Plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2020
Plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2020 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 2020 proběhly v Budapešti, Maďarsko v posunutém termínu ve dnech 10. až 23. května 2021. Důvodem posunutí původního termínu 11. až 24. května 2020 byla pandemie covidu-19.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2020.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Ari-Pekka Liukkonen (FIN) | 21,61 | Benjamin Proud (GBR) | 21,69 | Kristian Golomeev (GRE) | 21,73 |
100 m volný způsob | Kliment Kolesnikov (RUS) | 47,37 | Alessandro Miressi (ITA) | 47,45 | Andrej Minakov (RUS) | 47,74 |
200 m volný způsob | Martin Maljutin (RUS) | 1:44,79 | Duncan Scott (GBR) | 1:45,19 | Thomas Dean (GBR) | 1:45,34 |
400 m volný způsob | Martin Maljutin (RUS) | 3:44,18 | Felix Auböck (AUT) | 3:44,63 | Danas Rapšys (LTU) | 3:45,39 |
800 m volný způsob | Mychajlo Romančuk (UKR) | 7:42,61 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 7:43,62 | Gabriele Detti (ITA) | 7:46,10 |
1500 m volný způsob | Mychajlo Romančuk (UKR) | 14:39,89 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 14:42,91 | Domenico Acerenza (ITA) | 14:54,36 |
50 m znak | Kliment Kolesnikov (RUS) | 23,80 | Robert Glință (ROU) | 24,42 | Hugo González (ESP) | 24,47 |
100 m znak | Robert Glință (ROU) | 52,88 | Hugo González (ESP) | 52,90 | Apostolos Christu (GRE) Yohann Ndoye-Brouard (FRA) | 52,97 |
200 m znak | Jevgenij Rylov (RUS) | 1:54,46 | Luke Greenbank (GBR) | 1:54,62 | Roman Miťukov (SUI) | 1:56,33 |
50 m motýlek | Szebasztián Szabó (HUN) | 23,00 | Andrij Hovorov (UKR) | 23,01 | Andrej Žilkin (RUS) | 23,08 |
100 m motýlek | Kristóf Milák (HUN) | 50,18 | Josif Miladinov (BUL) | 50,93 | James Guy (GBR) | 50,99 |
200 m motýlek | Kristóf Milák (HUN) | 1:51,10 | Federico Burdisso (ITA) | 1:54,28 | Tamás Kenderesi (HUN) | 1:54,43 |
50 m prsa | Adam Peaty (GBR) | 26,21 | Ilja Šymanovič (BLR) | 26,55 | Nicolò Martinenghi (ITA) | 26,68 |
100 m prsa | Adam Peaty (GBR) | 57,66 | Arno Kamminga (NED) | 58,10 | James Wilby (GBR) | 58,58 |
200 m prsa | Anton Čupkov (RUS) | 2:06,99 | Arno Kamminga (NED) | 2:07,35 | Erik Persson (SWE) | 2:07,66 |
200 m polohový závod | Hugo González (ESP) | 1:56,76 | Jérémy Desplanches (SUI) | 1:56,95 | Alberto Razzetti (ITA) | 1:57,25 |
400 m polohový závod | Ilja Borodin (RUS) | 4:10,02 | Alberto Razzetti (ITA) | 4:11,17 | Max Litchfield (GBR) | 4:11,56 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 23,97 | Pernille Blumeová (DEN) Katarzyna Wasicková (POL) | 24,17 | — | — |
100 m volný způsob | Femke Heemskerková (NED) | 53,05 | Marie Wattelová (FRA) | 53,32 | Anna Hopkinová (GBR) | 53,43 |
200 m volný způsob | Barbora Seemanová (CZE) | 1:56,27 | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:56,29 | Freya Andersonová (GBR) | 1:56,42 |
400 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 4:04,66 | Anna Jegorovová (RUS) | 4:06,05 | Boglárka Kapásová (HUN) | 4:06,90 |
800 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 8:20,23 | Anastasija Kirpičnikovová (RUS) | 8:21,86 | Anna Jegorovová (RUS) | 8:26,56 |
1500 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 15:53,59 | Anastasija Kirpičnikovová (RUS) | 16:01,06 | Martina Caramignoliová (ITA) | 16:05,81 |
50 m znak | Kira Toussaintová (NED) | 27,36 | Kathleen Dawsonová (GBR) | 27,46 | Maaike de Waardová (NED) | 27,74 |
100 m znak | Kathleen Dawsonová (GBR) | 58,49 | Margherita Panzieraová (ITA) | 59,01 | Marija Kameněvová (RUS) | 59,22 |
200 m znak | Margherita Panzieraová (ITA) | 2:06,08 | Cassie Wildová (GBR) | 2:07,74 | Katalin Buriánová (HUN) | 2:07,87 |
