuis Femke Heemskerk Ranomi Kromowidjojo Hinkelien Schreuder | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:37,76 | 2. | 3. | 3:33,79 | ||||
Sharon van Rouwendaal | 100 m hát | 1:00,61 | 8. | 20. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:10,60 | 5. | 16. | 2:09,50 | 6. | 11. | kiesett | ||
Moniek Nijhuis | 100 m mell | 1:08,31 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Inge Dekker | 100 m pillangó | 58,30 | 3. | 10. | visszalépett | kiesett | |||
Sharon van Rouwendaal Moniek Nijhuis Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo Femke Heemskerk | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:59,19 | 1. | 5. | 3:57,28 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Dorian van Rijsselberghe | Szörfvitorlázás | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | (39*) | 2 | 15 | |
Rutger van Schaardenburg | Laser | (33) | 11 | 14 | 7 | 11 | 14 | 26 | 5 | 19 | 23 | kiesett | 130 | 14. |
Kalle Coster Sven Coster | 470-es osztály | 8 | 5 | 19 | 7 | 21 | (24) | 9 | 22 | 6 | 8 | kiesett | 105 | 12. |
Pieter-Jan Postma | Finn dingi | 5 | 10 | 3 | 4 | (20) | 13 | 2 | 2 | 1 | 2 | 10 | 52 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Marit Bouwmeester | Laser radial | (6) | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 4 | 3 | 6 | 1 | 4 | 37 | |
Lobke Berkhout Lisa Westerhof | 470-es osztály | 1 | 8 | 6 | 4 | 2 | 18 | 4 | 3 | (20) | 6 | 12 | 64 |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Kieséses szakasz | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NZL | RUS | FRA | FIN | ESP | DEN | POR | AUS | USA | GBR | SWE | Pont | Hely. | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||
Renee Groeneveld Annemieke Bes Marcelien de Koning | Elliott 6 m | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 1–0 | 0–1 | 4 | 8. | Ausztrália (AUS) 1–3 | kiesett | 8. |
* - nem ért célba
Vívás
Bővebben: Vívás a 2012. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bas Verwijlen | Párbajtőr, egyéni | Athos Schwantes (BRA) 15–10 | Jörg Fiedler (GER) 8–15 | kiesett | 13. |
Jegyzetek
Források
- Netherlands at the 2012 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap