Champions Trophy vrouwen 2010
De 18de editie van de Champions Trophy hockey werd gehouden van 10 juli tot en met 19 juli 2010 in Nottingham, Engeland. De deelnemers waren het gastland, de regerend olympisch kampioen (2008), de regerend wereldkampioen (2006) en de winnaar van de vorige Champions Trophy. Daarnaast deed ook de laatste winnaar van de Champions Challenge mee. Het deelnemersveld werd aangevuld met de beste landen van de laatste Olympische Spelen.
Geplaatste landen
- Argentinië (winnaar Champions Trophy 2009)
- China (nr. 2 laatste Olympische Spelen)
- Duitsland (nr. 4 laatste Olympische Spelen)
- Engeland (gastland)
- Nederland (wereldkampioen, olympisch kampioen)
- Nieuw-Zeeland (winnaar Champions Challenge 2009)
Selecties
Argentinië
- ( 1.) Belén Succi
- ( 2.) Mariana Rossi
- ( 4.) Rosario Luchetti
- ( 5.) Macarena Rodríguez
- ( 7.) Alejandra Gulla
- ( 8.) Luciana Aymar
- (10.) Soledad García
- (11.) Carla Rebecchi
- (12.) Delfina Merino
- (13.) María Laura Aladro
- (18.) Daniela Sruoga
- (19.) Mariné Russo
- (21.) Mariela Scarone
- (24.) Claudia Burkart
China
- ( 1.) Ma Yibo
- ( 3.) Huang Xuejiao
- ( 5.) Ma Wei
- ( 6.) Sun Sinan
- ( 8.) Fu Baorong
- ( 9.) Li Shuang
- (10.) Gao Lihua
- (11.) Wang Zhishuang
- (13.) Sun Zhen
- (16.) Zhang Yimeng
- (18.) Ren Ye
- (19.) Hung Ting
- (21.) Zhao Yudiao
- (22.) Song Qingling
- (23.) De Jiaojiao
- (25.) Xu Xiaoxu
- (29.) Zhang Lang
- (30.) Li Dongxiao
- Bondscoach
- Kim Sang-Ryul
Duitsland
- ( 2.) Tina Bachmann
- ( 4.) Mandy Hasse
- ( 7.) Natascha Keller
- (10.) Nina Hasselmann
- (11.) Eileen Hoffmann
- (12.) Lydia Hasse
- (13.) Katharina Otte
- (15.) Hannah Krueger
- (17.) Barbara Vogel
- (19.) Jennifer Plass
- (20.) Lena Andersch
- (24.) Maike Stöckel
- (25.) Janne Müller-Wieland
- (26.) Celina Wilde
- (28.) Julia Müller
- (29.) Lina Geyer
- (30.) Christina Schuetze
- (32.) Kristina Reynolds
- Bondscoach
- Michael Behrmann
Engeland
- ( 1.) Beth Storry
- ( 4.) Laura Unsworth
- ( 5.) Crista Cullen
- ( 6.) Hannah Macleod
- ( 8.) Helen Richardson
- ( 9.) Natalie Seymour
- ( 10.) Susie Gilbert
- (11.) Kate Walsh
- (12.) Chloe Rogers
- (13.) Kerry Williams
- (15.) Alex Danson
- (16.) Katie Long
- (18.) Georgie Twigg
- (19.) Charlotte Craddock
Nederland
- ( 1.) Floortje Engels
- ( 8.) Marieke Mattheussens
- ( 9.) Wieke Dijkstra
- (10.) Kelly Jonker
- (11.) Maartje Goderie
- (12.) Lidewij Welten
- (13.) Minke Smeets-Smabers
- (15.) Janneke Schopman
- (17.) Maartje Paumen
- (18.) Naomi van As
- (20.) Inge Vermeulen
- (21.) Sophie Polkamp
- (22.) Joyce Sombroek
- (23.) Kim Lammers
- (24.) Eva de Goede
- (25.) Vera Vorstenbosch
- (26.) Michelle van der Pols
- (27.) Marilyn Agliotti
- Bondscoach
Nieuw-Zeeland
- ( 2.) Emily Naylor
- ( 3.) Kristal Forgesson
- ( 5.) Katie Glynn
- ( 7.) Piki Hamahona
- (11.) Stacey Carr
- (15.) Beth Jurgeleit
- (16.) Clarissa Eshuis
- (17.) Lucy Talbot
- (20.) Samantha Harrison
- (22.) Gemma Flynn
- (23.) Anna Thorpe
- (24.) Laura Douglas
- (25.) Kate Mahon
- (26.) Natasha Fitsimons
