Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 | ||
---|---|---|
Baanevenementen | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | vrouwen |
3000 m | vrouwen | |
5000 m | mannen | |
10000 m | mannen | vrouwen |
100 m horden | vrouwen | |
110 m horden | mannen | |
400 m horden | mannen | vrouwen |
3000 m steeplechase | mannen | |
4×100 m estafette | mannen | vrouwen |
4×400 m estafette | mannen | vrouwen |
Wegevenementen | ||
Marathon | mannen | vrouwen |
20 km snelwandelen | mannen | |
50 km snelwandelen | mannen | |
Veldevenementen | ||
Verspringen | mannen | vrouwen |
Hink-stap-springen | mannen | |
Hoogspringen | mannen | vrouwen |
Polsstokhoogspringen | mannen | |
Kogelstoten | mannen | vrouwen |
Discuswerpen | mannen | vrouwen |
Speerwerpen | mannen | vrouwen |
Kogelslingeren | mannen | |
Gecombineerde evenementen | ||
Zevenkamp | vrouwen | |
Tienkamp | mannen |
Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel. Er werden 42 onderdelen afgewerkt, waarvan 24 bij de mannen en 18 bij de vrouwen. In totaal deden er 1617 atleten mee uit 149 landen.
Mannen
100 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Carl Lewis | USA | OR 9,92 |
2 | Linford Christie | GBR | 9,97 |
3 | Calvin Smith | USA | 9,99 |
4 | Dennis Mitchell | USA | 10,04 |
5 | Robson da Silva | BRA | 10,11 |
6 | Desai Williams | CAN | 10,11 |
7 | Ray Stewart | JAM | 12,26 |
Ben Johnson | CAN | (9,79) DQ |
200 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joe DeLoach | USA | OR 19,75 |
2 | Carl Lewis | USA | 19,79 |
3 | Robson da Silva | BRA | 20,04 |
4 | Linford Christie | GBR | 20,09 |
5 | Atlee Mahorn | CAN | 20,39 |
6 | Gilles Quenehervé | FRA | 20,40 |
7 | Michael Rosswess | GBR | 20,51 |
8 | Bruno Marie-Rose | FRA | 20,58 |
400 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Steve Lewis | USA | 43,87 |
2 | Butch Reynolds | USA | 43,93 |
3 | Danny Everett | USA | 44,09 |
4 | Darren Clark | AUS | 44,55 |
5 | Innocent Egbunike | NGR | 44,72 |
6 | Bert Cameron | JAM | 44,94 |
7 | Ian Morris | TRI | 44,95 |
8 | Mohamed Amer Al-Malky | OMA | 45,03 |
800 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paul Ereng | KEN | 1.43,55 |
2 | Joaquim Cruz | BRA | 1.43,90 |
3 | Saïd Aouita | MAR | 1.44,06 |
4 | Peter Elliott | GBR | 1.44,12 |
5 | Johnny Gray | USA | 1.44,80 |
6 | José Luiz Barbosa | BRA | 1.46,39 |
7 | Donato Sabia | ITA | 1.48,03 |
8 | Nixon Kiprotich | KEN | 1.49,55 |
1500 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Peter Rono | KEN | 3.35,96 |
2 | Peter Elliott | GBR | 3.36,15 |
3 | Jens-Peter Herold | GDR | 3.36,21 |
4 | Steve Cram | GBR | 3.36,24 |
5 | Steve Scott | USA | 3.36,99 |
6 | Han Kulker | NED | 3.37,08 |
7 | Kipkoech Cheruiyot | KEN | 3.37,94 |
8 | Marcus O'Sullivan | IRL | 3.38,39 |
5000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Ngugi | KEN | 13.11,70 |
2 | Dieter Baumann | FRG | 13.15,52 |
3 | Hansjörg Kunze | GDR | 13.15,73 |
4 | Domingos Castro | POR | 13.16,09 |
5 | Sydney Maree | USA | 13.23,69 |
6 | Jack Buckner | GBR | 13.23,85 |
7 | Stefano Mei | ITA | 13.26,17 |
8 | Jevgeni Ignatov | BUL | 13.26,41 |
10000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Brahim Boutayeb | MAR | OR 27.21,46 |
2 | Salvatore Antibo | ITA | 27.23,55 |
3 | Kipkemboi Kimeli | KEN | 27.25,16 |
