Mistrzostwa Związku Radzieckiego w łyżwiarstwie figurowym
Mistrzostwa Związku Radzieckiego (ZSRR) w łyżwiarstwie figurowym (ros. Чемпионат СССР по фигурному катанию) – krajowe zawody mistrzowskie w ZSRR w łyżwiarstwie figurowym. Po upadku Związku Radzieckiego bezpośrednią kontynuacją mistrzostw zostały mistrzostwa Rosji, które po raz pierwszy odbyły się w sezonie 1992/1993.
Medaliści w kategorii seniorów
Soliści
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|---|
1920 | Leningrad | Fiedor Datlin | Iwan Bogojawlenski | NO | [1] |
Zawody nie odbyły się w latach 1921–1923 | |||||
1924 | Moskwa | Jurij Zieldowicz | NO | NO | [2] |
Zawody nie odbyły się w latach 1925–1926 | |||||
1927 | NO | Jurij Zieldowicz | Michaił Stankiewicz | NO | [3] |
1928 | NO | Jurij Zieldowicz | Leonid Szaposznikow | Michaił Stankiewicz | [4] |
Zawody nie odbyły się w latach 1929–1932 | |||||
1933 | Gorki | Iwan Bogojawlenski | Wadim Dmitrijew | Striełkow | [5] |
1934 | Leningrad | NO | NO | NO | [6] |
1935 | Leningrad | NO | NO | NO | [7] |
1936 | Leningrad | NO | NO | NO | [8] |
1937 | Moskwa | Piotr Czernyszow | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | [9] |
1938 | Leningrad | Piotr Czernyszow | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | [10] |
1939 | Gorki | Piotr Czernyszow | Siergiej Wasiljew | Piotr Orłow | [11] |
1940 | NO | Piotr Czernyszow | NO | NO | [12] |
1941 | Leningrad | Piotr Czernyszow | Siergiej Wasiljew | Piotr Orłow | [13] |
Zawody nie odbyły się w latach 1942–1944 (II wojna światowa) | |||||
1945 | Gorki | Siergiej Wasiljew | NO | NO | [14] |
1946 | Moskwa | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | Piotr Czernyszew | [15] |
1947 | Gorki | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | Piotr Czernyszew | [16] |
1948 | Moskwa | Siergiej Wasiljew | Piotr Orłow | Piotr Czernyszew | [17] |
1949 | Gorki | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | Pietr Czernyszew | [18] |
1950 | Gorki | Siergiej Wasiljew | Piotr Orłow | Boris Podkopajew | [19] |
1951 | Tuła | Piotr Orłow | Siergiej Wasiljew | Boris Podkopajew | [20] |
1952 | Moskwa | Iwan Mitruszczenkow | Siergiej Wasiljew | Walentin Zacharow | [21] |
1953 | Jarosław | Walentin Zacharow | Piotr Orłow | Iwan Mitruszczenkow | [22] |
1954 | Kirow | Walentin Zacharow | Oleg Simantowski | Igor Piersiancew | [23] |
1955 | Moskwa | Igor Piersiancew | Oleg Simantowski | Walentin Zacharow | [24] |
1956 | Archangielsk | Lew Michajłow | Oleg Simantowski | Igor Piersiancew | [25] |
1957 | Moskwa | Lew Michajłow | Walentin Zacharow | Oleg Simantowski | [26] |
1958 | Moskwa | Lew Michajłow | Igor Piersiancew | Walentin Zacharow | [27] |
1959 | Moskwa | Lew Michajłow | Igor Piersiancew | Oleg Simantowski | [28] |
1960 | Moskwa | Lew Michajłow | Oleg Simantowski | Igor Piersiancew | [29] |
1961 | Moskwa | Walerij Mieszkow | Oleg Simantowski | Aleksandr Wiedienin | [30] |
1962 | Leningrad | Walerij Mieszkow | Aleksandr Wiedienin | Oleg Simantowski | [31] |
1963 | Moskwa | Aleksandr Wiedienin | Władimir Kurienbin | Walerij Mieszkow | [32] |
1964 | Kirow | Walerij Mieszkow | Siergiej Czetwieruchin | Aleksiej Miszyn | [33] |
1965 | Kijów | Aleksandr Wiedienin | Walerij Mieszkow | Siergiej Czetwieruchin | [34] |
1966 | Ryga | Walerij Mieszkow | Siergiej Czetwieruchin | Władimir Kurienbin | [35] |
1967 | Kujbyszew | Siergiej Czetwieruchin | Władimir Kurienbin | Aleksandr Wiedienin | [36] |
1968 | Woskriesiensk | Siergiej Czetwieruchin | Walerij Mieszkow | Władimir Kurienbin | [37] |
1969 | Leningrad | Siergiej Czetwieruchin | Władimir Kurienbin | Siergiej Wołkow | [38] |
1970 | Kijów | Siergiej Czetwieruchin | Siergiej Wołkow | Jurij Owczynnikow | [39] |
1971 | Ryga | Siergiej Czetwieruchin | Siergiej Wołkow | Jurij Owczynnikow | [40] |
1972 | Mińsk | Władimir Kowalow | Siergiej Wołkow | Igor Bobrin | [41] |
1973 | Rostów nad Donem | Siergiej Czetwieruchin | Jurij Owczynnikow | Siergiej Wołkow | [42] |
1974 | Swierdłowsk | Siergiej Wołkow | Jurij Owczynnikow | Władimir Kowalow | |
1975 | Kijów | Jurij Owczynnikow | Siergiej Wołkow | Władimir Kowalow | [43] |
1976 | Wołgograd | Siergiej Wołkow | Jurij Owczynnikow | Igor Bobrin | [44] |
1977 | Wilno | Władimir Kowalow | Jurij Owczynnikow | Siergiej Wołkow | [45] |
1978 | Swierdłowsk | Igor Bobrin | Władimir Kowalow | Konstantin Kokora | |
1979 | Zaporoże | Konstantin Kokora | Igor Bobrin | Władimir Kotin | [46] |
1980 | Charków | Igor Bobrin | Władimir Kotin | Konstantin Kokora | [47] |
1981 | Odessa | Igor Bobrin | Aleksandr Fadiejew | Władimir Kotin | [48] |
1982 | Ryga | Igor Bobrin | Władimir Kotin | Aleksandr Fadiejew | [49] |
1983 | Czelabińsk | Aleksandr Fadiejew | Igor Bobrin | Witalij Jegorow | [50] |
1984 | Taszkent | Witalij Jegorow | Leonid Kaznakow | Wiktor Petrenko | [51] |
1985 | Dniepropietrowsk | Władimir Kotin | Witalij Jegorow | Leonid Kaznakow | [52] |
1986 | Leningrad | Aleksandr Fadiejew | Wiktor Petrenko | Witalij Jegorow | [53] |
1987 | Wilno | Aleksandr Fadiejew | Wiktor Petrenko | Witalij Jegorow | |
1988 | Erywań | Aleksandr Fadiejew | Wiktor Petrenko | Władimir Kotin | [54] |
1989 | Kijów | Aleksandr Fadiejew | Dmitrij Gromow | Jurij Cymbaluk | [55] |
1990 | Leningrad | Aleksandr Fadiejew | Wiktor Petrenko | Dmitrij Gromow | [56] |
1991 | Mińsk | Wiktor Petrenko | Wiaczesław Zagorodniuk | Aleksiej Urmanow | [57] |
1992 | Kijów | Aleksiej Urmanow | Wiaczesław Zagorodniuk | Wiktor Petrenko | [58] |
Solistki
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|---|
1928 | NO | M. Pietrowa | M. Macelis | NO | [4] |
Zawody nie odbyły się w latach 1929–1932 | |||||
1933 | Gorki | Tatjana Tołmaczowa | Tatjana Mołczanowa | NO | [5] |
1934 | Leningrad | Jewgienija Aleksiejewa | NO | NO | [6] |
1935 | Leningrad | Jewgienija Aleksiejewa | NO | NO | [7] |
1936 | Leningrad | Tatjana Tołmaczowa | NO | NO | [8] |
1937 | Moskwa | Tatjana Tołmaczowa | Jewgienija Aleksiejewa | NO | [9] |
1938 | Leningrad | Jewgienija Aleksiejewa | NO | NO | [10] |
1939 | Gorki | Jewgienija Aleksiejewa | Nina Leplinska | Julija Katchanowa | [11] |
1940 | NO | Jewgienija Aleksiejewa | NO | NO | [12] |
1941 | Leningrad | Jewgienija Aleksiejewa | Ajno-Wajnie Paduri | Julija Katchanowa | [13] |
Zawody nie odbyły się w latach 1942–1944 (II wojna światowa) | |||||
1945 | Gorki | Ajno-Wajnie Paduri | NO | NO | [14] |
1946 | Moskwa | Jewgienija Aleksiejewa | Ajno-Wajnie Paduri | NO | [15] |
1947 | Gorki | Julija Katchanowa | Ajno-Wajnie Paduri | NO | [16] |
1948 | Moskwa | Julija Katchanowa | Ajno-Wajnie Paduri | NO | [17] |
1949 | Gorki | Julija Katchanowa | Nonna Kartawienko | Jewgienija Aleksiejewa | [18] |
1950 | Gorki | Julija Katchanowa | Nonna Kartawienko | Maja Bieleńka | [19] |
1951 | Tuła | Julija Katchanowa | Nonna Kartawienko | NO | [20] |
1952 | Moskwa | Julija Katchanowa | Nonna Kartawienko | Maja Bieleńka | [21] |
1953 | Jarosław | Nonna Kartawienko | Maja Bieleńka | NO | [22] |
1954 | Kirow | Tatjana Danilenko | Jewgienija Bogdanowa | NO | [23] |
1955 | Moskwa | Tatjana Danilenko | Jewgienija Bogdanowa | Jelena Ósipowa | [24] |
1956 | Archangielsk | Jewgienija Bogdanowa | Tatjana Danilenko | Tatjana Miedwiediewa | [25] |
1957 | Moskwa | Jelena Ósipowa | Jewgienija Bogdanowa | Tatjana Danilenko | [26] |
1958 | Moskwa | Jewgienija Bogdanowa | Jelena Ósipowa | Tatjana Danilenko | [27] |
1959 | Moskwa | Tatjana Danilenko | Jewgienija Bogdanowa | Irina Jerszowa | [28] |
1960 | Moskwa | Tatjana Niemcowa | Tamara Bratuś | Tatjana Danilenko | [29] |
1961 | Moskwa | Tatjana Niemcowa | Tamara Bratuś | Irina Griszkowa | [30] |
1962 | Leningrad | Tamara Bratuś | Irina Lulakowa | Swietłana Tarasowa | [31] |
1963 | Moskwa | Tamara Bratuś | Tatjana Żuk | Tatjana Niemcowa | [32] |
1964 | Kirow | Tamara Bratuś | Tatjana Niemcowa | Tatjana Łoginowa | [33] |
1965 | Kijów | Tamara Moskwina | Jelena Slepowa | Jelena Szczegłowa | [34] |
