Kanoistika na Letních olympijských hrách 1968
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Kanoistika na Letních olympijských hrách 1968 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||
Dějiště | Ciudad de México | ||||||||||||||
Datum | 1968 | ||||||||||||||
Soutěže | 7 (5 muži, 2 ženy) | ||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||
| |||||||||||||||
|
Závody v kanoistice na Letních olympijských hrách 1968 v Ciudad de México.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
C1 1000 m | Tibor Tatai Maďarsko (HUN) | Detlef Lewe Západní Německo (FRG) | Vitaly Galkov Sovětský svaz (URS) |
C2 1000 m | Rumunsko (ROU) Ivan Patzaichin Serghei Covaliov | Maďarsko (HUN) Tamás Wichmann Gyula Petrikovics | Sovětský svaz (URS) Naum Prokupets Mikhail Zamotin |
K1 1000 m | Mihály Hesz Maďarsko (HUN) | Aleksandr Shaparenko Sovětský svaz (URS) | Erik Hansen Dánsko (DEN) |
K2 1000 m | Sovětský svaz (URS) Aleksandr Shaparenko Volodymyr Morozov | Maďarsko (HUN) Csaba Giczi István Timár | Rakousko (AUT) Gerhard Seibold Günther Pfaff |
K4 1000 m | Norsko (NOR) Steinar Amundsen Tore Berger Egil Søby Jan Johansen | Rumunsko (ROU) Anton Calenic Haralambie Ivanov Dimitrie Ivanov Mihai Ţurcaş | Maďarsko (HUN) Csaba Giczi Imre Szöllösi István Timár István Csizmadia |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
K1 500 m | Ljudmila Chvedosjuková Sovětský svaz (URS) | Renate Breuer Západní Německo (FRG) | Viorica Dumitru Rumunsko (ROU) |
K2 500 m | Západní Německo (FRG) Annemarie Zimmermann Roswitha Esser | Maďarsko (HUN) Anna Pfeffer Katalin Rozsnyói | Sovětský svaz (URS) Ljudmila Chvedosjuková Antonina Seredina |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Maďarsko (HUN) | 2 | 3 | 1 | 6 |
2. | Sovětský svaz (URS) | 2 | 1 | 3 | 6 |
3. | Západní Německo (FRG) | 1 | 2 | 0 | 3 |
4. | Rumunsko (ROU) | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 . | Norsko (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 7 | 7 | 7 | 21 |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Canoeing at the 1968 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 1968 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1968 v Ciudad de México | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Tenis (ukázkový sport) • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Kanoistika na letních olympijských hrách | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1924 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport