NM i stafetter 2014
NM i stafetter 2014 var en del av NM i friidrett 2014, men ble arrangert som et eget stevne på i Grimstad 29. mai og 1. juni 2014. Arrangør var Sørild FIK.
Resultater, menn senior
4x100m
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lillehammer IF | Michael Rosenberg Tormod Hjortnæs Larsen Håkon Morken Sondre Mulongo Nystrøm | 40,99 |
02 | FIK Orion | Øystein Klareng Abou Granli Diamonde Haakon Gaukerud Høye Jonathan Quarcoo | 41,15 |
03 | IL i BUL | Riquelvis Santiago Ousman Touray Einar-Andre Bydal Jakobsen Peter Efe Rasmussen Osazuwa | 41,81 |
4. | IK Tjalve | Sebastian Gullien Perez Alexander Winger Henrik Johnsen Sondre Lid | 41,90 |
x. | IL i BUL (2) | Samuel Gyedu Samuel Blessing Elonga Nzimirro Adam Obiora Johannes Enli Kalleberg | DNF |
x. | Sandnes IL | Andres Stokka Andersen Marius Bakken Støle Jon Erik Nesse Joachim Sandberg | DNF |
4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IK Tjalve | Alexander Winger Andreas Reutz Josh-Kevin Ramirez Talm Sondre Lid | 3.17,13 |
02 | Ullensaker/Kisa | Håvard Hildeskor Hauk Are Fjeld Markus Einan Elias Ottosen | 3.19,07 |
03 | Sandnes IL | Joachim Sandberg Marius Bakken Støle Jon Erik Nesse Lars Vikan Riise | 3.20,21 |
4. | Osterøy IL | Markus Loftås Vebjørn Borge Trygve Feidje Mjelde Martin Kåstad | 3.20,75 |
5. | IL i BUL | Nzimirro Adam Obior Ousman Touray Samuel Blessing Elonga Kristian Berg | 3.21,53 |
6. | Tyrving IL | Eivind Drabløs Haavard Olav Herness Lien Hallgeir Martinsen Eivind Hvistendahl | 3.22,38 |
4x1500m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ullensaker/Kisa | Stian Klungland Jørgen Frost Bø Terje Snarby Elias Ottosen | 15.53,71 |
02 | IK Tjalve | Stian Flo Anders Sørensen Erik Udø Pedersen Hans Kristian Fløystad | 15.54,09 |
03 | Sandnes IL | Johannes Volden Jan Erik Wergeland Narve Gilje Nordås Christopher Fardan | 17.24,76 |
4. | Snøgg Friidret | Tor Alfred Bredesen Kjetil Rønjom Wabakken Vebjørn Bredesen Vetle Berget Hedegart | 18.15,49 |
Resultater, kvinner senior
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristiansands IF | Eline Breilid Mari Forbord Anderssen Trine Mjåland Benedicte Hauge | 47,42 |
02 | Sandnes IL | Hanne Berit Irgens Ida Bakke Hansen Eline Netland Ingrid Øvrebø | 48,13 |
03 | Tyrving IL | Sofie Olsholt Hedda Hornes Jenny Labråten Helene Rønningen | 48,84 |
4. | Selsbakk IF | Cecilia Håkegård Marte Jermstad Lene Barstad Johanna Jansson | 50,20 |
5. | Trondheim Friidrett | Jorunn Vaagan Hofset Julie Håskjold Ingvild Kåshagen Marit Harneshaug | 50,23 |
6. | Kristiansands IF | Veslemøy Kollstad Andrea Kaspersen Nina Naalsund Andrea Breilid | 51,58 |
4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristiansands IF | Eline Breilid Trine Mjåland Amalie Sætren Benedicte Hauge | 3:46,88 |
02 | BFG Bergen | Vilde Bjørnsen Iren Vevatne Isaksen Renate Lie Martine Eikemo Borge | 3:48,12 |
03 | Trondheim Friidrett | Jorunn Vaagan Hofset Julie Andrea Håskjold Ingvild Kåshagen Mari Harneshaug | 3:57,99 |
4. | Tyrving IL | Leah Røste Aurora Dybedokken Ingvild Drabløs Mari Drabløs | 4:03,25 |
4x800m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Ella Øksby Ingvild Drabløs Karoline Egeland Skatteboe Aurora Dybedokken | 9:18,97 |
02 | Selsbakk IF | Hanna Eid Mari Sørli Silje Oksholm Arnøy Marthe Olsen | 9:22,65 |
03 | IK Tjalve | Tina Bergan Tonje Flo Maren Graff Christine Toogood | 9:29,76 |
4. | Skjalg IL | Nora Kristiansson Ida Nymoen Eftevaag Kristine Holst Kari-Anne Veen Billingstad | 9:38,62 |
Resultater, menn junior
4x100m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Øystein Klareng Abou Granli Diamonde Haakon Gaukerud Høye Jonathan Quarcoo | 41,96 |
02 | IL i BUL | Yobe Najar Ousman Touray Hans Christian Walker Johannes Enli Kalleberg | 42,56 |
03 | Tyrving IL | Vemund Lenschow Markus Berner Theo Halvorsen Halvor Hauge Hornes | 43,63 |
4x400m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IK Tjalve | Sebastian Perez Mathias Engerik Josh-Kevin Ramirez Talm Edvard Nygaard | 3:23,19 |
02 | Ullensaker/Kisa | Sverre Blom Breivik Jon Gunnar Alfsen Sigurd Blom Breivik Markus Einan | 3:23,64 |
03 | Selsbakk IF | Sander Bergan Abduljaleel Hir Håkon Jakobsen Abdurrahnan Hir | 3:25,91 |
4x1500m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IK Tjalve | Thomas Byrkjeland Mathias Engervik Anders Sørensen Edvard Nygaard | 16:14,27 |
02 | Ullensaker/Kisa | Sverre Blom Breivik Sigurd Blom Breivik Jonas Krossøy Henrik Hanssen | 16:42,30 |
Resultater, kvinner junior
4x100m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Sofie Olsholdt Hedda Hornes Ida Planke Berg Helene Rønningen | 48,17 |
02 | Sørild FIK | Nathalie Ommundsen Johnsen Karoline Daland Line Myrestøl Johansson Ingvild Meinseth | 48,31 |
03 | Selsbakk IF | Ingrid Aalberg Svenningsen Runa Opheim Lene Barstad Johanna Jansson | 51,22 |
4x400m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Fredrikstad IF | Nora Wold Ingeborg Hjemdal Ingrid Nordahl Madelen Andersen | 3:57,22 |
02 | IL Tyrving | Leah Røste Ingvild Drabløs Aurora Dybedokken Mari Drabløs | 3:59,95 |
03 | Selsbakk IF | Mari Sørli Marthe Olsen Hanna Eid Kristine Gundersen | 4:04,31 |
4x800m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Selsbakk IF | Hanna Eid Mari Sørli Marthe Olsen Kristine Gundersen | 9:09,06 |
02 | IL Tyrving | Aurora Dybedokken Ingvild Drabløs Ella Øksby Mari Drabløs | 9:12,53 |
03 | Skjalg IL | Christine Sekkesæter Kristine Holst Ida Elise Eltervaag Marianne Aske | 9:17,50 |
Kilder
- Norsk friidrett - NM stafetter 2014