1966 | Ryga | Tamara Moskwina | Galina Grzybowska | Tatjana Moskowska | [35] |
1967 | Kujbyszew | Jelena Szczegłowa | Galina Grzybowska | Jelena Kotowa | [36] |
1968 | Woskriesiensk | Galina Grzybowska | Jelena Szczegłowa | Jelena Aleksandrowa | [37] |
1969 | Leningrad | Jelena Szczegłowa | Galina Grzybowska | Jelena Aleksandrowa | [38] |
1970 | Kijów | Jelena Aleksandrowa | Jelena Szczegłowa | Ałła Korniewa | [39] |
1971 | Ryga | Marina Titowa | Jelena Aleksandrowa | Jelena Kotowa | [40] |
1972 | Mińsk | Marina Titowa | Tatjana Oleniewa | Jelena Kotowa | [41] |
1973 | Rostów nad Donem | Tatjana Oleniewa | Marina Sanaja | Ludmiła Miniejewa | [42] |
1974 | Swierdłowsk | Ludmiła Miniejewa | Tatjana Oleniewa | Jelena Łytkina | |
1975 | Kijów | Ludmiła Miniejewa | Tatjana Rakomsa | Jelena Łytkina | [43] |
1976 | Wołgograd | Jelena Wodoriezowa | Natalja Striełkowa | Ludmiła Miniejewa | [44] |
1977 | Wilno | Jelena Wodoriezowa | Ludmiła Miniejewa | Marina Kulbicka | [45] |
1978 | Swierdłowsk | Ludmiła Miniejewa | Marina Ignatowa | Żanna Ilijna | |
1979 | Zaporoże | Kira Iwanowa | Natalja Striełkowa | Marina Ignatowa | [46] |
1980 | Charków | Jelena Wodoriezowa | Natalja Striełkowa | Ałła Fomiczowa | [47] |
1981 | Odessa | Kira Iwanowa | Ałła Fomiczowa | Marina Sierowa | [48] |
1982 | Ryga | Jelena Wodoriezowa | Anna Antonowa | Anna Kondraszowa | [49] |
1983 | Czelabińsk | Jelena Wodoriezowa | Anna Kondraszowa | Anna Antonowa | [50] |
1984 | Taszkent | Natalja Lebiediewa | Marina Sierowa | Anna Antonowa | [51] |
1985 | Dniepropietrowsk | Anna Kondraszowa | Kira Iwanowa | Natalja Lebiediewa | [52] |
1986 | Leningrad | Anna Kondraszowa | Kira Iwanowa | Natalja Lebiediewa | [53] |
1987 | Wilno | Anna Kondraszowa | Kira Iwanowa | Natalja Skrabniewska | |
1988 | Erywań | Anna Kondraszowa | Kira Iwanowa | Natalja Gorbienko | [54] |
1989 | Kijów | Natalja Gorbienko | Natalja Lebiediewa | Anna Łozowik | [55] |
1990 | Leningrad | Natalja Lebiediewa | Natalja Gorbienko | Łarisa Zamotina | [56] |
1991 | Mińsk | Julija Worobjowa | Natalja Gorbienko | Łarisa Zamotina | [57] |
1992 | Kijów | Julija Worobjowa | Tatjana Raczkowa | Marija Butyrska | [58] |
Pary sportowe
Rok | Miejsce | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|---|
1924 | Moskwa | Aleksandra Bykowska / Jurij Zieldowicz | NO | NO | [2] |
Zawody nie odbyły się w latach 1925–1926 | |||||
1927 | NO | Tatjana Mołczanowa / Michaił Stankiewicz | Frołowa / Aleksiejew | M. Macelis / W. Zacharow | [3] |
1928 | NO | Marija Łaskiewicz / Igoŕ Wonzblejn | Tatjana Mołczanowa / Michaił Stankiewicz | Frołowa / Aleksiejew | [4] |
Zawody nie odbyły się w latach 1929–1932 | |||||
1933 | Gorki | Walentina Kryłowa / Iwan Kryłow | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczew | Raisa Nowożyłowa / Aleksandr Gandielsman | [5] |
1934 | Leningrad | NO | NO | NO | [6] |
1935 | Leningrad | NO | NO | NO | [7] |
1936 | Leningrad | NO | NO | NO | [8] |
1937 | Moskwa | Raisa Nowożyłowa / Aleksandr Gandielsman Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Olga Diedowa / Aleksandr Klimow | brak zawodników | [9] |
1938 | Leningrad | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Walentina Kryłowa / Iwan Kryłow | I. Kryłowa / Piotr Orłow | [10] |
1939 | Gorki | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | NO | NO | [11] |
1940 | NO | NO | NO | NO | [12] |
1941 | Leningrad | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | NO | [13] |
Zawody nie odbyły się w latach 1942–1944 (II wojna światowa) | |||||
1945 | Gorki | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | NO | NO | [14] |
1946 | Moskwa | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | Łarisa Nowożyłowa / Samson Glazier | [15] |
1947 | Gorki | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | Łarisa Nowożyłowa / Samson Glazier | [16] |
1948 | Moskwa | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | Łarisa Nowożyłowa / Samson Glazier | [17] |
