Roeien op de Olympische Zomerspelen 1956
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vjatsjeslav Ivanov | URS | 8:02.5 |
2 | Stuart Mackenzie | AUS | 8:07.7 |
3 | John Kelly, Jr. | USA | 8:11.8 |
4 | Teodor Kocerka | POL | 8:12.9 |
5 | James Hill | NZL | |
Perica Vlašić | YUG | ||
7 | Klaus von Fersen | EUA | |
Stefano Martinoli | ITA |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Aleksandr Berkoetov Joeri Tjoekalov | URS | 7:24.0 |
2 | Bernard Costello James Gardiner | USA | 7:32.2 |
3 | Murray Riley Mervyn Wood | AUS | 7:37.4 |
4 | Thomas Schneider Kurt Hipper | EUA | 7:41.7 |
5 | Sidney Rand William Rand | GBR | |
Miguel Seijas Pablo Carvalho | URU | ||
7 | Albert Krajmer František Reich | TCH | |
Fernand Steenacker Henri Steenacker | BEL |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | James Fifer Duvall Hecht | USA | 7:55.4 |
2 | Igor Boeldakov Viktor Ivanov | URS | 8:03.9 |
3 | Josef Kloimstein Alfred Sageder | AUT | 8:11.6 |
4 | Peter Adrian Raper Maurice Grace | AUS | 8:22.2 |
5 | Reginald Douglas Robert Parker | NZL | |
Helmut Sauermilch Claus Hess | EUA | ||
7 | Finn Pedersen Kjeld Østrøm | DEN | |
Alvaro Bianchi Maurizio Clerici | ITA |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Arthur Ayrault Conn Findlay Armin Kurt Seiffert (stuurman) | USA | 8:26.1 |
2 | Karl-Heinrich von Groddeck Horst Arndt Rainer Borkowsky (stuurman) | EUA | 8:29.2 |
3 | Igor Jemtsjoek Georgi Zjilin Vladimir Petrov (stuurman) | URS | 8:31.0 |
4 | Henryk Jagodziński Zbigniew Schwarzer Berthold Mainka (stuurman) | POL | 8:31.5 |
5 | Livien Ven Antoine Ven Jacques van Thillo (stuurman) | BEL | |
Robert Bruce Duncan Bruce Donald Dickson John Cockbill (stuurman) | AUS | ||
7 | Josef Kloimstein Alfred Sageder Franz König (stuurman) | AUT | |
Juan Carmona Kopp Jorge Contreras Valck Eusebio Ojeda Monje (stuurman) | CHI |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Archibald MacKinnon Lorne Loomer Walter D'Hondt Donald Arnold | CAN | 7:08.8 |
2 | John Welchli John McKinlay Arthur McKinlay James McIntosh | USA | 7:18.4 |
3 | René Guissart Yves Delacour Gaston Mercier Guy Guillabert | FRA | 7:20.9 |
4 | Giuseppe Moioli Attilio Cantoni Giovanni Zucchi Abbondio Marcelli | ITA | 7:22.5 |
5 | Leonid Sacharov Aleksandr Sjeff Nikolaj Karasjev Igor Ivanov | URS | |
Wilhelm Montag Horst Stobbe Gunther Kaschlun Manfred Fitze | EUA | ||
7 | John Harrison Peter Evatt Geoffrey Williamson David Anderson | AUS | |
Kazimierz Błasiński Szczepan Grajczyk Zbigniew Paradowski Marian Nietupski | POL |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alberto Winkler Romano Sgheiz Angelo Vanzin Franco Trincavelli Ivo Stefanoni (stuurman) | ITA | 7:19.4 |
2 | Olaf Larsson Gösta Eriksson Ivar Aronsson Sven Evert Gunnarsson Bertil Göransson (stuurman) | SWE | 7:22.4 |
3 | Kauko Hänninen Reino Poutanen Veli Lehtelä Toimi Pitkänen Matti Niemi (stuurman) | FIN | 7:30.9 |
4 | Gordon Cowey Kevin McMahon Reginald Libbis Ian Allen John Jenkinson (stuurman) | AUS | 7:31.1 |
5 | Elo Tostenæs Mogens Frederik Sørensen Børge Hansen Tage Henning Grøndahl John Wilhelmsen (stuurman) | DEN | |
Andrej Archipov Joeri Popov Valentin Zanin Jaroslav Tsjerstwij Anatoli Fetissov (stuurman) | URS | ||
7 | James Michael Wynne Douglas Laird Turner James Arthur McMullen Ronald Edmond Cardwell Edward Anthony Masterson (stuurman) | USA | |
Peter Lucas Ray Laurent Donald Leslie Gemmell Allan Ray Tong Colin Gordon Johnstone (stuurman) | NZL |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Charlton David Wight John Cooke Donald Beer Caldwell Esselstyn Charles Grimes Richard Wailes Robert Morey William Becklean (stuurman) | USA | 6:35.2 |
2 | Philip Kueber Richard McClure Robert Wilson David Helliwell Donald Pretty William McKerlich Douglas McDonald Lawrence West Carlton Ogawa (stuurman) | CAN | 6:37.1 |
3 | Michael Aikman David Boykett Angus Benfield James Howden Garth Manton Walter Howell Adrian Monger Brian Doyle Harold Hewitt (stuurman) | AUS | 6:39.2 |
4 | Olof Larsson Lennart Andersson Kjell Hansson Rune Ivar Andersson Sture Lennart Hanson Gösta Eriksson Ivar Aronsson Sven Gunnarsson Bertil Göransson (stuurman) | SWE | 6:48.1 |
5 | Josef Věntus Eduard Antoch Ctibor Reiskup Jan Švéda Josef Švec Zdeněk Žára Jan Jindra Stanislav Lusk Miroslav Koranda (stuurman) | TCH | |
Ernest Verbin Boris Fjedorov Slava Amiragov Leonid Gissen Jevgeni Samsonov Anatoli Antonov Georgi Goesjtsjenko Vladimir Krjoekov Vladimir Pietrov (stuurman) | URS | ||
7 | Antonio Amato Salvatore Nuvoli Cosimo Teodoro Campiato Livio Tesconi Antonio Casuar Gian Carlo Casalini Sergio Tagliapietra Arrigo Menicocci Vincenzo Rubolotta (stuurman) | ITA | |
Yozo Iwasaki Yasukuni Watanabe Sadahiro Sunaga Yoshiki Hiki Takashi Imamura Yasuhiko Takeda Masao Hara Junichi Kato Toshiji Eda (stuurman) | JPN |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Sovjet-Unie | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Canada | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Italië | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Australië | 0 | 1 | 2 | 3 |
6 | Duits eenheidsteam | 0 | 1 | 0 | 1 |
Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oostenrijk | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1956