Mistrzostwa Europy w Szermierce 2013
| |||
Organizator | Europejska Konfederacja Szermiercza | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Zagrzeb, Chorwacja | ||
Termin | 16–21 czerwca | ||
Edycja | 26. | ||
Liczba zawodników | 394 | ||
Liczba drużyn | 37 | ||
Mistrzowie | |||
floret | Peter Joppich | ||
szabla | Tiberiu Dolniceanu | ||
szpada | |||
floret druż. | Niemcy | ||
szabla druż. | Włochy | ||
szpada druż. | Szwajcaria | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Europy w Szermierce 2013 – 26. edycja mistrzostw Europy odbyła się w Arena Zagreb w Zagrzebiu (Chorwacja) w dniach 16–21 czerwca 2013.
Program
● | Ceremonia otwarcia | ● | Finał | ● | Ceremonia zamknięcia |
Czerwiec | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | T |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ceremonie | ● | ● | |||||
Floret indywidualnie | kobiety | mężczyźni | 2 | ||||
Floret drużynowo | kobiety | mężczyźni | 2 | ||||
Szabla indywidualnie | kobiety | mężczyźni | 2 | ||||
Szabla drużynowo | kobiety | mężczyźni | 2 | ||||
Szpada indywidualnie | mężczyźni | kobiety | 2 | ||||
Szpada drużynowo | mężczyźni | kobiety | 2 | ||||
Medale | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 12 |
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 3 | 1 | 4 | 8 |
2 | Niemcy | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | Rumunia | 2 | 0 | 1 | 3 |
4 | Rosja | 1 | 3 | 1 | 5 |
5 | Ukraina | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Estonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szwajcaria | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Węgry | 0 | 2 | 3 | 5 |
9 | Francja | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Polska | 0 | 1 | 3 | 4 |
11 | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Wielka Brytania | 0 | 0 | 2 | 2 |
Medaliści
Mężczyźni
Złoto | Srebro | Brąz |
Floret | ||
---|---|---|
Peter Joppich | Aleksiej Czeriemisinow | Andrea Baldini James-Andrew Davis |
Niemcy Sebastian Bachmann Marius Braun Johann Gustinelli Peter Joppich | Polska Radosław Glonek Paweł Kawiecki Michał Majewski Leszek Rajski | Wielka Brytania Keith Cook James-Andrew Davis Richard Kruse Marcus Mepstead |
Szabla | ||
Tiberiu Dolniceanu | Aleksiej Jakimienko | Enrico Berrè Nikołaj Kowalow |
Włochy Enrico Berrè Aldo Montano Diego Occhiuzzi Luigi Samele | Węgry Csaba Norbert Gáll Csanád Gémesi Nikolasz Iliász Áron Szilágyi | Ukraina Dmytro Bojko Andrij Jahodka Dmytro Pundyk Ołeh Szturbabin |
Szpada | ||
Jörg Fiedler | Daniel Jérent | Krzysztof Mikołajczak Ulrich Robeiri |
Szwajcaria Max Heinzer Fabian Kauter Benjamin Steffen Florian Staub | Węgry Gábor Boczkó Géza Imre András Rédli Péter Szényi | Ukraina Anatolij Herej Witalij Medwediew Bohdan Nikiszyn Dmytro Kariuczenko |
Kobiety
Skład reprezentacji Polski
mężczyźnifloret
szabla
szpada
| kobietyfloret
szabla
szpada
|
Rezultaty
Mężczyźni
Floret indywidualnie
17 czerwca
|
|
Floret drużynowo
20 czerwca
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Włochy | 40 | |||||||||||||
Polska | 45 | |||||||||||||
Białoruś | 35 | |||||||||||||
Polska | 45 | |||||||||||||
Polska | 45 | |||||||||||||
Wielka Brytania | 43 | |||||||||||||
Wielka Brytania | 45 | |||||||||||||
Izrael | 31 | |||||||||||||
Wielka Brytania | 45 | |||||||||||||
Francja | 37 | |||||||||||||
Dania | 25 | |||||||||||||
Francja | 45 | |||||||||||||
Polska | 34 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Irlandia | 11 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Węgry | 37 | |||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||
Ukraina | 35 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Rosja | 39 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Austria | 38 | |||||||||||||
Czechy | 45 | |||||||||||||
Czechy | 30 | Wielka Brytania | 45 | |||||||||||
Rosja | 45 | Rosja | 33 | |||||||||||
Chorwacja | 17 | |||||||||||||
Rosja | 45 | |||||||||||||
Szabla indywidualnie
19 czerwca
|
|
Szabla drużynowo
21 czerwca
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Rosja | 44 | |||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||
Wielka Brytania | 31 | |||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||
Ukraina | 37 | |||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||
Hiszpania | 34 | |||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||
Niemcy | 42 | |||||||||||||
Czechy | 19 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Węgry | 40 | |||||||||||||
Włochy | 45 | |||||||||||||
Rumunia | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Rumunia | 45 | |||||||||||||
Gruzja | 27 | |||||||||||||
Gruzja | 45 | |||||||||||||
Białoruś | 43 | |||||||||||||
Rumunia | 33 | |||||||||||||
Włochy | 45 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Francja | 45 | |||||||||||||
Polska | 43 | |||||||||||||
Francja | 43 | Ukraina | 45 | |||||||||||
Włochy | 45 | Rumunia | 36 | |||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Włochy | ||||||||||||||
Szpada indywidualnie
