Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 – jedynka mężczyzn
- Główny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928.
Bobby Pearce | |
Kenneth Myers | |
David Collet |
Rywalizacja w jedynce mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 rozgrywana była między 3 a 10 sierpnia 1928 we wsi Sloten.
Do zawodów zgłoszonych zostało 15 osad.
Wyniki
Runda 1
Zwycięzca każdego z biegów awansował do dalszej rundy. Przegrany brał udział w repasażach.
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | David Collet | 8:29,6 | Q |
2 | Édouard Candeveau | 8:35,8 | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bobby Pearce | 7:55,8 | Q |
2 | Walter Flinsch | 8:21,8 | |
Bieg 3 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Joseph Wright Jr. | 7:57,8 | Q |
2 | Bert Gunther | 7:58,4 | |
Bieg 4 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Vincent Saurin | 8:09,2 | Q |
2 | Jacques Mottard | 8:14,8 | |
Bieg 5 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Béla Szendey | 8:03,2 | Q |
2 | Arnold Schwartz | 8:06,0 | |
Bieg 6 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Kenneth Myers | 8:14,2 | Q |
2 | Hendrik de Kok | 8:19,2 | |
Bieg 7 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Josef Straka | 8:05,2 | Q |
2 | Kinichiro Ishii | DNF | |
Bieg 8 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Michelangelo Bernasconi | 8:02,0 | Q |
Repasaże 1
Zwycięzca z każdego biegu awansował do kolejnej ryndy, przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Arnold Schwartz | 8:20,2 | Q |
2 | Walter Flinsch | 8:23,4 | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bert Gunther | 8:11,6 | Q |
2 | Jacques Mottard | 8:17,0 | |
Bieg 3 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Édouard Candeveau | 8:28,6 | Q |
2 | Hendrik de Kok | 8:50,0 |
Runda 2
Zwycięzca każdego z biegów awansował do dalszej rundy. Przegrany brał udział w repasażach.
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bert Gunther | 8:23,8 | Q |
2 | Béla Szendey | 8:33,8 | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Josef Straka | 8:36,4 | Q |
2 | Joseph Wright Jr. | 8:45,0 | |
Bieg 3 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bobby Pearce | 7:28,0 | Q |
2 | Arnold Schwartz | 7:47,6 | |
Bieg 4 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Kenneth Myers | 7:46,8 | Q |
2 | David Collet | 7:56,4 | |
Bieg 5 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Vincent Saurin | 8:38,2 | Q |
2 | Michelangelo Bernasconi | 9:10,2 | |
Bieg 6 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Édouard Candeveau | 9:06,6 | Q |
Repasaże 2
Zwycięzca z każdego biegui awansował do kolejnej judny, przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Joseph Wright Jr. | 7:49,6 | Q |
2 | Michelangelo Bernasconi | DNF | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | David Collet | 7:35,2 | Q |
2 | Béla Szendey | 7:42,4 |
Runda 3
Zwycięzca każdego z biegów awansował do dalszej rundy. Przegrany odpadał z dalszej rywalizacji
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | David Collet | 7:52,2 | Q |
2 | Joseph Wright Jr. | 7:57,6 | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bert Gunther | 7:57,4 | Q |
2 | Josef Straka | 8:04,8 | |
Bieg 3 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Kenneth Myers | 8:05,6 | Q |
2 | Édouard Candeveau | 8:11,0 | |
Bieg 4 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bobby Pearce | 7:42,8 | Q |
2 | Vincent Saurin | 8:11,8 |
Półfinały
Zwycięzca każdego z półfinałów awansował do biegu o złoty medal, przegrany awansował do biegu o medal brązowy.
Bieg 1 | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Bobby Pearce | 7:01,8 | Q |
2 | David Collet | 7:08,6 | |
Bieg 2 | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
1 | Kenneth Myers | 7:14,2 | Q |
2 | Bert Gunther | 7:18,0 |
Finały
O medal złoty | |||
---|---|---|---|
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
Bobby Pearce | 7:11,0 | ||
Kenneth Myers | 7:20,8 | ||
o medal brązowy | |||
Miejsce | Zawodnik | Czas | Kwal. |
David Collet | 7:19,8 | ||
4. | Bert Gunther | 7:31,6 |
Bibliografia
- Official Results 1928 [online], s. 718 - 722 (ang.).
- Olympedia - Single Sculls, Men [online] (ang.).