Mistrovství světa ve veslování 2002
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 2002 | |
---|---|
Místo | Seville Rowing Centre |
Země | Španělsko |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 2002 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 2001 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2003 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 2002 byl v pořadí 31. šampionát konaný mezi 15. a 22. zářím 2002 na řece Guadalquivir ve španělské Seville.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo Německo | 5 | 4 | 3 | 12 |
2 | Itálie Itálie | 3 | 4 | 4 | 10 |
3 | Spojené království Spojené království | 3 | 1 | 2 | 6 |
4 | Austrálie Austrálie | 3 | 1 | 1 | 5 |
5 | Bulharsko Bulharsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | USA USA | 1 | 2 | 4 | 7 |
7 | Kanada Kanada | 1 | 2 | 1 | 4 |
8 | Dánsko Dánsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Chile Chile | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Maďarsko Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Irsko Irsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Rumunsko Rumunsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14 | Polsko Polsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Bělorusko Bělorusko | 0 | 1 | 2 | 3 |
Španělsko Španělsko | 0 | 1 | 2 | 3 | |
17 | Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Jižní Afrika Jižní Afrika | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rusko Rusko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovinsko Slovinsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Chorvatsko Chorvatsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
22 | Čína Čína | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 24 | 24 | 24 | 72 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Německo Německo Marcel Hacker | 6:36,33 | Slovinsko Slovinsko Iztok Čop | 6:39,00 | Norsko Norsko Olaf Tufte | 6:39,45 |
Dvojskif M2x | Maďarsko Maďarsko Akos Haller Tibor Peto | 6:05,74 | Itálie Itálie Agostino Abbagnale Franco Berra | 6:06,93 | Německo Německo André Willms Andreas Hajek | 6:07,77 |
Párová čtyřka M4x | Německo Německo Rene Bertram Stephan Volkert Marco Geisler Robert Sens | 5:39,57 | Polsko Polsko Adam Bronikowski Marek Kolbowicz Slawomir Kruszkowski Adam Korol | 5:40,43 | Itálie Itálie Mattia Righetti Marco Ragazzi Rossano Galtarossa Simone Raineri | 5:43,62 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Německo Německo Lars Krisch Andreas Werner Claus Müller-Gatermann (k) | 6:47,93 | USA USA Daniel Beery Dana Schmunk Joe Manion (k) | 6:50,60 | Austrálie Austrálie Tom Laurich Rob Jahrling Michael Toon (k) | 6:53,77 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Spojené království Spojené království James Cracknell Matthew Pinsent | 6:14,27 | Jižní Afrika Jižní Afrika Ramon di Clemente Donovan Cech | 6:15,60 | Chorvatsko Chorvatsko Siniša Skelin Nikša Skelin | 6:15,97 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Spojené království Spojené království Tom Stallard Steve Trapmore Luka Grubor Kieran West Christian Cormack (k) | 6:06,70 | Německo Německo Arne Landgraf Martin Zobelt Jan Martin Broeer Klaus Rogge Stefan Lier (k) | 6:08,88 | Chorvatsko Chorvatsko Igor Boraska Oliver Martinov Ivan Jukic Ninoslav Saraga Luka Travas (k) | 6:10,54 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Německo Německo Sebastian Thormann Paul Dienstbach Philipp Stueer Bernd Heidicker | 5:41,35 | Spojené království Spojené království Steve Williams Josh West Toby Garbett Rick Dunn | 5:41,60 | Itálie Itálie Niccolo Mornati Raffaello Leonardo Lorenzo Carboncini Carlo Mornati | 5:44,12 |
Osma M8+ | Kanada Kanada Matt Swick Kevin Light Ben Rutledge Kyle Hamilton Joe Stankevicius Andrew Hoskins Adam Kreek Jeff Powell Brian Price (k) | 5:26,92 | Německo Německo Sebastian Schulte Thorsten Engelmann Jörg Diessner Stephan Koltzk Johannes Dobershütz Enrico Schnabel Ulf Siems Michael Ruhe Peter Thiede (k) | 5:28,16 | USA USA Ryan Torgerson Garrett Klugh Joseph Hansen Wolfgang Moser Michael Wherley Eric Müller Bryan Volpenhein Jonathan Watling Pete Cipollone (k) | 5:29,27 |
Skif LV LM1x | Irsko Irsko Sam Lynch | 6:49,86 | Itálie Itálie Stefano Basalini | 6:51,29 | USA USA Steve Tucker | 6:52,94 |