1949 | Gorki | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | Nonna Kartawienko / Boris Podkopajew | [18] |
1950 | Gorki | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Raisa Gandielsman / Aleksandr Gandielsman | [19] |
1951 | Tuła | Tatjana Tołmaczowa / Aleksandr Tołmaczow | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Łarisa Nowożyłowa / Samson Glazier | [20] |
1952 | Moskwa | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Lidija Gorlinska / Jurij Kisielew | NO | [21] |
1953 | Jarosław | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Margarita Bogojawlenska / Oleg Protopopow | NO | [22] |
1954 | Kirow | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Lidija Gorlinska / Jurij Kisielew | Nina Żuk / Stanisław Żuk | [23] |
1955 | Moskwa | Lidija Gorlinska / Jurij Kisielew | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | [24] |
1956 | Archangielsk | Lidija Gorlinska / Jurij Kisielew | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | [25] |
1957 | Moskwa | Nina Żuk / Stanisław Żuk | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | [26] |
1958 | Moskwa | Nina Żuk / Stanisław Żuk | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Maja Bieleńka / Igor Moskwin | [27] |
1959 | Moskwa | Nina Żuk / Stanisław Żuk | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Swietłana Mozier / Jurij Niewski | [28] |
1960 | Moskwa | Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow | NO | NO | [29] |
1961 | Moskwa | Nina Żuk / Stanisław Żuk | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow | [30] |
1962 | Leningrad | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow | Tatjana Szaranowa / Aleksandr Gorielik | [31] |
1963 | Moskwa | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Żuk / Aleksandr Gawriłow | Galina Orłowa / Gieorgij Proskurin | [32] |
1964 | Kirow | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Szaranowa / Aleksandr Gorielik | Tatjana Tarasowa / Gieorgij Proskurin | [33] |
1965 | Kijów | Tamara Moskwina / Aleksandr Gawriłow | Tatjana Tarasowa / Gieorgij Proskurin | Ludmiła Suslina / Aleksandr Tichomirow | [34] |
1966 | Ryga | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Żuk / Aleksandr Gorielik | Tamara Moskwina / Aleksiej Miszyn | [35] |
1967 | Kujbyszew | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tatjana Szaranowa / Anatolij Jewdokimow | Tamara Moskwina / Aleksiej Miszyn | [36] |
1968 | Woskriesiensk | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Tamara Moskwina / Aleksiej Miszyn | Ludmiła Suslina / Aleksandr Tichomirow | [37] |
1969 | Leningrad | Tamara Moskwina / Aleksiej Miszyn | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow | [38] |
1970 | Kijów | Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow | Ludmiła Smirnowa / Andriej Surajkin | Galina Karielina / Gieorgij Proskurin | [39] |
1971 | Ryga | Irina Rodnina / Aleksiej Ułanow | Ludmiła Smirnowa / Andriej Surajkin | Galina Karielina / Gieorgij Proskurin | [40] |
1972 | Mińsk | Irina Anisina / Wasilij Błagow | Irina Worobjewa / Aleksandr Własow | Ludmiła Biełousowa / Oleg Protopopow | [41] |
1973 | Rostów nad Donem | Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew | Irina Anisina / Wasilij Błagow | Ludmiła Smirnowa / Aleksiej Ułanow | [42] |
1974 | Swierdłowsk | Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew | Nadieżda Gorszkowa / Jewgienij Szewałowski | Irina Worobjewa / Aleksandr Własow | |
1975 | Kijów | Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew | Nadieżda Gorszkowa / Jewgienij Szewałowski | Marina Leonidowa / Władimir Bogolubow | [43] |
1976 | Wołgograd | Irina Worobjewa / Aleksandr Własow | Nadieżda Gorszkowa / Jewgienij Szewałowski | Marina Leonidowa / Władimir Bogolubow | [44] |
1977 | Wilno | Irina Rodnina / Aleksandr Zajcew | Irina Worobjewa / Aleksandr Własow | Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj | [45] |
1978 | Swierdłowsk | Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj | Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz | Julja Riennik / Ardo Riennik | |
