Storbritannia under OL 1912 Stockholm |
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
|
| Edith Hannam | Tennis | single innendørs, kvinner | |
| Arnold Jackson | Friidett | 1500 meter | 3.56,8 |
| William Kinnear | Roing | Singelsculler, menn | |
| Charles Dixon Edith Hannam | Tennis | Mixeddouble, innendørs | |
| William Pimm Edward Lessimore Joseph Pepe Robert Murray | Skyting | 50 meter rifle, lag | 762 poeng |
| Isabella Moore Jennie Fletcher Annie Speirs Irene Steer | Svømming | 4 x 100 meter fri, kvinner | |
| David Jacobs Henry Macintosh Victor d'Arcy William Applegarth | Friidett | 4 x 100 meter stafett | 42,4 |
| Charles Sydney Smith George Cornet George Wilkinson Charles Bugbee Arthur Edwin Hill Paul Radmilovic Isaac Bentham | Vannpolo | Vannpolo | |
| Leander R.C. Edgar Burgess Sidney Swann Leslie Wormwald Ewart Horsfall James Angus Gillan Arthur Garton Alister Kirby Philip Fleming Henry Wells (styrmann) | Roing | Åtter, menn | 6.15,0 |
| Arthur Berry Ronald Brebner Thomas Burn Joseph Dines Edward Hanney Gordon Hoare Arthur Knight Henry Littlewort Douglas McWhirter Ivan Sharpe Harold Stamper Harold Walden Vivian Woodward Gordon Wright | Fotball | Fotball, menn | Kvartfinale: 2 - 1
Semifinale: 4 - 0
Finale: 4 - 2 |
| Charles Dixon | Tennis | single innendørs, menn | |
| Frederick Grubb | Sykling | 320 km | 10.51.24,2 ! |
| John Hatfield | Svømming | 400 meter fri, menn | 5.28,8 |
| John Hatfield | Svømming | 1500 meter fri, menn | 22.39,0 |
| William Milne | Skyting | 50 m rifle | 193 poeng |
| Ernest Webb | Friidett | 10 km kappgang, menn | 46.50,4 |
| Helen Aitchison Herbert Barrett | Tennis | Mixeddouble innendørs | |
| Frederick Grubb Leonard Meredith Charles Moss William Hammond | Sykling | 320 km, lag | 44.44.39,2 |
| Edgar Seligman Edgar Amphlett Robert Montgomerie John Blake Arthur Everitt Percival Davson Sydney Martineau Martin Holt | Fekting | Kårde lag, menn | |
| «Thames Rowing Club» Julius Beresford Karl Vernon Charles Rought Bruce Logan Geoffrey Carr | Roing | Firer med styrmann, menn | |
| Harcourt Ommundsen Henry George Burr Edward Skilton James Reid Edward Louis Parnell Arthur George Fulton | Skyting | armégevær, lag | 1802 poeng |
| William Pimm Joseph Pepé William Milne William Kensett Styles | Skyting | 25 m rifle, bevegelig mål, lag | 917 poeng |
| Harold Humby William Grosvenor Alexander Maunder George Whitaker Charles Palmer John Hurst Butt | Skyting | Trap | 511 poeng |
| City of London Police Alexandro Munro John Shepherd John Sewell Joseph Dowler Edwin Mills Frederick Humphreys Mathias Hynes Walter Chaffe | Tautrekking | Tautrekking, menn | |
| New College William Fison William Parker Thomas Gillespie Beaufort Burdekin Frederick Pitman Arthur Wiggins Charles Littlejohn Robert Bourne John Walker | Roing | Åtter, menn | 6.19,0 |
| William Applegarth | Friidett | 200 meter, menn | 22,0 |
| Harry Burt | Skyting | 50 m rifle | 192 poeng |
| Percy Courtman | Svømming | 400 meter bryst, menn | 6.36,4 |
| Jennie Fletcher | Svømming | 100 meter fri, damer | 1.27,0 |
| George Hutson | Friidett | 5000 meter, menn | 15.07,6 |
| Mabel Parton | Tennis | single innendørs, damer | |
| Charles Stewart | Skyting | Pistol 50 meter | 470 poeng |
| Isabella White | Stuping | Tårnstup, damer | 34,00 poeng |
| Charles Dixon Alfred Beamish | Tennis | double innendørs, menn | |
| Frederick Hibbins Ernest Glover Thomas Humphreys | Friidett | Terrengløp lag, menn | 49 |
| William Foster Thomas Battersby John Hatfield Henry Taylor | Svømming | 4 x 200 meter fri, menn | 10.28,2 |
| Cyril Seedhouse George Nicol Ernest Henley James Soutter | Friidett | 4 x 400 meter stafett, menn | 3.23,2 |
| William Cottrill George Hutson Cyril Porter Edward Owen William Moore | Friidett | 3000 meter lag, menn | 23 |
| Hugh Durant Albert Kempster Charles Stewart Horatio Poulter | Skyting | 30 m militærpistol, lag | |
| Horatio Poulter Hugh Durant Albert Kempster Charles Stewart | Skyting | Pistol 50 meter, lag | 1804 poeng |
| Albert Betts William Cowhig Sidney Cross Harry Dickason Herbert Drury Bernard Franklin Leonard Hanson Samuel Hodgetts Charles Luck William MacKune Ronald McLean Alfred Messenger Henry Oberholzer Edward Pepper Edward Potts Reginald Potts George Ross Charles Simmons Arthur Southern William Titt Charles Vigurs Samuel Walker John Whitaker | Turn | Mangekamp, lag | 184,50 poeng |