4 | Jean-Louis Prianon | FRA | 27.36,43 |
5 | Arturo Barrios | MEX | 27.39,32 |
6 | Hansjörg Kunze | GDR | 27.39,35 |
7 | Paul Arpin | FRA | 27.39,36 |
8 | Moses Tanui | KEN | 27.47,23 |
marathon
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Gelindo Bordin | ITA | 2:10.32 |
2 | Douglas Wakiihuri | KEN | 2:10.47 |
3 | Ahmed Salah | DJI | 2:10.59 |
4 | Takeyuki Nakayama | JPN | 2:11.05 |
5 | Steve Moneghetti | AUS | 2:11.49 |
6 | Charles Spedding | GBR | 2:12.19 |
7 | Juma Ikangaa | TAN | 2:13.06 |
8 | Robert de Castella | AUS | 2:13.07 |
110 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Roger Kingdom | USA | OR 12,98 |
2 | Colin Jackson | GBR | 13,28 |
3 | Anthony Campbell | USA | 13,38 |
4 | Vladimir Tsjitsjkine | URS | 13,51 |
5 | Jonathan Ridgeon | GBR | 13,52 |
6 | Tony Jarrett | GBR | 13,54 |
7 | Mark McKoy | CAN | 13,61 |
8 | Arthur Blake | USA | 13,96 |
400 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | André Phillips | USA | 47,19 |
2 | Amadou Dia Ba | SEN | 47,23 |
3 | Edwin Moses | USA | 47,56 |
4 | Kevin Young | USA | 47,94 |
5 | Winthrop Graham | JAM | 48,04 |
6 | Kriss Akabusi | GBR | 48,69 |
7 | Harald Schmid | FRG | 48,76 |
8 | Edgar Itt | FRG | 48,78 |
3000 m steeple chase
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Julius Kariuki | KEN | OR 8.05,51 |
2 | Peter Koech | KEN | 8.06,79 |
3 | Mark Rowland | GBR | 8.07,96 |
4 | Alessandro Lambruschini | ITA | 8.12,17 |
5 | William Van Dijck | BEL | 8.13,99 |
6 | Henry Marsh | USA | 8.14,39 |
7 | Patrick Sang | KEN | 8.15,22 |
8 | Bogusław Mamiński | POL | 8.15,97 |
4 × 100 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Viktor Bryzgin Vladimir Krylov Vladimir Moeravjov Vitali Savin | URS | 38,19 |
2 | Elliott Bunney John Regis Michael McFarlane Linford Christie | GBR | 38,28 |
3 | Bruno Marie-Rose Daniel Sangouma Gilles Quenehervé Max Morinière | FRA | 38,40 |
4 | Christopher Faulkner Gregory Meghoo Clive Wright John Mair | JAM | 38,47 |
5 | Ezio Madonia Sandro Floris Pierfrancesco Pavoni Stefano Tilli | ITA | 38,54 |
6 | Fritz Heer Christian Haas Peter Klein Dirk Schweisfurth | FRG | 38,55 |
7 | Desai Williams Atlee Mahorn Cyprian Enweani Brian Morrison | CAN | 38,93 |
8 | György Bakos László Karaffa István Tatár Attila Kovács | HUN | 39,19 |
4 × 400 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Danny Everett Steve Lewis Kevin Robinzine Butch Reynolds | USA | WR 2.56,16 |
2 | Howard Davis Devon Morris Winthrop Graham Bert Cameron | JAM | 3.00,30 |
3 | Norbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Ralf Lübke | FRG | 3.00,56 |
4 | Jens Carlowitz Mathias Schersing Frank Möller Thomas Schönlebe | GDR | 3.01,13 |
5 | Brian Whittle Kriss Akabusi Todd Bennett Philip Brown | GBR | 3.02,00 |
6 | Robert Ballard Mark Garner Miles Murphy Darren Clark | AUS | 3.02,49 |
7 | Sunday Uti Moses Ugbisie Henry Amike Innocent Egbunike | NGR | 3.02,50 |
8 | Tito Sawe Lucas Sang Paul Ereng Simon Kipkemboi | KEN | 3.04,69 |
20 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jozef Pribilinec | TCH | OR 1:19.57 |
2 | Ronald Weigel | GDR | 1:20.00 |
3 | Maurizio Damilano | ITA | 1:20.14 |
4 | José Marín | ESP | 1:20.34 |
5 | Roman Mrázek | TCH | 1:20.43 |
6 | Michail Sjtsjennikov | URS | 1:20.47 |
7 | Carlos Mercenario | MEX | 1:20.53 |
8 | Axel Noack | GDR | 1:21.14 |
50 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Vjatsjeslav Ivanenko | URS | OR 3:38.29 |
2 | Ronald Weigel | GDR | 3:38.56 |
3 | Hartwig Gauder | GDR | 3:39.45 |
4 | Aleksandr Potatsjev | URS | 3:41.00 |
5 | José Marín | ESP | 3:43.03 |
6 | Simon Baker | AUS | 3:44.07 |
7 | Bo Gustafsson | SWE | 3:44.49 |
8 | Raffaello Ducceschi | ITA | 3:45.43 |
hoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Gennadi Avdejenko | URS | OR 2,38 m |
2 | Hollis Conway | USA | 2,36 m |
3 | Roedolf Povarnitsyn | URS | 2,36 m |
Patrik Sjöberg | SWE | 2,36 m | |
5 | Clarence Saunders | BER | 2,34 m |
6 | Dietmar Mögenburg | FRG | 2,34 m |
7 | Carlo Thränhardt | FRG | 2,31 m |
Igor Paklin | URS | 2,31 m | |
Dalton Grant | GBR | 2,31 m |
polsstokhoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Sergej Boebka | URS | 5,90 m |
2 | Rodion Gataullin | URS | 5,85 m |
3 | Grigori Jegorov | URS | 5,80 m |
4 | Earl Bell | USA | 5,70 m |
5 | Thierry Vigneron | FRA | 5,70 m |
Philippe Collet | FRA | 5,70 m | |
7 | István Bagyula | HUN | 5,60 m |
8 | Philippe d'Encausse | FRA | 5,60 m |
verspringen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Carl Lewis | USA | 8,72 m |
2 | Mike Powell | USA | 8,49 m |
3 | Larry Myricks | USA | 8,27 m |
4 | Giovanni Evangelisti | ITA | 8,08 m |
5 | Antonio Corgos | ESP | 8,03 m |
6 | László Szalma | HUN | 8,00 m |
7 | Norbert Brige | FRA | 7,97 m |
8 | Leonid Volotsjin | URS | 7,89 m |
hink-stap-springen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Christo Markov | BUL | OR 17,61 m |
2 | Igor Lapsjin | URS | 17,52 m |
3 | Aleksandr Kovalenko | URS | 17,42 m |
4 | Oleg Protsenko | URS | 17,38 m |
5 | Charlie Simpkins | URS | 17,29 m |
6 | Willie Banks | USA | 17,03 m |
7 | Ivan Slanař | TCH | 16,75 m |
8 | Jacek Pastusiński | POL | 16,72 m |
kogelstoten
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Ulf Timmermann | GDR | OR 22,47 m |
2 | Randy Barnes | USA | 22,39 m |
3 | Werner Günthör | SUI | 21,99 m |
4 | Udo Beyer | GDR | 21,40 m |
5 | Remigius Machura | TCH | 20,57 m |
6 | Gert Weil | CHI | 20,38 m |
7 | Alessandro Andrei | ITA | 20,36 m |
8 | Sergey Smirnov | URS | 20,36 m |
discuswerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Jürgen Schult | GDR | OR 68,82 m |
2 | Romas Ubartas | URS | 67,48 m |
3 | Rolf Danneberg | FRG | 67,38 m |
4 | Joeri Doemtsjev | URS | 66,42 m |
5 | Mac Wilkins | USA | 65,90 m |
6 | Gejza Valent | TCH | 65,80 m |
7 | Knut Hjeltnes | NOR | 64,94 m |
8 | Alois Hannecker | FRG | 63,28 m |
kogelslingeren
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Sergej Litvinov | URS | OR 84,80 m |
2 | Joeri Sedych | URS | 83,76 m |
3 | Jüri Tamm | URS | 81,16 m |
4 | Ralf Haber | GDR | 80,44 m |
5 | Heinz Weis | FRG | 79,16 m |
6 | Tibor Gécsek | HUN | 78,36 m |
7 | Imre Szitás | HUN | 77,04 m |
8 | Ivan Tanev | BUL | 76,08 m |
speerwerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Tapio Korjus | FIN | 84,28 m |
2 | Jan Železný | TCH | 84,12 m |
3 | Seppo Räty | FIN | 83,26 m |
4 | Klaus Tafelmeier | FRG | 82,72 m |
5 | Viktor Jevsjoekov | URS | 82,32 m |
6 | Gerald Weiß | GDR | 81,30 m |
7 | Vladimir Ovtsjinnikov | URS | 79,12 m |
8 | Dag Wennlund | SWE | 78,30 m |
Jan Železný wierp tijdens de kwalificaties een OR, 85,90 m (in 1986 was een nieuw type speer ingevoerd).
tienkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Christian Schenk | GDR | 8488 |
2 | Torsten Voss | GDR | 8399 |
3 | David Steen | CAN | 8328 |
4 | Daley Thompson | GBR | 8306 |
5 | Christian Plaziat | FRA | 8272 |
6 | Alain Blondel | FRA | 8268 |
7 | Tim Bright | USA | 8216 |
8 | Robert de Wit | NED | 8189 |
Vrouwen
100 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Florence Griffith-Joyner | USA | 10,54 |
2 | Evelyn Ashford | USA | 10,83 |
3 | Heike Drechsler | GDR | 10,85 |
4 | Grace Jackson | JAM | 10,97 |
5 | Gwen Torrence | USA | 10,97 |
6 | Natalja Pomosjtsjnikova | URS | 11,00 |
7 | Juliet Cuthbert | JAM | 11,26 |
8 | Anelia Vetsjernikova | BUL | 11,49 |
Florence Griffith-Joyner liep het OR in de kwartfinales, tijd 10,62 s; de finale werd gelopen met te veel rugwind +3,00 m/s.
200 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Florence Griffith-Joyner | USA | WR 21,34 |
2 | Grace Jackson | JAM | 21,72 |
3 | Heike Drechsler | GDR | 21,95 |
4 | Merlene Ottey | JAM | 21,99 |
5 | Silke Möller | GDR | 22,09 |
6 | Gwen Torrence | USA | 22,17 |
7 | Maja Azarasjvili | URS | 22,33 |
8 | Galina Maltsjoegina | URS | 22,42 |
400 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Olga Bryzgina | URS | OR 48,65 |
2 | Petra Müller | GDR | 49,45 |
3 | Olga Nazarova | URS | 49,90 |
4 | Valerie Brisco | USA | 50,16 |
5 | Diane Dixon | USA | 50,72 |
6 | Denean Howard-Hill | USA | 51,12 |
4 | Helga Arendt | FRG | 51,17 |
8 | Maree Holland | AUS | 51,25 |
800 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sigrun Wodars | GDR | 1.56,10 |
2 | Christine Wachtel | GDR | 1.56,64 |
3 | Kim Gallagher | USA | 1.56,91 |
4 | Slobodanka Čolović | YUG | 1.57,50 |
5 | Delisa Floyd | USA | 1.57,80 |
6 | Inna Evsejeva | URS | 1.59,37 |
7 | Teresa Zuñiga | ESP | 1.59,82 |
8 | Diane Edwards | GBR | 2.00,77 |
1500 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paula Ivan | ROU | OR 3.53,96 |
2 | Laimutė Baikauskaitė | URS | 4.00,24 |
3 | Tatjana Samolenko | URS | 4.00,30 |
4 | Christina Cahill | GBR | 4.00,64 |
5 | Lynn Williams | CAN | 4.00,86 |
6 | Andrea Hahmann | GDR | 4.00,96 |
7 | Shireen Bailey | GBR | 4.02,32 |
8 | Mary Slaney | USA | 4.02,49 |
3000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Samolenko | URS | OR 8.26,53 |
2 | Paula Ivan | ROU | 8.27,15 |
3 | Yvonne Murray | GBR | 8.29,02 |
4 | Jelena Romanova | URS | 8.30,45 |
5 | Natalja Artemova | URS | 8.31,67 |
6 | Vicki Huber | USA | 8.37,25 |
7 | Wendy Sly | GBR | 8.37,70 |
8 | Lynn Williams | CAN | 8.38,43 |
10000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Olga Bondarenko | URS | OR 31.05,21 |
2 | Liz McColgan | GBR | 31.08,44 |
3 | Jelena Zjoepijova | URS | 31.19,82 |
4 | Kathrin Ullrich | GDR | 31.29,27 |
5 | Francie Larrieu-Smith | USA | 31.35,52 |
6 | Lynn Jennings | USA | 31.39,93 |
7 | Wang Xiuting | CHN | 31.40,23 |
8 | Susan Lee | CAN | 31.50,51 |
marathon
