Tyskland under sommer-OL 1936 Berlin |
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
| Tilly Fleischer | Friidrett | Spydkast, kvinner | 45,18 meter (OR) |
| Konrad Frey | Turn | Bøylehest | 19,333 |
| Konrad Frey | Turn | Skranke | 19,067 |
| Gotthard Handrick | Moderne femkamp | Individuelt | 31,5 |
| Kurt Hasse på «Tora» | Hestesport | Sprangridning | 4 / 59,2 sek |
| Karl Hein | Friidrett | Sleggekast, menn | 56,49 meter (OR) |
| Willi Kaiser | Boksing | Fluevekt |
| Ernst Krebs | Padling | K-1 10000 meter, menn | 46.01,6 |
| Josef Manger | Vektløfting | Tungvekt | 410,00 kg (WR) |
| Gisela Mauermayer | Friidrett | Diskos, kvinner | 47,63 meter (OR) |
| Toni Merkens | Sykling | Sprint | 11,8 ((OR) |
| Cornelius van Oyen | Skyting | 25 m silhuettpistol | 36 poeng |
| Heinz Pollay på «Kronos» | Hestesport | Dressur | 1760,0 |
| Herbert Runge | Boksing | Tungvekt |
| Gustav Schäfer | Roing | Singelsculler, menn | 8.21,5 |
| Alfred Schwarzmann | Turn | Mangekamp | 113,100 |
| Alfred Schwarzmann | Turn | Hopp | 19,200 |
| Ludwig Stubbendorff på «Nurmi» | Hestesport | Feltritt | 37,70 |
| Gerhard Stöck | Friidrett | Spydkast, menn | 71,84 meter |
| Hans Woellke | Friidrett | Kulestøt, menn | 16,20 meter (OR) |
| Ernst Ihbe Carl Lorenz | Sykling | Tandem | |
| Paul Wevers Ludwig Landen | Padling | K-2 10000 meter, menn | 41.45,0 |
| Willi Eichhorn Hugo Strauß | Roing | Toer uten styrmann | 8.16,1 |
| Gerhard Gustmann Herbert Adamski Dieter Arend | Roing | Toer med styrmann | 8.36,9 |
| «Wannsee» Peter Bischoff Hans-Joachim Weise | Seiling | Starbåt | 80 |
| Kurt Hasse på «Tora» Marten von Barnekow på «Nordland» Heinz Brandt på «Alchimist» | Hestesport | Sprangridning, lag | 44,00 |
| Heinz Pollay på «Kronos» Friedrich Gerhard på «Absinth» Hermann von Oppeln-Bronikowski på «Gimpel» | Hestesport | Dressur, lag | 5074,0 |
| Ludwig Stubbendorff på «Nurmi» Rudolf Lippert på «Fasan» Konrad von Wangenheim på «Kurfürst» | Hestesport | Feltritt, lag | 676,65 |
| Rudolf Eckstein Anton Rom Martin Karl Wilhelm Menne | Roing | Firer uten styrmann | 7.01,8 |
| Hans Maier Walter Volle Ernst Gaber Paul Söllner Fritz Bauer | Roing | Firer uten styrmann | 7.16,2 |
| Alfred Schwarzmann Konrad Frey Matthias Volz Willi Stadel Franz Beckert Walter Steffens Innozenz Stangl Ernst Winter | Turn | Lagkamp, menn | 657,430 |
| Anita Bärwirth Erna Bürger Isolde Frölian Friedl Iby Gertrud Meyer Paula Pöhlsen Julie Schmitt Käthe Sohnemann | Turn | Lagkamp, kvinner | 506,500 |
| Karl Kreutzberg Arthur Knautz Willi Bandholz Hans Keiter Wilhelm Brinkmann Rudolf Stahl Fritz Spengler Erich Herrmann Günter Ortmann Wilhelm Baumann Fritz Fromm Heinz Körvers Wilhelm Müller Georg Dascher Kurt Dossin Hermann Hansen Edgar Reinhardt Hans Theilig Helmut Berthold Alfred Klingler Helmut Braselmann Heinrich Keimig | Håndball | Håndball, menn | Finlalerunden:
19 - 16
16 - 6
10 - 6 |
| Erwin Blask | Friidrett | Sleggekast, menn | 55,04 meter |
| Helmut Cämmerer | Padling | K-1 1000 meter, menn | 4.25,6 |
| Eugen Deutsch | Vektløfting | Lett-tungvekt | 365,00 kg |
| Wolfgang Ehrl | Bryting | Fristil, lettvekt | |
| Konrad Frey | Turn | Svingstang | 19,267 |
| Martha Genenger | Svømming | 200 m bryst, kvinner | 3.04,2 |
| Friedrich Gerhard på «Absinth» | Hestesport | Dressur | 1745,5 |
| Heinz Hax | Skyting | 25 m silhuettpistol | 35 poeng |
| Rudolf Ismayr | Vektløfting | Mellomvekt | 352,50 kg |
| Erich Krempel | Skyting | 50 m pistol | 544 poeng |
| Werner Krogmann | Seiling | Olympiajolle | 150 |