1979 | Zaporoże | Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj | Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz | Irina Worobjewa / Igor Lisowski | [46] |
1980 | Charków | Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz | Irina Worobjewa / Igor Lisowski | Inna Wolanska / Walerij Spiridonow | [47] |
1981 | Odessa | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | Irina Worobjewa / Igor Lisowski | Marina Czerkasowa / Siergiej Szachraj | [48] |
1982 | Ryga | Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew | [49] |
1983 | Czelabińsk | Marina Piestowa / Stanisław Leonowicz | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | Marina Awstrijska / Jurij Kwasznin | [50] |
1984 | Taszkent | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Marina Awstrijska / Jurij Kwasznin | Jelena Bieczkie / Walerij Kornijenko | [51] |
1985 | Dniepropietrowsk | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | [52] |
1986 | Leningrad | Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew | Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | [53] |
1987 | Wilno | Jekatierina Gordiejewa / Siergiej Grińkow | Jelena Wałowa / Oleg Wasiljew | Jelena Kwitczenko / Raszyd Kadyrkajew | |
1988 | Erywań | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew | Jelena Kwitczenko / Raszyd Kadyrkajew | [54] |
1989 | Kijów | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew | Jelena Kwitczenko / Raszyd Kadyrkajew | [55] |
1990 | Leningrad | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew | Jelena Leonowa / Giennadij Wanisian | [56] |
1991 | Mińsk | Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow | Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew | Jelena Bieczkie / Dienis Pietrow | [57] |
1992 | Kijów | Jelena Bieczkie / Dienis Pietrow | Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow | Marina Jelcowa / Andriej Buszkow | [58] |
Pary taneczne
Przypisy
- ↑ Первое первенство СССР 1920. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)]. (ros.).
- ↑ a b Первое первенство СССР 1924. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-07)]. (ros.).
- ↑ a b Первое первенство СССР 1927. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-07)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1928. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-07)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1933. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-20)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1934. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-15)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1935. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-31)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1936. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-13)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1937. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-20)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1938. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-15)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1939. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1940. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-13)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1941. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-07)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1945. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-06)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1946. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-06)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1947. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-06)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1948. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-08)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1949. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1950. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-08)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1951. FSkate. [dostęp 2019-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1952. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-13)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1953. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-14)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1954. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-13)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1955. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1956. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1957. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1958. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-08)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1959. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-15)]. (ros.).
- ↑ a b c Всесоюзные соревнования 1960. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1961. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)]. (ros.).
- ↑ a b c Первое первенство СССР 1962. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-03)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1963. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1964. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1965. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1966. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1967. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1968. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-15)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1969. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-07)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1970. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-10)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1971. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-10)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1972. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-18)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1973. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-27)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1975. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-15)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1976. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-11)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1977. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-11)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1979. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-22)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1980. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-08)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1981. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-16)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1982. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-05)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1983. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-05)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1984. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-22)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1985. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-23)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1986. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-29)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1988. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-27)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1989. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-29)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1990. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-29)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1991. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-10-29)]. (ros.).
- ↑ a b c d Чемпионат СССР 1992. FSkate. [dostęp 2019-07-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-11)]. (ros.).