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Rosa Mota | POR | 2:25.40 |
2 | Lisa Martin | AUS | 2:25.53 |
3 | Katrin Dörre | GDR | 2:26.21 |
4 | Tatjana Polovinskaja | URS | 2:27.05 |
5 | Zhao Youfeng | CHN | 2:27.06 |
6 | Laura Fogli | ITA | 2:27.49 |
7 | Danièle Kaber | LUX | 2:29.23 |
8 | Maria Curatolo | ITA | 2:30.14 |
100 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jordanka Donkova | BUL | OR 12,38 |
2 | Gloria Siebert | GDR | 12,61 |
3 | Claudia Zackiewicz | FRG | 12,75 |
4 | Natalja Grigorjeva | URS | 12,79 |
5 | Florence Colle | FRA | 12,98 |
6 | Julie Rocheleau | CAN | 12,99 |
7 | Monique Ewanje-Épée | FRA | 13,14 |
8 | Cornelia Oschkenat | GDR | 13,73 |
400 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Debbie Flintoff-King | AUS | OR 53,17 |
2 | Tatjana Ledovskaja | URS | 53,18 |
3 | Ellen Fiedler | GDR | 53,63 |
4 | Sabine Busch | GDR | 53,69 |
5 | Sally Gunnell | GBR | 54,03 |
6 | Gudrun Abt | FRG | 54,04 |
7 | Tatjana Koerotsjkina | URS | 54,39 |
8 | Latanya Sheffield | USA | 55,32 |
4 × 100 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Alice Brown Sheila Echols Florence Griffith-Joyner Evelyn Ashford | USA | 41,98 |
2 | Silke Möller Kerstin Behrendt Ingrid Auerswald Marlies Göhr | GDR | 42,09 |
3 | Ljoedmila Kondratjeva Galina Maltsjoegina Marina Zjirova Natalja Voronova | URS | 42,75 |
4 | Sabine Richter Ulrike Sarvari Andrea Thomas Ute Thimm | FRG | 42,76 |
5 | Tzvetanka Iljeva Valja Demireva Nadeshda Gueorgujeva Jordanka Donkova | BUL | 43,02 |
6 | Joanna Smolarek Jolanta Janota Ewa Pisiewicz Agnieszka Siwek | POL | 43,93 |
7 | Françoise Leroux Muriel Leroy Laurence Bily Patricia Girard | FRA | 44,02 |
Ethlyn Tate Grace Jackson Juliet Cuthbert Merlene Ottey | JAM | DNF |
4 × 400 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Tatjana Ledovskaja Olga Nazarova Maria Pinigina Olga Bryzgina | URS | WR 3.15,17 |
2 | Denean Howard-Hill Diane Dixon Valerie Brisco-Hooks Florence Griffith-Joyner | USA | 3.15,51 |
3 | Dagmar Neubauer Kirsten Emmelmann Sabine Busch Petra Müller | GDR | 3.18,29 |
4 | Ute Thimm Helga Arendt Andrea Thomas Gudrun Abt | FRG | 3.22,49 |
5 | Sandie Richards Andrea Thomas Cathy Rattray-Williams Sharon Powell | JAM | 3.23,13 |
6 | Linda Keough Jennifer Stoute Angela Piggford Sally Gunnell | GBR | 3.26,89 |
7 | Fabienne Ficher Nathalie Simon Nadine Debois Evelyne Elien | FRA | 3.29,37 |
Charmaine Crooks Molly Killingbeck Marita Payne Wiggins Jillian Richardson | CAN | DNF |
hoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Louise Ritter | USA | OR 2,03 m |
2 | Stefka Kostadinova | BUL | 2,01 m |
3 | Tamara Bykova | URS | 1,99 m |
4 | Olga Toertsjak | URS | 1,96 m |
5 | Galina Astafei | ROU | 1,93 m |
Ljoedmila Andonova | BUL | 1,93 m | |
7 | Christine Stanton | AUS | 1,93 m |
8 | Diana Davies | GBR | 1,90 m |
Kim Hee-sun | KOR | 1,90 m |
verspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Jackie Joyner-Kersee | USA | OR 7,40 m |