Dvojskif LV LM2x | Itálie Itálie Elia Luini Leonardo Pettinari | 6:10,80 | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | 6:13,50 | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | 6:14,82 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Emanuele Federici Daniele Gilardoni Luca Moncada Filippo Mannucci | 5:51,89 | Španělsko Španělsko Jose A. Martin Martin Juan Luis Aguierre Barco Carlos Loriente Perez Alberto Dominguez Lorenzo | 5:54,23 | Nizozemsko Nizozemsko Wolter Blankert Koos de Loos Dylan van der Linde Marten Bosma | 5:54,59 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Chile Chile Christian Yantani Garces Miguel Cerda Silva | 6:29,97 | Itálie Itálie Carlo Gaddi Franco Sancassani | 6:31,94 | Spojené království Spojené království Ned Kittoe Nick English | 6:34,40 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Dánsko Dánsko Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Moelvig Eskild Ebbesen | 5Z:47,21 | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas | 5:49,41 | Kanada Kanada Douglas Vandor Iain Brambell Jonathan Mandick Gavin Hassett | 5:50,55 |
Osma LV LM8+ | Itálie Itálie Luigi Scala Alessandro Lodigiani Giuseppe Del Gaudio Nicola Moriconi Marco Paniccia Carlo Grande Stefano Fraquelli Bruno Pasqualini Vincenzi Di Palma (k) | 5:35,05 | Německo Německo Martin Raeder Lars Achtruth Martin Fauck Joachim Drews Marcus Puetz Matthias Hobein Sven Johannesmeier Christian Dahlke Jörg Dederding (k) | 5:36,61 | USA USA Gavin Blackmore Eric Feins John Cashman Andrew Liverman Erik Miller Jon Douglas Thomas Paradiso Matthew Smith Bill McManus (k) | 5:38,21 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | 7:07,71 | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | 7:11,74 | Německo Německo Katrin Rutschowová | 7:17,07 |
Dvojskif W2x | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | 6:38,78 | Rusko Rusko Larisa Merková Irina Fedotovová | 6:41,06 | Itálie Itálie Elisabetta Sancassani Gabriella Bascelli | 6:41,65 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Peggy Waleská Marita Scholzová Manuela Lutzeová Kerstin El Qalqili-Kowalski | 6:15,66 | Dánsko Dánsko Astrid Jespersenová Sarah Lauritzenová Dorthe Pedersenová Majbrit Nielsenová | 6:16,84 | Bělorusko Bělorusko I. Jansen-Zakhareuskaya Volha Berazniova Jekatěrina Karstenová Maryia Varona | 6:18,12 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damianová Viorica Susanuová | 6:53,80 | Kanada Kanada Jacqui Cooková Karen Clarková | 6:57,08 | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Natallia Helakh | 6:59,21 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Austrálie Austrálie Kristina Larsenová Jodi Winterová Rebecca Sattinová Victoria Robertsová | 6:26,11 | Kanada Kanada Roslin McLeodová Rachelle de Jongová Darcy Marquardtová Paulina Van Roesselová | 6:28,32 | Čína Čína Guifeng Zhao Cuiping Yang Huanling Cong Xueling Feng | 6:31,28 |
Osma W8+ | USA USA Kate Johnsonová Dana Peirce Caryn Daviesová Maite Urtasunová Bernadette Martenová Alison Coxová Anna Cumminsová Kate Mackenzie Mary Whippleová (k) | 6:04,25 | Austrálie Austrálie Jodi Winterová Jo Lutzová Julia Wilsonová Jane Robinsonová Rachael Taylorová Rebecca Sattinová Victoria Robertsová Kristina Larsenová Carly Bilsonová (k) | 6:05,10 | Německo Německo Anja Pyritzová Maja Tucholkeová Britta Holthausová Dana Pyritzová Nicole Zimmermannová Susanne Schmidtová Lenka Wechová Silke Güntherová Annina Ruppelová (k) | 6:05,19 |
Skif LV LW1x | Bulharsko Bulharsko Viktorija Dimitrovová | 7:28,89 | USA USA Lisa Schlenkerová | 7:30,56 | Španělsko Španělsko Teresa Mas De Xaxars | 7:31,21 |
Dvojskif LV LW2x | Austrálie Austrálie Sally Causby Amber Halliday | 6:52,84 | Německo Německo Janet Radünzelová Claudia Blasbergová | 6:53,56 | Spojené království Spojené království Helen Casey Tracy Langlandsová | 6:55,28 |
Párová čtyřka LV LW4x | Austrálie Austrálie Zita van de Walle Marguerite Houstonová Miranda Bennettová Hannah Everyová-Hallová | 6:29,55 | Nizozemsko Nizozemsko Mariel Pikkemaatová Mirjam ter Beeková Judith van Osová Maud Klinkersová | 6:30,01 | USA USA Anne Finke Abigail Cromwellová Michelle Borkhuisová Wendy Tripicianová | 6:32,48 |
Dvojka bez kormidelnice LV LW2- | Spojené království Spojené království Naomi Ashcroftová Leonie Barronová | 7:29,91 | Chile Chile Paola Rodriguezová Gallardová Carolina Godoyová Alarconová | 7:41,21 | Španělsko Španělsko Maria Almuedo Castillo Beatriz Casanueva | 7:47,26 |
Externí odkazy
- Oficiální výsledky