50 m motýlek | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 25,30 | Mélanie Héniqueová (FRA) | 25,46 | Emilie Beckmannová (DEN) | 25,59 |
100 m motýlek | Anna Dundunakisová (GRE) Marie Wattelová (FRA) | 57,37 | — | — | Louise Hanssonová (SWE) | 57,56 |
200 m motýlek | Boglárka Kapásová (HUN) | 2:06,50 | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:08,14 | Svetlana Čimrovová (RUS) | 2:08,55 |
50 m prsa | Benedetta Pilatová (ITA) | 29,35 | Ida Hulkková (FIN) | 30,19 | Julija Jefimovová (RUS) | 30,22 |
100 m prsa | Sophie Hanssonová (SWE) | 1:05,69 | Arianna Castiglioniová (ITA) | 1:06,13 | Martina Carrarová (ITA) | 1:06,21 |
200 m prsa | Molly Renshawová (GBR) | 2:21,34 | Lisa Mamiéová (SUI) | 2:22,05 | Julija Jefimovová (RUS) | 2:22,16 |
200 m polohový závod | Anastasija Gorbenková (ISR) | 2:09,99 | Abbie Woodová (GBR) | 2:10,03 | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:10,12 |
400 m polohový závod | Katinka Hosszúová (HUN) | 4:34,76 | Viktória Mihályváriová (HUN) Aimee Willmottová (GBR) | 4:36,81 | — | — |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Rusko Rusko (RUS) (Andrej Minakov, Alexandr Ščogolev, Vladislav Griňov, Kliment Kolesnikov, (r)Andrej Žilkin, (r)Michail Vekoviščev, (r)Ivan Girjov, (r)Jevgenij Rylov) | 3:10,41 | Spojené království Spojené království (GBR) (Thomas Dean, Matthew Richards, James Guy, Duncan Scott, (r)Jacob Whittle, (r)Joe Litchfield) | 3:11,56 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Lorenzo Zazzeri, Thomas Ceccon, Manuel Frigo, (r)Leonardo Deplano) | 3:11,87 |
4×200 m volný způsob | Rusko Rusko (RUS) (Martin Maljutin, Alexandr Ščogolev, Alexandr Krasnych, Michail Vekoviščev, (r)Ivan Girjov) | 7:03,48 | Spojené království Spojené království (GBR) (Thomas Dean, Matthew Richards, James Guy, Duncan Scott, (r)Max Litchfield, (r)Calum Jarvis) | 7:04,61 | Itálie Itálie (ITA) (Stefano Ballo, Matteo Ciampi, Marco de Tullio, Stefano Di Cola, (r)Manuel Frigo, (r)Filippo Megli) | 7:06,05 |
4×100 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Luke Greenbank, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott, (r)Joe Litchfield, (r)James Wilby, (r)Thomas Dean) | 3:28,59 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Kirill Prigoda, Michail Vekoviščev, Andrej Minakov, (r)Jevgenij Rylov, (r)Anton Čupkov, (r)Alexandr Kudašev, (r)Alexandr Ščogolev) | 3:29,50 | Itálie Itálie (ITA) (Thomas Ceccon, Nicolò Martinenghi, Federico Burdisso, Alessandro Miressi, (r)Alessandro Pinzuti, (r)Piero Codia) | 3:29,93 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Spojené království Spojené království (GBR) (Lucy Hopeová, Anna Hopkinová, Abbie Woodová, Freya Andersonová, (r)Evelyn Davisová, (r)Emma Russellová) | 3:34,17 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Ranomi Kromowidjojová, Kira Toussaintová, Marrit Steenbergenová, Femke Heemskerková, (r)Kim Buschová, (r)Robin Neumannová) | 3:34,29 | Francie Francie (FRA) (Marie Wattelová, Charlotte Bonnetová, Anouchka Martinová, Assia Touatiová, (r)Lison Nowaczyková) | 3:35,92 |
4×200 m volný způsob | Spojené království Spojené království (GBR) (Lucy Hopeová, Tamryn van Selmová, Holly Hibbottová, Freya Andersonová, (r)Emma Russellová) | 7:53,15 | Maďarsko Maďarsko (HUN) (Zsuzsanna Jakabosová, Fanni Fábiánová, Laura Veresová, Boglárka Kapásová, (r)Evelyn Verrasztóová) | 7:56,26 | Itálie Itálie (ITA) (Stefania Pirozziová, Sara Gailliová, Simona Quadarellaová, Federica Pellegriniová, (r)Lisa Angioliniová) | 7:56,72 |
