Cyklistika na Letních olympijských hrách 2020
Cyklistika na Letních olympijských hrách 2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní cyklistická unie Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Ariake Urban Sports Park [1] Izu MTB Course [2] Izu Velodrome [3] Musashinonomori Park Fudži (závodní okruh) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 24. července – 8. srpna 2021 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 22 (11 muži, 11 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cyklistické soutěže na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu probíhaly od 24. července do 8. srpna 2021.
Silniční cyklistika
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži závod s hromadným startem | Richard Carapaz Ekvádor (ECU) | Wout van Aert Belgie (BEL) | Tadej Pogačar Slovinsko (SLO) |
Muži časovka | Primož Roglič Slovinsko (SLO) | Tom Dumoulin Nizozemsko (NED) | Rohan Dennis Austrálie (AUS) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Ženy závod s hromadným startem | Anna Kiesenhoferová Rakousko (AUT) | Annemiek van Vleutenová Nizozemsko (NED) | Elisa Longo Borghiniová Itálie (ITA) |
Ženy časovka | Annemiek van Vleutenová Nizozemsko (NED) | Marlen Reusserová Švýcarsko (SUI) | Anna van der Breggenová Nizozemsko (NED) |
Dráhová cyklistika
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži sprint (jednotlivci) | Harrie Lavreysen Nizozemsko (NED) | Jeffrey Hoogland Nizozemsko (NED) | Jack Carlin Velká Británie (GBR) |
Muži sprint (družstvo) | Nizozemsko (NED) Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Roy van den Berg Matthijs Büchli | Velká Británie (GBR) Jack Carlin Jason Kenny Ryan Owens | Francie (FRA) Florian Grengbo Rayan Helal Sébastien Vigier |
Muži keirin | Jason Kenny Velká Británie (GBR) | Azizulhasni Awang Malajsie (MAS) | Harrie Lavreysen Nizozemsko (NED) |
Muži stíhací závod družstev | Itálie (ITA) Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan | Dánsko (DEN) Niklas Larsen Lasse Norman Hansen Rasmus Pedersen Frederik Rodenberg | Austrálie (AUS) Leigh Howard Kelland O'Brien Luke Plapp Sam Welsford Alexander Porter |
Muži madison | Dánsko (DEN) Lasse Norman Hansen Michael Mørkøv | Velká Británie (GBR) Ethan Hayter Matthew Walls | Francie (FRA) Donavan Grondin Benjamin Thomas |
Muži omnium | Matthew Walls Velká Británie (GBR) | Campbell Stewart Nový Zéland (NZL) | Elia Viviani Itálie (ITA) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Ženy sprint (jednotlivkyně) | Kelsey Mitchellová Kanada (CAN) | Olena Starikovová Ukrajina (UKR) | Lee Wai-sze Hongkong (HKG) |
Ženy sprint (družstvo) | Čína (CHN) Pao Šan-ťü Čung Tchien-š' | Německo (GER) Lea Friedrichová Emma Hinzeová | Sportovci ROV (ROC) Darja Šmeljovová Anastasija Vojnovová |
Ženy keirin | Shanne Braspennincxová Nizozemsko (NED) | Ellesse Andrewsová Nový Zéland (NZL) | Lauriane Genestová Kanada (CAN) |
Ženy stíhací závod družstev | Německo (GER) Franziska Braußeová Lisa Brennauerová Lisa Kleinová Mieke Krögerová | Velká Británie (GBR) Katie Archibaldová Laura Kennyová Neah Evansová Josie Knightová Elinor Barkerová | Spojené státy americké (USA) Chloé Dygertová Megan Jastrabová Jennifer Valenteová Emma Whiteová Lily Williamsová |
Ženy madison | Velká Británie (GBR) Katie Archibaldová Laura Kennyová | Dánsko (DEN) Amalie Dideriksenová Julie Lethová | Sportovci ROV (ROC) Gulnaz Chatuncevová Marija Novolodská |
Ženy omnium | Jennifer Valenteová Spojené státy americké (USA) | Jumi Kadžiharová Japonsko (JPN) | Kirsten Wildová Nizozemsko (NED) |
Horská kola
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži cross-country | Tom Pidcock Velká Británie (GBR) | Mathias Flückiger Švýcarsko (SUI) | David Valero Španělsko (ESP) |
Ženy cross-country | Jolanda Neffová Švýcarsko (SUI) | Sina Freiová Švýcarsko (SUI) | Linda Indergandová Švýcarsko (SUI) |
BMX
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži | Niek Kimmann Nizozemsko (NED) | Kye Whyte Velká Británie (GBR) | Carlos Ramírez Kolumbie (COL) |
Muži – volný styl | Logan Martin Austrálie (AUS) | Daniel Dhers Venezuela (VEN) | Declan Brooks Velká Británie (GBR) |
Ženy | Beth Shrieverová Velká Británie (GBR) | Mariana Pajónová Kolumbie (COL) | Merel Smuldersová Nizozemsko (NED) |
Ženy – volný styl | Charlotte Worthingtonová Velká Británie (GBR) | Hannah Robertsová Spojené státy americké (USA) | Nikita Ducarrozová Švýcarsko (SUI) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Velká Británie | 6 | 4 | 2 | 12 |
2 | Nizozemsko | 5 | 3 | 4 | 12 |
3 | Švýcarsko | 1 | 3 | 2 | 6 |
4 | Dánsko | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Spojené státy americké | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Německo | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Austrálie | 1 | 0 | 2 | 3 |
Itálie | 1 | 0 | 2 | 3 | |
9 | Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 |
Slovinsko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Rakousko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Čína | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Ekvádor | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Nový Zéland | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Kolumbie | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Belgie | 0 | 1 | 0 | 1 |
Japonsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Malajsie | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Ukrajina | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Venezuela | 0 | 1 | 0 | 1 | |
21 | Francie | 0 | 0 | 2 | 2 |
Sportovci ROV | 0 | 0 | 2 | 2 | |
23 | Hongkong | 0 | 0 | 1 | 1 |
Španělsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 22 | 22 | 22 | 66 |
Reference
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Cyklistika na Letních olympijských hrách 2020 na Wikimedia Commons
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Cyklistika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Cyklistika | Japonsko