Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych 2007
14. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniu 9 grudnia 2007 roku w mieście Toro w Hiszpanii.
Rezultaty
Mężczyźni
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Serhij Łebid Ukraina | 31'47 min |
Srebro | Mustafa Mohamed Szwecja | 31'56 min |
Brąz | Rui Silva Portugalia | 31'48 min |
4 | Erik Sjöqvist Szwecja | 32'00 min |
5 | José Manuel Martínez Hiszpania | 32'04 min |
6 | Jesús España Hiszpania | 32'05 min |
7 | Martin Fagan Irlandia | 32'06 min |
8 | El Hassan Lahssini Francja | 32'08 min |
9 | Ricardo Ribas Portugalia | 32'10 min |
10 | José Ríos Hiszpania | 32'12 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Hiszpania José Manuel Martínez (5.) Jesús España (6.) José Ríos (10.) Alberto García (12.) | 33 pkt |
Srebro | Portugalia Rui Silva (3.) Ricardo Ribas (9.) Jose Rocha (24.) Leão Carvalho (28.) | 64 pkt |
Brąz | Francja El Hassan Lahssini (8.) Mokhtar Benhari (15.) Simon Munyutu (20.) Irba Lakhal (32.) | 75 pkt |
Kategoria U-23
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Kemal Koyuncu Turcja | 24'31 min |
Srebro | Jewgienij Rybakow Rosja | 22'33 min |
Brąz | Andy Vernon Wielka Brytania | 24'35 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Wielka Brytania Andy Vernon (3.) Andrew Baker (12.) Ryan Mcleod (18.) Tom Lancashire (19.) | 52 pkt |
Srebro | Polska Artur Kozłowski (7.) Łukasz Parszczyński (8.) Arkadiusz Gardzielewski (14.) Radosław Kłeczek (23.) | 52 pkt |
Brąz | Rosja Jewgienij Rybakow (2.) Anatolij Rybakow (9.) Konstantin Wasiljew (26.) Stiepan Kisielew (28.) | 65 pkt |
Juniorzy
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Mourad Amdouni Francja | 20'08 min |
Srebro | Florian Carvalho Francja | 20'11 min |
Brąz | Dmytro Łaszyn Ukraina | 20'16 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Francja Mourad Amdouni (1.) Florian Carvalho (2.) Hassan Chahdi (8.) Younes El Haddad (18.) | 29 pkt |
Srebro | Wielka Brytania David Forrester (4.) Lee Carey (5.) Ben Lindsay (12.) Mitch Goose (27.) | 48 pkt |
Brąz | Niemcy Alexander Hahn (11.) Florian Orth (13.) Rico Schwarz (14.) Thorsten Baumeister (19.) | 57 pkt |
Kobiety
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Marta Domínguez Hiszpania | 26'58 min |
Srebro | Julie Coulaud Francja | 27'01 min |
Brąz | Rosa María Morató Hiszpania | 27'04 min |
4 | Marija Konowałowa Rosja | 27'07 min |
5 | Anikó Kálovics Węgry | 27'10 min |
6 | Kate Reed Wielka Brytania | 27'11 min |
7 | Fionnuala Britton Irlandia | 27'20 min |
8 | Saadia Bourgailh-Haddioui Francja | 27'25 min |
9 | Hayley Yelling Wielka Brytania | 27'28 min |
10 | Liz Yelling Wielka Brytania | 27'31 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Hiszpania Marta Domínguez (1.) Rosa María Morató (3.) Iris María Fuentes-Pila (12.) Alessandra Aguilar (17.) | 33 pkt |
Srebro | Wielka Brytania Kate Reed (6.) Hayley Yelling (9.) Liz Yelling (10.) Helen Clitheroe (22.) | 47 pkt |
Brąz | Portugalia Jessica Augusto (11.) Mónica Rosa (14.) Fernanda Ribeiro (19.) Ana Dias (25.) | 69 pkt |
Kategoria U-23
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Ancuta Bobocel Rumunia | 22'35 min |
Srebro | Adriënne Herzog Holandia | 22'37 min |
Brąz | Katarzyna Kowalska Polska | 22'44 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Wielka Brytania Felicity Milton (5.) Katrina Wootton (8.) Katherine Sparke (16.) Susie Hignett (18.) | 47 pkt |
Srebro | Rosja Tatiana Szutowa (4.) Alina Aleksiejewa (9.) Natalia Starkowa (10.) Irina Siergiejewa (32.) | 55 pkt |
Brąz | Polska Katarzyna Kowalska (3.) Dominika Główczewska (12.) Marta Wojtkuńska (17.) Agnieszka Ciołek (26.) | 58 pkt |
Juniorki
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Stephanie Twell Wielka Brytania | 14'12 min |
Srebro | Danuta Urbanik Polska | 14'21 min |
Brąz | Charlotte Purdue Wielka Brytania | 14'22 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Rezultat |
Złoto | Wielka Brytania Stephanie Twell (1.) Charlotte Purdue (3.) Charlotte Roach (4.) Emily Pidgeon (6.) | 14 pkt |
Srebro | Rosja Marina Gordiejewa (10.) Alfija Chasanowa (11.) Natalja Nowiczkowa (13.) Jekatierina Gorbunowa (16.) | 50 pkt |
Brąz | Ukraina Olha Skrypak (5.) Wiktorija Pohorielska (12.) Ludmyła Kowałenko (19.) Anna Mihel (21.) | 57 pkt |
Linki zewnętrzne
- Rezultaty na GBRathletics
- p
- d
- e