| Luise Krüger | Friidrett | Spydkast, kvinner | 43,29 meter |
| Luz Long | Friidrett | Lengdehopp, menn | 7,87 meter |
| Helene Mayer | Fekting | Florett, kvinner | 10 |
| Michael Murach | Boksing | Weltervekt |
| Ludwig Schweickert | Bryting | Gresk-romersk stil, mellomvekt | |
| Fritz Schäfer | Bryting | Gresk-romersk stil, weltervekt | |
| Erwin Sietas | Svømming | 200 m bryst, menn | 2.42,9 |
| Anni Steuer | Friidrett | 80 m hekk, kvinner | 11,7 |
| Richard Vogt | Boksing | Lett tungvekt |
| Ewald Tilker Fritz Bondroit | Padling | K-2 1000 meter, menn | 4.08,9 |
| Willi Horn Erich Hanisch | Padling | K-2 10000 meter, menn | 45.49,2 |
| Willy Kaidel Joachim Pirsch | Roing | Dobbeltsculler | 7.26,2 |
| Ruth Halbsguth Leni Lohmar Ingeborg Schmitz Gisela Arendt | Svømming | 4 x 100 m fri, kvinner | 4.36,8 |
| Karl Dröse Herbert Kemmer Erich Zander Alfred Gerdes Erwin Keller Heinz Schmalix Harald Huffmann Werner Hamel Kurt Weiß Hans Scherbart Fritz Messner Tito Warnholtz Detlef Okrent Hermann auf der Heide Heinrich Peter Carl Menke Heinz Raack Paul Mehlitz Ludwig Beisiegel Carl Ruck Erich Cuntz Werner Kubitzki | Landhockey | Landhockey, menn | Semifinale: 3 - 0
Finale: 1 - 8 |
| Paul Klingenburg Bernhard Baier Fritz Gunst Gustav Schürger Josef Hauser Alfred Kienzle Hans Schulze Helmuth Schwenn Hans Schneider Heinrich Krug Fritz Stolze | Vannpolo | Landhockey, menn | Finlalerunden: 2 - 2
4 - 1 |
| Gisela Arendt | Svømming | 100 m fri, kvinner | 1.06,6 |
| Albert Bachmann | Turn | Bøylehest | 19,067 |
| Jakob Brendel | Bryting | Gresk-romersk stil, bantamvekt | |
| Alfred Dompert | Friidrett | 3000 m hinder, menn | 9.07,2 |
| Johannes Herbert | Bryting | Fristil, bantavekt | |
| Kurt Hornfischer | Bryting | Gresk-romersk stil, tungvekt | |
| Konrad Frey | Turn | Frittstående | 18,466 |
| Konrad Frey | Turn | Mangekamp | 111,532 |
| Xaver Hörmann | Padling | K-1 10000 meter, menn | 50.06,5 |
| Karl Jansen | Vektløfting | Lettvekt | 327,50 kg |
| Rudolf Karsch | Sykling | 1000 meter tempo | 1.13,2 |
| Erich Koschik | Padling | C-1 1000 meter, menn | 5.39,0 |
| Elfriede Kaun | Friidrett | Høydehopp, kvinner | 1,60 meter |
| Käthe Krauß | Friidrett | 100 meter, kvinner | 11,9 |
| Käthe Köhler | Stuping | Tårnstup, kvinner | 33,43 |
| Josef Miner | Boksing | Fjærvekt |
| Paula Mollenhauer | Friidrett | Diskos, kvinner | 39,80 meter |
| Alfred Schwarzmann | Turn | Skranke | 18,967 |
| Alfred Schwarzmann | Turn | Svingstang | 19,223 |
| Hermann Stork | Stuping | Tårnstup, menn | 110,31 |
| Gerhard Stöck | Friidrett | Kulestøt, menn | 15,66 meter |
| Matthias Volz | Turn | Ringer | 18,667 |
| Matthias Volz | Turn | Hopp | 18,467 |
| Adolf Wagner | Vektløfting | Mellomvekt | 352,50 kg |
| Wilhelm Leichum Erich Borchmeyer Erwin Gillmeister Gerd Hornberger | Friidrett | 4 x 100 m stafett, menn | 41,2 |
| Helmut Hamann Friedrich von Stülpnagel Harry Voigt Rudolf Harbig | Friidrett | 4 x 400 m stafett, menn | 3.11,8 |
| Siegfried Lerdon August Heim Julius Eisenecker Erwin Casmir Stefan Rosenbauer Otto Adam | Fekting | Florett lag, menn | |
| Richard Wahl Julius Eisenecker Erwin Casmir August Heim Hans Esser Hans-Georg Jörger | Fekting | Sabel lag, menn | |
| «Germania III» Hans Howaldt Alfried Krupp von Bohlen und Halbach Felix Scheder-Bieschin Eduard Mohr Fritz Bischoff Otto Wachs | Seiling | 8-meter-klassen | 53 |
| Alfred Rieck Helmut Radach Hans Kuschke Heinz Kaufmann Gerd Völs Werner Loeckle Hans-Joachim Hannemann Herbert Schmidt Wilhelm Mahlow | Roing | Åtter | 6.26,4 |