Skoky do vody na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2000
Skoky do vody na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2000 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v skocích do vody na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 2000 proběhly v Helsinkách, Finsko ve dnech 28. června až 9. července 2000.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2000.
Česko reprezentoval naturalizovaný Ukrajinec Jaroslav Makohin (*1976) z pardubického klubu SCPAP. V skocích z 1 m prkna nepostoupil z kvalifikace a z 18 závodníků obsadil 10. místo. V skocích z 3 m prkna obsadil ve finále 8. místo z 28 startujících. Šéftrenérkou reprezentace byla Marie Čermáková.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skoky z 1 m prkna | Alexander Mesch (GER) | 370,53 | Dmitrij Bajbakov (RUS) | 363,00 | Joona Puhakka (FIN) | 347,16 |
Skoky z 3 m prkna | Dmitrij Sautin (RUS) | 681,48 | Stefan Ahrens (GER) | 641,94 | Alexandr Dobroskok (RUS) | 634,59 |
Skoky z 10 m věže | Dmitrij Sautin (RUS) | 710,07 | Heiko Meyer (GER) | 635,97 | Igor Lukašin (RUS) | 634,98 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
Skoky z 1 m prkna | Vera Iljinová (RUS) | 275,28 | Heike Fischerová (GER) | 256,83 | Natalija Umyskovová (RUS) | 252,00 |
Skoky z 3 m prkna | Julija Pachalinová (RUS) | 578,37 | Dörte Lindnerová (GER) | 528,72 | Anna Lindbergová (SWE) | 523,77 |
Skoky z 10 m věže | Svetlana Timošininová (RUS) | 482,34 | Ute Wetzigová (GER) | 476,73 | Olena Župinová (UKR) | 475,86 |
Týmové disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Synchronizované skoky dvojic z 3 m prkna | Německo Německo (GER) (Tobias Schellenberg, Andreas Wels) | 331,98 | Rusko Rusko (RUS) (Alexandr Dobroskok, Dmitrij Sautin) | 328,56 | Španělsko Španělsko (ESP) (Rafael Álvarez, José Miguel Gil) | 293,46 |
Synchronizované skoky dvojic z 10 m věže | Rusko Rusko (RUS) (Igor Lukašin, Dmitrij Sautin) | 323,46 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Oleksandr Skrypnyk, Roman Volodkov) | 292,74 | Spojené království Spojené království (GBR) (Leon Taylor, Peter Waterfield) | 280,20 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
Synchronizované skoky dvojic z 3 m prkna | Rusko Rusko (RUS) (Vera Iljinová, Julija Pachalinová) | 312,00 | Německo Německo (GER) (Dörte Lindnerová, Conny Schmalfußová) | 272,52 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Hanna Sorokinová, Olena Župinová) | 263,88 |
Synchronizované skoky dvojic z 10 m věže | Německo Německo (GER) (Anke Piperová, Ute Wetzigová) | 268,05 | Rusko Rusko (RUS) (Jevgenija Olševská, Svetlana Timošininová) | 265,20 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Olha Leonovová, Olena Župinová) | 246,54 |
Medailová bilance
Ve skocích do vody se rozdělilo celkem 10 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 3 | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 7 | 3 | 3 | 13 | |||
2. | Německo Německo (GER) | 2 | 2 | 0 | 1 | 4 | 0 | 3 | 6 | 0 | 9 | |||
3. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 3 | 4 | |||
4. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
4. | Finsko Finsko (FIN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
4. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
4. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 10 | 10 | 10 | 30 |
Odkazy
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody ve skocích do vody Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Budapešť 1926 • Bologna 1927 • Paříž 1931 • Magdeburg 1934 • Londýn 1938 • Monte Carlo 1947 • Vídeň 1950 • Turín 1954 • Budapešť 1958 • Leipzig 1962 • Utrecht 1966 • Barcelona 1970 • Vídeň 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Turín 2009 • Budapešť 2010 • Turín 2011 • Eindhoven 2012 • Rostock 2013 • Berlín 2014 • Rostock 2015 • Londýn 2016 • Kyjev 2017 • Glasgow 2018 • Kyjev 2019 • Budapešť 2020 • |
Mistrovství Evropy juniorů | 1967 • 1969 • 1971 • 1973 • 1975 • 1976 • 1978 • 1980 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Pardubice 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené | synchronizované skoky smíšených dvojic z 3 m prkna • synchronizované skoky smíšených dvojic z 10 m věže • smíšený tým |
Portály: Evropa | Finsko | Sport