Miejski Zakład Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu
| Zasugerowano, aby zintegrować ten artykuł z artykułem Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu .
|
Państwo | Polska |
---|---|
Siedziba | |
Data założenia | 1 maja 1969 |
brak współrzędnych |
Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu to przewoźnik świadczący usługi w zakresie pasażerskiego transportu zbiorowego. Działa od 1 maja 1969 roku na obszarze miasta Kędzierzyna-Koźla, od września 2007 r. realizuje także kursy do sąsiednich gmin miasta.
Linie autobusowe
Obecnie MZK Kędzierzyn-Koźle obsługuje 12 linii autobusowych:
Linia | Trasa | Uwagi |
---|---|---|
1 | Zakłady Azotowe – Koźle Stadion – Zakłady Azotowe | linia dzienna miejska, kursy w taryfie nocnej, część kursów do przystanku Brama OXO lub Do Stokażu Amoniaku |
2 | Osiedle Piastów – Rogi Stocznia – Osiedle Piastów | linia dzienna miejska, kursy w taryfie nocnej, Część kursów przez Żabieniec |
3 | Al. Partyzantów— Osiedle Kuźniczka – Blachownia Biurowiec – Osiedle Kuźniczka – Al. Partyzantów | linia dzienna miejska, część kursów z przystanku Kuźniczka Cmentarz |
4 | Kędzierzyn dworzec Kolejowy – Koźle ul. Głubczycka – Kędzierzyn dw. Kolejowy | linia dzienna miejska, część kursów wydłużona do Lenartowic oraz przez ul. Kasztanową, jeździ przez Żabieniec |
5 | al. Partyzantów – Sławięcice Cmentarz – al. Partyzantów | linia dzienna miejska, Część Kursów przez Blachownia Elektrownia |
7 | Zakłady Azotowe – Biurowiec Blachownia – Zakłady Azotowe | linia szczytowa miejska |
8 | Lenartowice – Kędzierzyn Dworzec Kolejowy– Lenartowice | linia szczytowa miejska, kursy do Blachownia Berger |
9 | al. Partyzantów – Cisowa – Miejsce Kłodnickie – Osiedle Sławięcice ul. Batorego – al. Partyzantów | linia dzienna miejska, część kursów przez Galeria Handlowa „Odrzańskie Ogrody”, niektóre kursy Przez Cisowa Zachód lub tylko do Miejsca Kłodnickiego |
10 | Blachownia Biurowiec – Dębowa Jezioro – Blachownia Biurowiec | linia wakacyjna |
12 | Rogi Bukowa – Galeria Handlowa „Odrzańskie Ogrody” – os.Piastów – Galeria Handlowa” Odrzańskie Ogrody” – Rogi Bukowa | linia dzienna miejska, kursuje przemiennie z kursami linii nr 2, kursuje przez Galerię Handlową, niewiele wydłużonych Kursów do Stoczni |
13 | Blachownia Biurowiec – Koźle Dworzec Kolejowy – Blachownia Biurowiec | linia dzienna miejska, kursy w taryfie nocnej, niektóre wydłużone do Elektrowni lub do "Magna Jokey Poland" |
15 | Koźle dw. Kolejowy – Sławięcice Cmentarz – Koźle dw. Kolejowy | linia szczytowa miejska, Niektóre kursy przez Elektrownię, do Elektrowni oraz do Blachowni Biurowiec |
Tabor
Pojazdy przeznaczone do ruchu liniowego
Model | Liczba | Numery boczne | Rok produkcji |
---|---|---|---|
Renault Master II (L2H2) | 1 | 12 | 2010 |
Man Lion's city Elektryczny | 2 | 101,102 | 2021 |
MAN NL 222 | 1 | 106 | 2002 |
Solaris Urbino 10 | 3 | 171, 173, 174 | 2014,2015 |
Solaris InterUrbino 12 | 1 | 01 | 2012 |
Solaris Urbino 12 | 23 | 150-152, 154-164,167-170,172, 177-179 | 2003,2004,2007-2011,2015 |
SOR BN 8,5 | 5 | 5,6 9-11 | 2011 |
Mercedes-Benz O530G | 1 | 300 | 2009 |
Łącznie: | 37 |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona internetowa Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kędzierzynie-Koźlu