- (28.) Charlotte Harrison
- (30.) Bianca Russell
- (31.) Stacy Michelson
- (32.) Anita Punt
- Bondscoach
- Mark Hager
Scheidsrechters
- Frances Block
- Elena Eskina
- Amy Hassick
- Maria Soledad Iparraguirre
- Michelle Joubert
- Lee Keum-Ju
- Miao Lin
- Lisa Roach
Voorronde
10 juli 2010 11:05 | |||
China | 1 – 2 | Duitsland | Highfield Sport Club Scheidsrechters: Lee Keum-Ju (KOR) Soledad Iparraguirre (ARG) |
---|---|---|---|
Xu Xiaoxu 9' | 17' Eileen Hoffmann 54' Eileen Hoffmann |
10 juli 2010 | |||
China | 1 – 2 | Duitsland | |
---|---|---|---|
10 juli 2010 | |||
Argentinië | 1 – 2 | Engeland | |
---|---|---|---|
10 juli 2010 | |||
Nederland | 3 – 1 | Nieuw-Zeeland | |
---|---|---|---|
11 juli 2010 | |||
Duitsland | 2 – 2 | Argentinië | |
---|---|---|---|
11 juli 2010 | |||
Engeland | 0 – 3 | Nederland | |
---|---|---|---|
11 juli 2010 | |||
Nieuw-Zeeland | 1 – 3 | China | |
---|---|---|---|
13 juli 2010 11:05 | |||
Argentinië | 4 – 0 | Nieuw-Zeeland | Highfield Sport Club Scheidsrechters: Michelle Joubert (RSA) Elena Eskina (RUS) |
---|---|---|---|
Delfina Merino 42' Noel Barrionuevo 54' Luciana Aymar 65' Daniele Sruoga 68' |
13 juli 2010 | |||
Engeland | 2 – 1 | Duitsland | |
---|---|---|---|
13 juli 2010 | |||
Nederland | 2 – 1 | China | |
---|---|---|---|
15 juli 2010 | |||
Duitsland | 5 – 2 | Nieuw-Zeeland | |
---|---|---|---|
15 juli 2010 | |||
China | 1 – 2 | Engeland | |
---|---|---|---|
15 juli 2010 | |||
Argentinië | 4 – 2 | Nederland | |
---|---|---|---|
17 juli 2010 | |||
Nederland | 1 – 0 | Duitsland | |
---|---|---|---|
17 juli 2010 | |||
Nieuw-Zeeland | 2 – 2 | Engeland | |
---|---|---|---|
17 juli 2010 | |||
China | 3 – 4 | Argentinië | |
---|---|---|---|
Eindstand voorronde
№ | Land | WG | W | G | V | DV | DT | +/– | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 6 | +5 | 12 |
2 | Argentinië | 5 | 3 | 1 | 1 | 15 | 9 | +6 | 10 |
3 | Engeland | 5 | 3 | 1 | 1 | 8 | 8 | 0 | 10 |
4 | Duitsland | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 8 | +2 | 7 |
5 | China | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 11 | –2 | 3 |
6 | Nieuw-Zeeland | 5 | 0 | 1 | 4 | 6 | 17 | –11 | 1 |
Finales
18 juli 2010 | |||
China | 3 – 4 | Nieuw-Zeeland | |
---|---|---|---|
18 juli 2010 | |||
Engeland | 2 – 1 | Duitsland | |
---|---|---|---|
18 juli 2010 | |||
Nederland | 2 – 4 | Argentinië | |
---|---|---|---|
Eindstand
- Argentinië
- Nederland
- Engeland
- Duitsland
- Nieuw-Zeeland
- China
Topscorers
- In onderstaand overzicht zijn alleen de speelsters opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
№ | Naam | Land | Goals | SC | SB |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noel Barrionuevo | Argentinië | 8 | ||
2 | Fu Baorong | China | 4 | ||
Eileen Hoffmann | Duitsland | 4 | |||
Maartje Paumen | Nederland | 4 | |||
5 | Ma Yibo | China | 3 | ||
Helen Richardson | Engeland | 3 | |||
Natascha Keller | Duitsland | 3 |
Ereprijzen
Topscorer | Beste speelster | Beste keepster |
---|---|---|
Noel Barrionuevo | Luciana Aymar | Beth Storry |