16 czerwca
|
|
Szpada drużynowo
18 czerwca
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||||||||||||
Szwajcaria | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Szwajcaria | 45 | |||||||||||||||||
Finlandia | 22 | |||||||||||||||||
Dania | 31 | |||||||||||||||||
Finlandia | 37 | |||||||||||||||||
Szwajcaria | 33 | |||||||||||||||||
Polska | 26 | |||||||||||||||||
Norwegia | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Norwegia | 21 | |||||||||||||||||
Polska | 28 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Polska | ||||||||||||||||||
Szwajcaria | 19 | |||||||||||||||||
Francja | 18 | |||||||||||||||||
Rosja | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Rosja | 42 | |||||||||||||||||
Czechy | 45 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Czechy | ||||||||||||||||||
Czechy | 42 | |||||||||||||||||
Francja | 45 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 45 | |||||||||||||||||
Słowenia | 24 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 34 | |||||||||||||||||
Francja | 45 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Francja | ||||||||||||||||||
Szwajcaria | 43 | |||||||||||||||||
Węgry | 36 | |||||||||||||||||
Włochy | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Włochy | 45 | |||||||||||||||||
Rumunia | 25 | |||||||||||||||||
Litwa | 41 | |||||||||||||||||
Rumunia | 45 | |||||||||||||||||
Włochy | 36 | |||||||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||||||
Izrael | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Izrael | 25 | |||||||||||||||||
Ukraina | 40 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Ukraina | ||||||||||||||||||
Ukraina | 32 | |||||||||||||||||
Węgry | 38 | |||||||||||||||||
Niemcy | ||||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Niemcy | 28 | |||||||||||||||||
Estonia | 38 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Estonia | ||||||||||||||||||
Estonia | 37 | |||||||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||||||
Szwecja | 45 | |||||||||||||||||
Chorwacja | 38 | |||||||||||||||||
Szwecja | 38 | |||||||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||||||
Węgry |
Mecz o 3. miejsce | ||
Francja | 24 | |
Ukraina | 41 |
Kobiety
Floret indywidualnie
16 czerwca
|
|
Floret drużynowo
18 czerwca
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
Włochy | 45 | |||||||||
Rumunia | 21 | |||||||||
Włochy | 45 | |||||||||
Węgry | 18 | |||||||||
Węgry | 20 | |||||||||
Polska | 9 | |||||||||
Włochy | 45 | |||||||||
Francja | 30 | |||||||||
Francja | 45 | |||||||||
Niemcy | 25 | |||||||||
Francja | 45 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
Rosja | 42 | |||||||||
Ukraina | 35 | Węgry | 45 | |||||||
Rosja | 45 | Rosja | 37 | |||||||
Szabla indywidualnie
17 czerwca
|
|
Szabla drużynowo
20 czerwca
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ukraina | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||
Azerbejdżan | 38 | |||||||||||||
Białoruś | 44 | |||||||||||||
Azerbejdżan | 45 | |||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||
Polska | 41 | |||||||||||||
Węgry | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Węgry | 43 | |||||||||||||
Polska | 45 | |||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Polska | ||||||||||||||
Ukraina | 44 | |||||||||||||
Rosja | 45 | |||||||||||||
Włochy | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Włochy | 45 | |||||||||||||
Francja | 41 | |||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Francja | ||||||||||||||
Włochy | 35 | |||||||||||||
Rosja | 45 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Hiszpania | 40 | |||||||||||||
Niemcy | 41 | Polska | 44 | |||||||||||
Rosja | 45 | Włochy | 45 | |||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Rosja | ||||||||||||||
Szpada indywidualnie
19 czerwca
|
|
Szpada drużynowo
21 czerwca
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | ||||||||||||||
wolny los | ||||||||||||||
Rosja | 31 | |||||||||||||
Estonia | 32 | |||||||||||||
Francja | 34 | |||||||||||||
Estonia | 43 | |||||||||||||
Estonia | 44 | |||||||||||||
Włochy | 39 | |||||||||||||
Niemcy | 45 | |||||||||||||
Izrael | 40 | |||||||||||||
Niemcy | 25 | |||||||||||||
Włochy | 30 | |||||||||||||
Finlandia | 30 | |||||||||||||
Włochy | 45 | |||||||||||||
Estonia | 27 | |||||||||||||
Rumunia | 20 | |||||||||||||
Ukraina | 45 | |||||||||||||
Serbia | 31 | |||||||||||||
Ukraina | 31 | |||||||||||||
Węgry | 40 | |||||||||||||
Szwajcaria | 28 | |||||||||||||
Węgry | 45 | |||||||||||||
Węgry | 32 | |||||||||||||
Rumunia | 37 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Szwecja | 45 | |||||||||||||
Polska | 44 | |||||||||||||
Szwecja | 43 | Włochy | 25 | |||||||||||
Rumunia | 44 | Węgry | 28 | |||||||||||
Dania | 31 | |||||||||||||
Rumunia | 45 | |||||||||||||
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona. eurofencing.info. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-11-07)].
- p
- d
- e