2 | Heike Drechsler | GDR | 7,22 m |
3 | Galina Tsjistjakova | URS | 7,11 m |
4 | Jelena Belevskaja | URS | 7,04 m |
5 | Nicole Boegman | AUS | 6,73 m |
6 | Fiona May | GBR | 6,62 m |
7 | Agata Karczmarek | POL | 6,60 m |
8 | Sabine John | GDR | 6,55 m |
kogelstoten
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Natalja Lisovskaja | URS | 22,24 m |
2 | Kathrin Neimke | GDR | 21,07 m |
3 | Li Meisu | CHN | 21,06 m |
4 | Ines Müller | GDR | 20,37 m |
5 | Claudia Losch | FRG | 20,27 m |
6 | Heike Hartwig | GDR | 20,20 m |
7 | Natalja Akhrimenko | URS | 20,13 m |
8 | Huang Zhihong | CHN | 19,82 m |
discuswerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Martina Hellmann | GDR | OR 72,30 m |
2 | Diana Gansky | GDR | 71,88 m |
3 | Tsvetanka Khristova | BUL | 69,74 m |
4 | Svetla Mitkova | BUL | 69,14 m |
5 | Jelina Zvereva | URS | 68,94 m |
6 | Zdeňka Šilhavá | TCH | 67,84 m |
7 | Gabriele Reinsch | GDR | 67,26 m |
8 | Hou Xuemei | CHN | 65,94 m |
speerwerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Petra Felke | GDR | OR 74,68 m |
2 | Fatima Whitbread | GBR | 70,32 m |
3 | Beate Koch | GDR | 67,30 m |
4 | Irina Kostioetsjenkova | URS | 67,00 m |
5 | Silke Renk | GDR | 66,38 m |
6 | Natalja Jermolovitsj | URS | 64,84 m |
7 | Donna Mayhew | USA | 61,78 m |
8 | Ingrid Thyssen | FRG | 60,76 m |
zevenkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Jackie Joyner-Kersee | USA | WR 7291 |
2 | Sabine John | GDR | 6897 |
3 | Anke Behmer | GDR | 6858 |
4 | Natalja Sjoebenkova | URS | 6540 |
5 | Remigia Sablovskaite | URS | 6456 |
6 | Ines Schulz | GDR | 6411 |
7 | Jane Flemming | AUS | 6351 |
8 | Cindy Greiner | USA | 6297 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 13 | 7 | 6 | 26 |
2 | Sovjet-Unie | 10 | 6 | 10 | 26 |
3 | DDR | 6 | 11 | 10 | 27 |
4 | Kenia | 4 | 2 | 1 | 7 |
5 | Bulgarije | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Italië | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Australië | 1 | 1 | 0 | 2 |
Roemenië | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Tsjecho-Slowakije | 1 | 1 | 0 | 2 | |
10 | Finland | 1 | 0 | 1 | 2 |
Marokko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12 | Portugal | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Groot-Brittannië | 0 | 6 | 2 | 8 |
14 | Jamaica | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Bondsrepubliek Duitsland | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Brazilië | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Senegal | 0 | 1 | 0 | 1 |
18 | Canada | 0 | 0 | 1 | 1 |
China | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Djibouti | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Frankrijk | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Zwitserland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 42 | 42 | 43 | 127 |
Externe link
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1988