4×100 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Kathleen Dawsonová, Molly Renshawová, Laura Stephensová, Anna Hopkinová, (r)Cassie Wildová, (r)Sarah Vaseyová, (r)Harriet Jonesová, (r)Freya Andersonová) | 3:54,01 | Rusko Rusko (RUS) (Marija Kameněvová, Julija Jefimovová, Svetlana Čimrovová, Arina Surkovová, (r)Anastasija Fesikovová, (r)Jevgenija Čikunovová) | 3:56,25 | Itálie Itálie (ITA) (Margherita Panzieraová, Arianna Castiglioniová, Elena Di Liddová, Federica Pellegriniová, (r)Silvia Scaliaová, (r)Martina Carrarová, (r)Silvia Di Pietrová) | 3:56,30 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Spojené království Spojené království (GBR) (Duncan Scott, Thomas Dean, Anna Hopkinová, Freya Andersonová, (r)Matthew Richards, (r)Jacob Whittle, (r)Evelyn Davisová, (r)Lucy Hopeová) | 3:22,07 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Stan Pijnenburg, Jesse Puts, Ranomi Kromowidjojová, Femke Heemskerková, (r)Luc Kroon, (r)Marrit Steenbergenová, (r)Kim Buschová) | 3:22,26 | Itálie Itálie (ITA) (Alessandro Miressi, Thomas Ceccon, Federica Pellegriniová, Silvia Di Pietrová, (r)Manuel Frigo, (r)Chiara Tarantinová) | 3:22,64 |
4×200 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Thomas Dean, James Guy, Abbie Woodová, Freya Andersonová, (r)Calum Jarvis, (r)Joe Litchfield, (r)Lucy Hopeová) | 7:26,67 | Itálie Itálie (ITA) (Stefano Ballo, Stefano Di Cola, Federica Pellegriniová, Margherita Panzieraová, (r)Stefania Pirozziová, (r)Filippo Megli, (r)Sara Gailliová) | 7:29,35 | Rusko Rusko (RUS) (Alexandr Ščogolev, Alexandr Krasnych, Anna Jegorovová, Anastasija Kirpičnikovová, (r)Ivan Girjov, (r)Jevgenij Rylov, (r)Marija Kameněvová, (r)Arina Surkovová) | 7:31,54 |
4×100 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Kathleen Dawsonová, Adam Peaty, James Guy, Anna Hopkinová, (r)Joe Litchfield, (r)Harriet Jonesová) | 3:38,82 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kira Toussaintová, Arno Kamminga, Nyls Korstanje, Femke Heemskerková, (r)Ranomi Kromowidjojová) | 3:41,28 | Itálie Itálie (ITA) (Margherita Panzieraová, Nicolò Martinenghi, Elena Di Liddová, Alessandro Miressi, (r)Simone Sabbioni, (r)Silvia Di Pietrová) | 3:42,30 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 43 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Spojené království Spojené království (GBR) | 3 | 5 | 4 | 5 | 4 | 2 | 3 | 0 | 0 | 11 | 9 | 6 | 26 | ||||
2. | Rusko Rusko (RUS) | 9 | 1 | 2 | 0 | 4 | 5 | 0 | 0 | 1 | 9 | 5 | 8 | 22 | ||||
3. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 5 | 7 | 5 | 3 | 4 | 0 | 1 | 2 | 5 | 9 | 13 | 27 | ||||
4. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 5 | 3 | 4 | 12 | ||||
5. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | 5 | 1 | 10 | ||||
6. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | ||||
7. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | ||||
8. | Španělsko Španělsko (ESP) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||
9. | Rumunsko Rumunsko (ROU) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
9. | Finsko Finsko (FIN) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
11. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | ||||
11. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | ||||
13. | Česko Česko (CZE) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
13. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
15. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | ||||
16. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
17. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
17. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
17. | Bulharsko Bulharsko (BUL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
17. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
21. | Litva Litva (LTU) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 20 | 20 | 21 | 21 | 21 | 18 | 3 | 3 | 3 | 44 | 44 | 42 | 130 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Evropa | Maďarsko | Sport